TVP pozywa Scheuring-Wielgus za słowa o śmierci Adamowicza. Telewizja chce 25 tys. zł na WOŚP

Telewizja Polska pozwała do sądu posłankę koła Teraz Joannę Scheuring-Wielgus za słowa, które parlamentarzystka wypowiedziała w styczniu tego roku, odnosząc się do śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. TVP domaga się od niej przeprosin i przekazania 25 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zobacz wideo

Sprawa ma związek z wypowiedzią posłanki koła Teraz Joannny Scheuring-Wielgus ze stycznia tego roku. W rozmowie z portalem Onet.pl parlamentarzystka stwierdziła, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz "został zamordowany właśnie przez szczucie", które odbywało się "między innymi w telewizji publicznej".

W lutym TVP skierowała do parlamentarzystki pozew (o jego szczegółach posłanka poinformowała media w środę). Jak czytamy w uzasadnieniu pozwu, które Scheuring-Wielgus udostępniła redakcji Gazeta.pl, zdaniem Telewizji Polskiej "oceny i sugestie" zawarte w wypowiedzi Scheuring-Wielgus "nie mają żadnego oparcia w stanie faktycznym" i "mają na celu wywołanie u odbiorców nieuzasadnionej, niezdrowej sensacji".

Joanna Scheuring-Wielgus pozwana przez TVP

Telewizja Polska domaga się od Joanny Scheuring-Wielgus opublikowania przeprosin na portalu Onet.pl, a także przekazania 25 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Trzeba być bezczelnym jak rzucony obecnie przez prezesa PiS na odcinek medialny pan Jacek Kurski, by twierdzić, że TVP nie uwzięła się na prezydenta Adamowicza. Trzeba mieć tupet pana Kurskiego, żeby twierdzić iż sączący się z TVP jad nie ma wpływu na ludzkie zachowania" - skomentowała na Facebooku Joanna Scheuring-Wielgus. 

Więcej o:
Komentarze (176)
TVP pozywa Scheuring-Wielgus za słowa o śmierci Adamowicza. Telewizja chce 25 tys. zł na WOŚP
Zaloguj się
 • zmichalg1

  Oceniono 70 razy 58

  Koniec świata!
  TVPiS domaga się wpłaty na WOŚP. Co na to ksiądz proboszcz?

 • polakadam

  Oceniono 49 razy 41

  To się nie mieści w głowie że pisiory naprawdę uważają że ich telewizja jest pluralistyczna i obiektywna. Pisowski suweren pomstuje z kolei na tvn. Oni żyją w alternatywnej rzeczywistości.
  Niech teraz sąd im wytłumaczy jak to jest z ich telewizją. Tylko czy jak przegrają tą sprawę to coś zrozumieją? Chyba nie . Jeszcze bardziej będą krzyczeć że sądy są komusze.

 • krzycho-60

  Oceniono 35 razy 31

  Ogórkowa i ten drugi pajac mają w tym swój udział.

 • user151

  Oceniono 28 razy 26

  Te żądanie wpłaty na WOŚP świadczy, że TVP wie, że przegra :)

 • cob22

  Oceniono 25 razy 23

  To WOSP nalezy juz do Rydzyka ?

 • feurig59

  Oceniono 24 razy 22

  To nie jest normalna publiczna telewizja, tak jak Pis nie jest demokratyczną partią.
  Są zwolennikami propagandy, zamordyzmu, autorytaryzmu, nietransparentnego państwa bez niezależnego sadownictwa, społecznej kontroli nad władzą. Łamią konstytucję i planowo niszczą polskie państwo, udając, że robią cokolwiek dla Polaków podczas gdy przez 4 lata nie zrobili NIC, rozsypali nie swoja kasę, która teraz zżerać zaczyna inflacja.
  Mało tego ponad polowe Polaków wyzywają od anty-polaków, złodziei, agentów, wrogów, komuchów, esbeków, wszystkich przeciwników politycznych uznali za WROGÓW. To niespotykane w Europie, ani w demokracjach na świecie.
  13-go jest szansa by ich przegonić i rozliczyć z kryminalnych poczynań, ujawnić wszystkie zamiatane pod dywan afery. Idź na wybory! Los Polski jest w Twoich rękach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX