Kosiniak-Kamysz zarzeka się, że nie wejdzie w koalicję z PiS. Ręczy też za Kukiza

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że po wyborach parlamentarnych nie bierze pod uwagę wejścia w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Zaznaczył, że ręczy też w tej kwestii za Pawła Kukiza, bo "widzi jego ideowość i to, że nie wybrał drogi na skróty".

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w "Kropce nad i" w TVN 24 skomentował fakt, że polski kandydat na komisarza ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski został źle oceniony na przesłuchaniu przed komisją Parlamentu Europejskiego, a europosłowie żądają, by odpowiedział na sześć dodatkowych pytań. - Po wczorajszym występie potrzebuje naszego życzliwego wsparcia pomimo różnic jakie są między nami, choć wychowany w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym, jako sędzia w latach 80-tych orzekał - mówił Kosiniak-Kamysz, dodając, że najwyraźniej PiS-owi nie przeszkadza historia Wojciechowskiego.

Zobacz też: Debata TVP, komentarze: Kosiniak-Kamysz nokautuje Sasina. "Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem" 

Wybory parlamentarne 2019. Kosiniak Kamysz: PiS to najprostsza droga do dechrystianizacji 

Kosiniak-Kamysz podkreślał, że samodzielne rządy PiS "są niebezpieczne" a politycy partii Jarosława Kaczyńskiego najodważniejsi są na swoich konwencjach, wtedy "grzmią i wymachują szabelką". - Kiedyś Jarosław Kaczyński powiedział, że najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe. Teraz najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez PiS - mówił.

Szef PSL w imieniu Koalicji Polskiej podkreślał, że nie bierze pod uwagę połączenia po wyborach sił z Prawem i Sprawiedliwością. - Jaką gwarancję mają ci wyborcy, którzy będą głosowali na PSL i na Kukiz'15, że państwo nie wejdą w koalicję [z PiS - red.]? - dopytywała Monika Olejnik. 

- Taką gwarancję, jak pokazaliśmy w wyborach samorządowych. Żaden członek PSL-u na poziomie politycznym, czyli na poziomie sejmików wojewódzkich, nie przeszedł na stronę PiS-u i nie dał się skusić wielkim obietnicom stanowisk - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Władysław Kosiniak-Kamysz: W nadchodzących wyborach parlamentarnych nic nie jest przesądzone

Dopytywany, czy ręczy też, że w koalicję z PiS-em nie wejdzie Paweł Kukiz, odparł, że tak.

Jak widzę ideowość Pawła Kukiza, który nie wybrał łatwej drogi na skróty, bo na listach PiS-u przecież mógł mieć mandat, a walczy z nami w trudnej walce... Powiem szczerze, po tych latach, gdzie zaczynaliśmy z dwóch różnych biegunów w Sejmie, ale po rozmowach o programie, o rozmowie na temat oddzieleniu prokuratora generalnego od ministra sprawiedliwości i wybierać go w wyborach powszechnych, żeby nie było fabryki hejtu, tak, jestem przekonany, że będziemy wspólnie podejmować decyzje

- powiedział lider PSL w "Kropce nad i".

Jak dodał, w nadchodzących wyborach parlamentarnych "nic nie jest przesądzone".

>>To, czy Paweł Kukiz może wejść po wyborach w koalicję z PiS-em, komentował także rzecznik PSL. Jego odpowiedź była jednoznaczna:

- Nic dzisiaj nie jest przesądzone. Jeżeli ktoś myśli, że wszystko jest przesądzone i opozycja nie ma szansy na dobry wynik i zdobycie imponującej liczby mandatów to jest w błędzie bo pracujemy bardzo mocno. Myślę, że od nas i od lewicy będzie zależało bardzo dużo, nawet więcej niż od tych dwóch największych ugrupowań - zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz.


Więcej o:
Komentarze (86)
Kosiniak-Kamysz zarzeka się, że nie wejdzie w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Ręczy też za Kukiza
Zaloguj się
 • marekmagada35

  Oceniono 22 razy 18

  Nie wierzę Kosiniakowi. PSL ma to we krwi by wchodzić w koalicję z wygranym w wyborach.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 15 razy 15

  Ręczyć za Kupisa :-)
  To ja ręczę za cnotę Marty Smoleńskiej :-)

 • av99

  Oceniono 14 razy 14

  Panie Kosiniak, mieszkam w powiecie, w którym od czterech lat pańskie partyjne doły spijają sobie z dzióbków z pisowcami: razem głosują, razem chlają, razem obsadzają swymi pociotkami każde możliwe miejsce w administracji - od dyrektora po sprzątaczkę - i razem torpedują każdą obcą inicjatywę. Wyobrażam sobie, jaka bekę mają z tych pańskich deklaracji. Więc nie pieprz pan...
  Już sobie wyrobiliście taką markę. Macie w doopach magnesy do stołków i wystarczy, że pisowcy dadzą wam choćby powiatową bibliotekę, a będziecie wiernie lizać stopy swym dobroczyńcom, jak na kundle przystało. Różne partie z różnymi rzeczami mi się kojarzą, ale PSL tylko z jednym: przedstawicielką najstarszej profesji świata. I to bardzo tanią.
  Pozdrawiam.

 • maaac

  Oceniono 15 razy 13

  A Macierewicz nie zostanie szefem MON.

 • lamerka

  Oceniono 11 razy 11

  Panie Kosiniak, wierze Panu, a raczej chce wierzyc, bo sprawia Pan wrazenie przyzwoitego czlowieka. Ale czy moze Pan reczyc, ze zaden z wprowadzonych przez Pana do sejmu poslow nie da sie skaperowac PiS-owi? A to jakas lapowka w postaci intratnej posady dla zony/corki/brata, a to jakimis hakami wyciagnietymi przez Kaminskiego?

 • grb3

  Oceniono 14 razy 10

  Kosiniak reczy za Kukiza, ktory wyzywal go od najgorszych i zarzekal sie ze nigdy nie wejdzie z nim w koalicje po czym w nia wszedl xDDD
  Coraz smieszniej sie robi xDDD

 • bogucjusz

  Oceniono 9 razy 9

  Sorry, nie wierzę. PSL to stara k...wa, da się każdemu za współudział we władzy, widzieliśmy to nie raz. A KuPiS jaki jest, każdy widzi...

 • niktalboktos

  Oceniono 9 razy 9

  Kamyk moze nie ale doły PSLu łase na różne fuchy juz chętnie z wygranym się dogadają... zatem działacze wymienią Kamyka na inną osobę i koalicja jest już całkiem realna. Zresztą wiarygodnośc Kamyka po ostatnich woltach chyba mocno została nadwyrężona w oczach wyborców PSLu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX