TVP pozywa Scheuring-Wielgus za słowa o śmierci Adamowicza. Telewizja chce 25 tys. zł na WOŚP

Telewizja Polska pozwała do sądu posłankę koła Teraz Joannę Scheuring-Wielgus za słowa, które parlamentarzystka wypowiedziała w styczniu tego roku, odnosząc się do śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. TVP domaga się od niej przeprosin i przekazania 25 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Zobacz wideo

Sprawa ma związek z wypowiedzią posłanki koła Teraz Joannny Scheuring-Wielgus ze stycznia tego roku. W rozmowie z portalem Onet.pl parlamentarzystka stwierdziła, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz "został zamordowany właśnie przez szczucie", które odbywało się "między innymi w telewizji publicznej".

W lutym TVP skierowała do parlamentarzystki pozew (o jego szczegółach posłanka poinformowała media w środę). Jak czytamy w uzasadnieniu pozwu, które Scheuring-Wielgus udostępniła redakcji Gazeta.pl, zdaniem Telewizji Polskiej "oceny i sugestie" zawarte w wypowiedzi Scheuring-Wielgus "nie mają żadnego oparcia w stanie faktycznym" i "mają na celu wywołanie u odbiorców nieuzasadnionej, niezdrowej sensacji".

Joanna Scheuring-Wielgus pozwana przez TVP

Telewizja Polska domaga się od Joanny Scheuring-Wielgus opublikowania przeprosin na portalu Onet.pl, a także przekazania 25 tys. zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Trzeba być bezczelnym jak rzucony obecnie przez prezesa PiS na odcinek medialny pan Jacek Kurski, by twierdzić, że TVP nie uwzięła się na prezydenta Adamowicza. Trzeba mieć tupet pana Kurskiego, żeby twierdzić iż sączący się z TVP jad nie ma wpływu na ludzkie zachowania" - skomentowała na Facebooku Joanna Scheuring-Wielgus. 

Więcej o: