Komentarze (86)
Robert Biedroń o podwyżce płac w budżetówce: Kto się dziś zgodzi pracować za 1800 złotych?
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • cometto-pl

  Oceniono 11 razy 1

  "Powinna, powinien, powinno" - rozumiem, że w Słupsku pod "rządami" Biedronia nauczyciele z tymi 7 tysiącami to faktycznie koronowani burżuje?

 • latrynawyborcza

  Oceniono 9 razy 1

  Eeee tam, na pół wiadra wazeliny powinno wystarczyć...

 • andrzej.wald

  Oceniono 3 razy 1

  Pytanie brzmi tylko po co inwestować w tak chory system edukacji w Polsce? Czego mądrego uczą się w tej polskiej szkole dzieci? Wiedzy encyklopedycznej na zasadzie "wkuć, zdać, zapomnieć"? Najpierw to trzeba zapoznać się z najlepszymi wzorcami edukacji na świecie jak na przykład w Singapurze i przyjąć jeden z modeli lub opracować na podstawie kilku modeli edukacji własny. Potem należy napisać u nas od nowa programy edukacji dla szkół podstawowych, techników i średnich. Na koniec zreformować polską szkołę na zasadzie ewolucji, a nie rewolucji jak robiły to bezmyślnie różne rządy. W tym procesie musi też kluczową rolę odegrać edukacja samych nauczyciel, pomocy naukowych. Wreszcie też praw i obowiązków nauczycieli bez reliktów z czasów komunizmu w postaci Karty Nauczyciela. To samo dotyczy praw i obowiązków uczniów, bo nie może być tak, że uczniowie na lekcji mogą nauczycielowi bezkarnie zakładać kosz na śmieci na głowę. Kolejna kwestia dotyczy biurokracji w szkole. Trzeba zastanowić się i zdecydować czy nauczyciel ma być biurokratą, którego rozlicza się z tego czy sprawozdania pisze na czas czy z tego jak uczy dzieci i młodzież. Aż trudno uwierzyć, że po 30 latach nadal dzieci w polskich szkołach dźwigają ciężkie tornistry. Tak jakby w klasach nie mogły być szafki z książkami. Wreszcie dlaczego rodzice mają kupować podręczniki? Czy nie można ich zrobić w formie e-book'a by każdy mógł sobie je ściągnąć ze strony internetowej MEN? Mamy XXI wiek, a polska szkoła mentalnie tkwi w epoce wiktoriańskiej. Dobrze, że chociaż uczniów już nie biją linijkami po rękach i do kątów nie ustawiają by klęczeli na grochu.

 • awitold4

  Oceniono 8 razy 0

  Ludzie, którzy biją swoje matki i łamią im szczęki są dla mnie odrażający

 • teraz1

  Oceniono 6 razy 0

  A co ma powiedzieć pani Jadzia , Zosia czy tez inna z Biedronki ? Kobiety ciężko pracują za marne 1500. Dlaczego o szarych ludziach nikt nie wspomina ?

 • 5iur3k

  Oceniono 8 razy 0

  Gdzie byłeś panie Biedroń, gdy Tusk zamroził płace w budżetówce na kilka lat?

 • tkslazek

  Oceniono 8 razy 0

  Kto się dziś zgodzi pracować za 1800 złotych?... skoro "za 5 tysięcy to pracuje tylko idiota albo złodziej" [Elżbieta Bieńkowska, "uSowy].

  Taaak, panie Biedroń, nie wszyscy mogą żyć z poselskich tantiem, nie wszyscy mogą prezydencić w jakimś Słupsku i mieć tam prywatne biuro podróży na miejski koszt, nawet kiedy rządy kończą się spektakularnym brakiem absolutorium. No i nie wszyscy mają farta tak wydÓpczyć wyborcę, że się z wielomilionową pensją ląduje w Brukseli za obietnicę... złożenia brukselskiego mandatu.
  Resume: nie wszyscy są tej klasy hochsztaplerami co pan, panie Biedroń. Więc muszą robić jeśli nie za 1800, to za 2200 zł.

  PS. Cieszę się, lemingi, że Biedroń wygrał miejsce w PE, bo was przy tym wydymał niczym cwany klecha debilowatego ministranta. I w dÓpska, i w gardziołka :-DDD

 • luzuj

  Oceniono 6 razy 0

  Ciekawe czy są dane jak wygląda rotacja kadr w budżetówce w ostatnich latach i ile osób odeszło z administracji. W Warszawie podobno to już jest exodus. Wyższe kadry wymieniono na dobrozmianowe a specjaliści średniego szczeble masowo odchodzą. Nowi nawet nie mają się już od kogo uczyć, zresztą nowych też nie przybywa co widać po wakatach. Kiedyś na jedno miejsce pracy w administracji było po kilkadziesiąt chętnych osób. Teraz miesiącami nie można zaleźć chętnych. Zresztą po zmianach z systemie służby cywilnej nie ma mowy o jakiejkolwiek perspektywie na rozwój kariery czy ścieżkę awansu, która zależy wyłącznie od koneksji politycznych. Na profesjonalną służbę cywilną jak na razie to szanse zostały pogrzebane a odbudowa potencjału merytorycznego zajmie wiele lat ponieważ nie ma już szans na powrót do administracji wielu osób, które zorganizowały sobie życie zawodowe gdzie indziej i sobie to chwalą.

 • malinajan

  Oceniono 10 razy 0

  Co pan, magistrze politologii biedroń, potrafi poza niedotrzymywaniem danego słowa?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 8 razy 0

  >Robert Biedroń o podwyżce płac w budżetówce: Kto się dziś zgodzi pracować za 1800 złotych?

  No, na pewno nie Biedroń (wprowadzając w błąd wyborców chapnął mandat europosła) i nie jego Śmiszek - wystawiony przez Biedronia sekspartner jako kandydat do sejmu.

 • pkad

  Oceniono 6 razy 0

  Najlepiej, panie Biedroń, wydaje się nie swoje pieniądze, czyli budżetowe, co więcej fajnie się mówi o podwyżkach jak się jest w opozycji. W Słupsku, w którym pan rządził urzędnicy na pewno tyle nie zarabiali.

 • henrykus1943

  Oceniono 8 razy 0

  Jemu to nawet 1000 zł. by się nie należało.

 • remislanc

  Oceniono 3 razy -1

  Ciekawe, czy parzy się z rabiejem.

 • piotre1987

  Oceniono 5 razy -1

  Śmiech na sali ten fircyk i kłamca ma czelność mówić o płacach budżetówki a jak był prezydentem Słupska to ile dał podwyżki urzędnikom przez 4 lata po 100 zł przez 4 lata

 • treser.lemingow.z.wyborczej

  Oceniono 9 razy -1

  Jakie są sukcesy Biedronia????? Ktoś może jakieś podać?

 • saves

  Oceniono 5 razy -1

  Czy przy montowaniu koalicji wspomnieli o akcji Hiacynt? Jak widać łączy ich nie tylko przyszłość, ale i przeszłość.

 • nietyp

  Oceniono 4 razy -2

  Czy ten Biedroń to się z chooja urwał? I nie jest to pytanie retoryczne i równiez nie ma tu żadnego podtekstu w związku z jego orientacją seksualna... 1800 pln.? Przecież takie pieniądze, to jest norma w Polsce!!! I nie dotyczy to tylko budżetówki, czy też nauczycieli!!! Te wasze "średnie krajowe" to jakaś fikcja, która z prawdziwym życiem nie ma nic wspólnego.

 • peysy_po_kolana

  Oceniono 28 razy -2

  Biedroń się zna na ekonomii jak świnia na astronomii. 👉💩

 • mdzj

  Oceniono 9 razy -3

  Co tu się dzieje? Sabat pisotrolli? Test botów fałszujących lajki?
  Bardzo was ten Biedroń musi uwierać. :-)

 • jedwabnymajdanek

  Oceniono 7 razy -3

  niech ida na studia i poszukaja lepszej pracy

 • hataran

  Oceniono 8 razy -4

  Kałolubny robert ma jakieś pomysły???

 • lukki69

  Oceniono 10 razy -4

  mdzj godzinę temu

  "Co tu się dzieje? Sabat pisotrolli? Test botów fałszujących lajki?
  Bardzo was ten Biedroń musi uwierać. :-)"

  Tego typu trollingiem zdradzacie swoje metody działania...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX