Końcowy fragment wyroku ws. Amber Gold może zostać odczytany jeszcze przed końcem kampanii wyborczej

Z wyliczeń reportera RMF FM wynika, że końcowy fragment wyroku ws. Amber Gold może zostać odczytany 11 października, w ostatnim dniu kampanii wyborczej. Warto zaznaczyć, że są to jednak wyliczenia teoretyczne, ponieważ to, czy poznamy treść wyroku zależy od tempa odczytywania akt sprawy.
Zobacz wideo

Reporter RMF FM, powołując się na informacje przekazane przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, donosi, że sędzi Lidii Jedynak prowadzącej sprawę Marcina P. i Katarzyny P. zostało do odczytania zaledwie kilka stron z ostatniego tomu wyroku. Na poprzedniej rozprawie sędzia dotarła do 1/3 tego tomu.

Kolejne terminy posiedzenia sądu wyznaczono na 4,7,9 i 11 października. Jeśli sędzia utrzyma tempo czytania, to właśnie w ostatni piątek przed końcem kampanii wyborczej dowiemy się na jakie kary sąd skaże Marcina P. i Katarzynę P.

Amber Gold: Sędzia odczytuje ponad 60 tomów wyroku

Sąd Okręgowy w Gdańsku ogłosił 20 maja, że uznaje Marcina P. i Katarzynę P. winnymi stawianych im zarzutów. Kar jednak nie ogłoszono, ponieważ zanim to nastąpi, sąd musi najpierw odczytywać informacje dotyczące klientów.

Z przepisów kodeksu postępowania karnego wynika, że przy odczytywaniu wyroku sędzia musi wymienić wszystkich pokrzywdzonych. W przypadku sprawy Amber Gold dotyczy to aż 19 tysięcy osób. Wszystkie informacje o oskarżonych zapisane są w 60 tomach akt. Dodatkowo niezbędne jest dokładne opisanie szkody każdej z tych osób.

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy, który ma wyeliminować sytuacje związane z tak długim odczytywaniem wyroków. Poprawka do ustawy zakłada, że sędzia może przedstawić zwięźle rozstrzygniecie sądu w każdym przypadku, gdy ogłoszenie wyroku miałoby wiązać się z zarządzeniem przerwy lub odroczeniem rozprawy.

Sprawa Amber Gold

W 2012 roku do aresztu trafili Marcin P. i Katarzyna P. Według prokuratury małżeństwo w latach 2009 - 2012 miało oszukać łącznie niemal 19 tys. klientów spółki Amber Gold. Para doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania mieniem w wysokości 851 mln zł.

Więcej o:
Komentarze (37)
RMF FM: 11 października możemy poznać pełny wyrok ws. Amber Gold
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 5

  Wieloletni cyrk-pokazówka, w ramach zaspokojenia żądzy zemsty wolskiego Al. Capone, z pierwszorzędnym i najwyższym celem; skalania opinii/renomy Tuska i jego rodziny, przeprowadzana w skandaliczny, obrzydliwy sposób, na koszt podatników.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 4

  Odczytają 13 października w kościołach.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 7 razy 3

  Jeśli przez 4 lata niczego premierowi Tuskowi nie udowodnili, ba nie znaleźli nawet żadnych poszlak na jego udział w sprawie, to teraz pewnie zrobią wszystko żeby oszukać ludzi i wskazać przewodniczącego Tuska jako winnego. Tuż przed wyborami. Bez możliwości odwołania w trybie wyborczym.
  TO BĘDZIE ICH OSTATNIE DZIAŁO. OSTATNI POCISK W TRWAJĄCEJ 4 LATA WOJNIE.
  MAM NADZIEJĘ, ŻE NIE WYBUCHNIE ...

 • lukki69

  Oceniono 7 razy 1

  Chore lewackie prawo......tuman złodziej czytać nie umie?
  Jeszcze mu odszkodowanie dajcie bo mu się żona w areszcie puściła z cieciem....

 • antropoid

  Oceniono 7 razy 1

  NIC nie mają, ale się śpieszą - przecież końca kampanii nie odpuszczą.
  Kur...wizja na pewno sporo czasu poświęci i wszystko "fajnie" przyrządzi.

 • plobywatel

  Oceniono 6 razy 0

  No to koniec z myśleniem na kogo postawić w wyborach. 11.X da nam odpowiedź, że nie głosujemy na... PiS.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 8 razy 0

  Bierecki jako główny udziałowca afery SKOK-Amber Gold :-)
  Oraz Suski kochanek Plichty i tak nie zostaną skazani :-)

 • lukki69

  Oceniono 8 razy -2

  Ależ mobilizacja trolli i śmiecia ludzkiego od mowy nienawiści i pogardy...do wyborów to forum będzie jak śmietnik pod rzeznią.....
  Na szczęście zasięg politycznego nawozu internetowego to w porywach max 1,5 miliona a Twittera zaledwie kilkaset tysięcy... odbiorców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX