Borys Budka o sprawie "paragonu hańby": Mówiłem prawdę. "Dziecko nie załapało się na refundację"

Po zaprezentowaniu przez Borysa Budkę tzw. "paragonu hańby", w sieci pojawiło się wiele komentarzy zarzucających posłowi kłamstwo. Szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski zarzucił Budce "wprowadzanie Polaków w błąd". W środę na swoim Twitterze do sprawy odniósł się sam Borys Budka.

We wtorek odbyła się pierwsza debata przedwyborcza, którą transmitowała Telewizja Polska. Prowadził ja prezenter "Wiadomości" Michał Adamczyk. W debacie wzięli udział przedstawiciele wszystkich pięciu krajowych komitetów, które startują w wyborach parlamentarnych. W trakcie jej trwania przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zaprezentował paragon będący potwierdzeniem zakupu leku "dla dziecka po przeszczepie". Na potwierdzeniu transakcji widnieje kwota : 2082,36 zł.

"Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów" - mówił Budka podczas debaty.

>>Co będzie po wyborach? Borys Budka mówi o partyjnych cwaniakach:

Zobacz wideo

Szumowski komentuje "paragon hańby"

Do doniesień Budki szybko odnieśli się internauci oraz czołowi politycy. Minister zdrowia Łukasz Szumowski zarzucił posłowi Koalicji Obywatelskiej "wprowadzanie Polaków w błąd".

"Panie Pośle Budka - może Pan nie zorientował, ale lek, o którym Pan mówił jest objęty refundacją i dla dzieci kosztuje 3,20" - napisał na swoim Twitterze Szumowski.

Borys Budka odpowiada na krytykę

W środę na krytykę odpowiedział poseł Borys Budka. Na Twitterze zamieścił wpis, w którym poinformował: "Mówiłem prawdę: lek trafił do 4-letniego Szymona, który przeszedł rodzinny przeszczep wątroby. Dziecko nie załapało się na refundację (...) Jego mama, prowadzi na ten cel zbiórkę pieniędzy".

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. W głosowaniu Polacy wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7:00 – 21:00.

Więcej o: