Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS z niewielką przewagą. Frekwencja będzie rekordowa?

Gdyby wybory parlamentarne 2019 odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Przewaga partii Jarosława Kaczyńskiego nad ugrupowaniami opozycyjnymi nie byłaby jednak duża. Z sondażu Instytutu Badań Pollster wynika, że PiS otrzyma 234 mandaty, a partie opozycyjne 226 mandatów.

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce zagłosować 43,44 proc. badanych, z kolei na Koalicję Obywatelską 28,47 proc. z nich. Do Sejmu weszłyby także Lewica z wynikiem 13,94 proc. oraz PSL-Koalicja Polska, którą popiera 7,56 proc. ankietowanych. Konfederacja nie przekroczyłaby progu wyborczego - chce na nią zagłosować 4,83 proc. respondentów.

Sondaż wyborczy: PiS nie zdobędzie większości konstytucyjnej

Choć opozycja zdobyłaby łącznie blisko 50 proc. głosów, ze względu na system podziału mandatów większość z nich przypadłaby w udziale Prawu i Sprawiedliwości - analizuje politolog z UKSW. prof. Antoni Dudek. Z wyliczeń Instytutu Badań Pollster wynika, że PiS otrzymałoby 234 mandaty, a wszystkie partie opozycyjne łącznie 226 mandatów. Oznacza to, że partia rządząca nie zdobyłaby konstytucyjnej większości. 

Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Frekwencja wyborcza będzie wyjątkowo wysoka

Sondaż Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu" pokazuje, ilu Polaków wybiera się na najbliższe wybory. 63 proc. badanych stwierdziło, że na pewno zagłosuje, a 20. proc., że raczej to zrobi. Możliwe więc, że frekwencja wyborcza w jesiennych wyborach będzie rekordowo wysoka. Przypomnijmy, że najwyższą frekwencję wyborczą w wyborach parlamentarnych w Polsce odnotowano w 1989 roku. Wówczas do urn poszło 62,7 proc. uprawnionych do głosowania Polaków.  Sondaż został przeprowadzony w dniach 1-2 października 2019 r. na próbie 1088 dorosłych Polaków.

>>>Jak będzie wyglądała Polska po wyborach? Według Borysa Budki nie można spodziewać się powtórki z ostatnich czterech lat:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (571)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: PiS z niewielką przewagą. Frekwencja będzie rekordowa?
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 145 razy 91

  to dopiero początek końca pisu
  a koniec będzie w więzieniach i ze skonfiskowanym majątkiem
  pisowców i ich popleczników

 • hi2per

  Oceniono 124 razy 84

  A wsadźcie sobie te sondaże w 4 litery. Wczoraj sondaż w którym PiS miażdży wszystkich. Dziś że ma niewielką przewagę. Prawdziwy sondaż będzie 13.X i mam nadzieję że poślemy to kacze guano na śmietnik historii.

 • stachkaz47

  Oceniono 74 razy 48

  NARODZIE ratuj się przed tym SATRAPĄ i dyktatorem.
  WSZYSCY do urn wyborczych--- RODACY utraty WOLNOŚCI wasze dzieci wam nie wybaczą.
  Czy chcecie ją później odzyskiwać płacąć KRWIĄ????
  Dość jednowładztwa NIEUDACZNIKA ŻYCIOWEGO po 70 -ce.Bez ODPOWIADANIA za CZYNY.
  Wszyscy 13.X. do URN i głosować na OPOZYCJĘ.
  BROŃCIE swej WOLNOŚCI.

 • mustermann

  Oceniono 48 razy 40

  Głosujcie na najwiekszego tchórza powojennej Polski, czyli Jarosława Kaczyńskiego!
  On wam obieca wszystko, bo za nic nie bierze odpowiedzialności.

 • robson15

  Oceniono 49 razy 31

  Mam nadzieję ze to spadek PIS-u po równi pochyłej. Mam też nadzieję ze 13 października notowania PIS-u będą jeszcze dużo niższe. Marzyła się kurduplowi większość konstytucyjna i tylko to w jego marzeniach pozostanie. Aż strach pomyśleć jakby wyglądała Polska gdyby mrzonki kurdupla z Nowogrodzkiej się spełniły. Powstała by taka mieszanka Białorusi i Korei Północnej. Jedno jest pewne należy się zmobilizować i przy urnie oddać głos przeciw PIS-owi.

 • H2O H2O

  Oceniono 44 razy 30

  Prezesie, premierze... za mało wałki z alfabetem! Alfabet to nie tylko literki L G B T.... są jeszcze np. B D S M! Precz z ideologią A B C!

 • emzaprawa

  Oceniono 53 razy 29

  Nie udało się PISowi zatopić Konfederacji ani PSL. Konfederacji życzę 4,99 proc.

 • macagulowie

  Oceniono 39 razy 27

  Nie ma się co podniecać sondażami. Wybory wygrywa/przegrywa się przy urnach wyborczych.
  13 X Polacy odpowiedzą sobie i innym na pytanie: czy jesteśmy stadem baranów i tępym narodem nie zasługującym na niepodległość, czy jednak potrafimy pokazać środkowy palec jak ktoś z nami robi co chce i jeszcze robi to za naszą kasę !
  To co ? Kim jesteśmy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX