TVP opublikowała "taśmy Neumanna". Padają słowa o "po***ach" i "rzyganiu Tczewem". Polityk wie, kto go nagrał

TVP Info opublikowała nagrania z 2017 r., na których szef klubu PO Sławomir Neumann przyznaje, że prezydenci miast mogą mieć nawet zarzuty prokuratorskie, a i tak nie przeszkodzi im to startować w kolejnych wyborach. Stwierdza też m.in., że "w Tczewie są same p***by" i "rzyga Tczewem". Według Neumanna taśmy są "nielegalne", a nagrał je były członek PO.

"Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują", "jeśli będziesz w Platformie, będę cię ku*wa bronił jak niepodległości", "w Tczewie są same p***by, rzygam Tczewem", "KOD jest niczym" - to najmocniejsze wypowiedzi, które padają na opublikowanych przez TVP "taśmach Neumanna". Polityk KO zdążył już zabrać głos. - To nielegalne nagranie prywatnej rozmowy. Żałuję tylko tego, że przeklinam - oświadczył w rozmowie z Onetem.

Sławomir Neumann nie przejął się "taśmami prawdy" TVP Info

PiS wykorzystuje służby do walki z opozycją. I przecież także i teraz, po dwóch latach, jest to prawda. Nic się nie zmieniło. Moje obawy sprzed dwóch lat potwierdziło życie

- powiedział Onetowi Sławomir Neumann. Dodał, że "PiS musi czuć się bardzo niepewnie, że używa takich tanich chwytów". - Wyciągają rzeczy sprzed dwóch lat. Jest to próba odwrócenia uwagi - uważa polityk PO.

W rozmowie z Wirtualną Polską Neumann przyznał: - Wiem, kto to nagrywał. To człowiek, który chciał startować na prezydenta Tczewa, a teraz nie jest już członkiem PO. To widać jakaś próba odreagowania.

>>>Nie tylko Neumann nie przejął się tymi taśmami. Tak całą aferę skomentowała Małgorzata Kidawa-Błońska:

Zobacz wideo

Tomasz Siemoniak: to nie koniec rewelacji PiS

W rozmowie z Gazeta.pl sprawę "taśm Neumanna" skomentował były szef resortu obrony w rządzie PO-PSL Tomasz Siemoniak. - Spodziewam się, że w najbliższym tygodniu mogą być podobne "fajerwerki". Pewnie po raz kolejny wrócą taśmy z Sowy, które Polacy słyszeli już po kilka razy. PiS się boi - pytanie, czy o wygraną w wyborach, czy o to, że nie uzyska takiej większości, jaką by chciało. Strzelają z czego się tylko da, ale na tej taśmie nic nie ma - stwierdził polityk.

Sławomir Neumann nagrany. Co słyszymy na taśmach?

Pamiętaj, jedna zasada jest dla mnie święta, ku*wa. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek... rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił k***a jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy to masz problem

- mówił Neumann do jednego ze swoich kolegów w prywatnej rozmowie. W tym kontekście przywołał nazwiska prezydentów z PO: Pobłockiego i Adamowicza. Dodał, że większość prezydentów miast może mieć postawione zarzuty, ale w niczym nie zaszkodzi to ich politycznej karierze:

Sąd to może wyp***dolić w kosmos, może to prowadzić trzy lata - bez znaczenia to jest. (...) Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia

Przykłady?

Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że k***a nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat uzna, ten antypisowski, że to jest k***a atak PiSu, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda.

Padły również mocne słowa pod adresem:

 • mieszkańców Tczewa: ("Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę"),
 • KOD ("Nie ma KOD -u, KOD jest niczym. (...) Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować"),
 • ogółu wyborców ("Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest:).

Sławomir Neumann przeprasza urażonych

W rozmowie z mediami polityk przyznał w kontekście wypowiedzi o KOD, że nie chciał nikogo obrazić.

- Jeśli poczuli się obrażeni, to przepraszam - powiedział, oceniając, że słowa sprzed dwóch lat nie powinny wpłynąć na zaufanie do KO ze strony ruchów obywatelskich - powiedział. Tłumaczył również odniesienia do mieszkańców Tczewa: - Ja to mówiłem odnośnie działaczy PO, którzy nieustająco się kłócili. Zresztą ten człowiek, który nagrał tę rozmowę, też został z partii wyrzucony. Nie podobały mi się te kłótnie, stąd te słowa.

Więcej o:
Komentarze (755)
TVP opublikowała "taśmy Neumanna": "Rzygam k***a tym Tczewem". Polityk PO wie, kto go nagrał
Zaloguj się
 • corvelinho

  Oceniono 136 razy 76

  Po za wulgaryzmami to Neumann powiedział niestety samą prawdę. Ludzie idący na wybory gó... się interesują kandydatem na którego mają oddać głos a często też programem danej partii..

 • student_zebrak

  Oceniono 82 razy 58

  polityk, ktory nie wyciagnal wnioskow z afery sowa i przyjaciele, powinien wypier..lac z polityki.
  Nie mow przyjacielowi, czego ma nie wiedziec nieprzyjaciel.

 • saves

  Oceniono 89 razy 45

  Taśmy są nielegalne, gdyż polityk powiedział to, co naprawdę myśli. Legalne są jedynie te, w których fałszywie szczerzy się do kamery i łże jak pies.

 • marc.pl

  Oceniono 77 razy 31

  Zbliżające się wybory będą najważniejsze dla przyszłości naszego kraju - Polacy zdecydują czy chcą mieszkać w nowoczesnym europejskim kraju gdzie mieszkańcy szanują się i cenią demokrację oraz wolność czy w wiecznie skłóconym skansenie zacofania i ciemnoty religijnej w którym nie obowiązują żadne normy cywilizowanego świata.

 • jakobhorner

  Oceniono 70 razy 20

  Czyli potwierdza się, że wszyscy doskonale wiedzieli, że Adamowicz to niezwykłej klasy złodziej. Dobrze, że - z poparciem partii - do europarlamentu wystartowała jego żoną, do parlamentu startuje jego brat, w Grudziądzu urzęduje szwagier itd. itp.

 • 14ar14

  Oceniono 94 razy 18

  Wesoła wdówka po Adamowiczu wytoczy Neumannowi proces?

  "Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"

 • jakub13579

  Oceniono 31 razy 15

  Gdyby nie pieprzył trzy po trzy , to nie musiałby się zastanawiać kto go nagrał.
  Czy to matołusz, sikorski czy neumann ta sama głupota od dna wybija.

 • acu52

  Oceniono 51 razy 15

  Rzygam na Neumana... Niby polityk wysokiej rangi, a rozeznanie tematu politycznego jak na imieninach u cioci. Słownictwo jak najgorszego menela (nie obrażając menela).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX