Kandydat KO o sprawie małżeństw jednopłciowych: Nie przyłożę ręki do tego typu pomysłów

Paweł Poncyljusz, w przeszłości w PiS i PJN, obecnie kandydat KO, oznajmił w Polsat News, że "nie przyłoży ręki do pomysłów" takich jak małżeństwa jednopłciowe czy adopcja dzieci przez pary homoseksualne.

W "Wydarzeniach i opiniach" w Polsat News spotkali się Kamil Bortniczuk (Porozumienie, startuje z list PiS) i Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska), obydwaj kandydujący w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Co więcej, w przeszłości razem byli członkami tej samej partii, którą po odejściu z PiS zakładał m.in. właśnie Poncyljusz, czyli Polska Jest Najważniejsza.

Mając dwóch polityków, wywodzących się z podobnego środowiska w przeszłości, prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał o sprawę małżeństw par homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie osoby.

W tym kontekście przywołał deklaracje lekarza Jerzego Hardie-Douglasa, kandydata KO w Szczecinie, które ostatnio koloportuje prawica. Zwłaszcza że Hardie-Douglas określił się jako zwolennik ograniczonej eutanazji.

>>Karolina i Eliza są małżeństwem. Pobrały się w Edynburgu w otoczeniu przyjaciół i najbliższej rodziny:

Paweł Poncyljusz, "jedynka" Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 23 (Rzeszów), odpowiedział:

Ja mogę odpowiedzialnie powiedzieć: nie przyłożę ręki do tego typu pomysłów, jakie prezentuje pan Hardie-Douglas, ale o tym będzie decydować większość.

Z pomocą Poncyljuszowi ruszył Bortniczuk, który dodał od siebie, że małżeństwa homoseksualne czy adopcja dzieci przez takie pary "nie odpowiadają absolutnej większości Polaków".

 

Więcej o:
Komentarze (176)
Wybory parlamentarne 2019. Paweł Poncyljusz z KO o małżeństwach jednopłciowych: Nie przyłożę ręki do tego typu pomysłów
Zaloguj się
 • ars-derivatia

  Oceniono 41 razy 33

  Genialne.

  Bardzo bym chciał, żeby wszystkie konserwy, czy to z PiS czy z PO i z PSL w końcu się zadeklarowały i utworzyły sobie Neue ZChN, a Ci co mają socjaldemokratyczne poglądy niech przestaną trząść portkami i założą jakąś sensowną partię centro-lewicową.

  Po co te podchody? Wyborcy mają prawo wiedzieć na czym stoją. Taki miszmasz w stylu Kukiza tylko po żeby mieć "najszerszą bazę" i najwięcej nazwisk nikomu nie służą.

 • zydgejmasoncyklista

  Oceniono 30 razy 26

  Pozdrawiam z Irlandii, gdzie jako obywatel brałem udział w referendum o legalizacji małżeństw jednopłciowych. Świat się nie zawalił, Pan Bóg nie pokarał. Życie idzie do przodu, mniejszość jest szczęśliwa. O co więc wam chodzi?

 • safelogica

  Oceniono 40 razy 26

  Czy panowie są przeciwni rodzinnym domom dziecka prowadzonym przez same kobiety - zakonnice?

 • shawmut

  Oceniono 34 razy 20

  a my nie przyłożymy ręki do głosowania na pisowskich kandydatów KO

 • jpy1

  Oceniono 41 razy 19

  I dlatego nigdy nie wygracie droga KO wyborów. Dopóki będzie przytulac spady pokroju Poncyliusza. I dopóki będziecie siedzieć okrakiem.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 29 razy 17

  To po co była ta debata dwóch pismętów?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 12 razy 12

  Obecny tzw. "kompromis aborcyjny" też "nie odpowiada absolutnej większości Polaków".
  Dlatego Polki muszą jeździć do Czech, na Słowację, do Niemiec i Holandii.

 • achaszwerosz

  Oceniono 18 razy 12

  Poncyljusz Piłat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX