Ryszard Terlecki: Publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie

- To prawda, borykamy się z problemami służby zdrowia przez całą kadencję. To efekt rządów naszych poprzedników, którzy w takim stanie ją zostawili - stwierdził szef klubu PiS podczas briefingu prasowego w Sejmie, odnosząc się do kwestii zamykania szpitali w kraju. Komentując wypowiedź wicemarszałka Sejmu, poseł Koalicji Obywatelskiej napisał, że Terlecki "zaśmiał się w twarz wyborcom".

Terlecki dodał, że rząd PiS wiele zrobił na rzecz poprawy kondycji służby zdrowia w Polsce. - Mamy można powiedzieć, dalekosiężny plan na przyszłość, który przedstawiali nasi przedstawiciele, w tym minister zdrowia Łukasz Szumowski - stwierdził szef klubu PiS. Po czym dodał też, że: 

Publiczna służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z najlepszych w Europie

– poinformował.

W sobotę Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Opolu konwencję wyborczą, podczas której zaprezentowano "piątkę dla zdrowia". Nowy program medyczny PiS-u liczy pięć postulatów. Wśród nich znajdują się: zwiększenie finansowania służby zdrowia, modernizacja szpitali, wspieranie badań kontrolnych Polaków, opieka nad seniorami oraz unowocześnienie opieki onkologicznej.

Krytyka po wypowiedzi Ryszarda Terleckiego

Do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego odnieśli się lewicowi politycy, w tym Cezary Tomczyk, poseł Koalicji Obywatelskiej, który wskazał, że "Terlecki zaśmiał się w twarz wyborcom".

"Professore Terlecki niezmiennie zdobywa mnie swoim wyszukanym poczuciem humoru" - napisał na Twitterze Łukasz Warzecha, publicysta "DoRzeczy".

>>Wicemarszałek Terlecki uważa, że służba zdrowia w Polsce uchodzi za jedną z lepszych w Europie. Co na jej temat sądzą sami Polacy? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie są najważniejsze bolączki:

Zobacz wideo