Małgorzata Gosiewska chce, żeby Dariusz Matecki zrezygnował z kandydowania. "Nie wyobrażam sobie współpracy"

Według Małgorzaty Gosiewskiej Dariusz Matecki, kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości ze Szczecina, powinien zrezygnować z udziału w wyborach. - Nie wyobrażam sobie współpracować z parlamentarzystami, którzy używają takiego języka - powiedziała w RMF FM.

Małgorzata Gosiewska była gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Podczas programu została zapytana o stosunek do wypowiedzi Klaudii Jachiry, kandydatki KO w Warszawie, która znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Ostatnio przypomniano jej nagranie "Dobra zmiana w Mięsnym", w którym mówiła o parówkach smoleńskich. - Nie są to ludzkie zachowania - stwierdziła wicemarszałek Sejmu.

Gosiewska o Mateckim: Powinien zrezygnować z kandydowania

Przy tej okazji poruszona została również kwestia wypowiedzi Dariusza Mateckiego, kandydata PiS do Sejmu ze Szczecina. On również niejednokrotnie budził oburzenie swoimi słowami. Robert Mazurek przywołał m.in. jego wypowiedź na temat Donalda Tuska. 

Donald Tusk powinien trafić pod Trybunał Stanu, pod sąd wojskowy i ścianę

- powiedział Dariusz Matecki

- Nie pochwalam takich wypowiedzi - powiedziała Małgorzata Gosiewska, przyznając, że słowa te były wulgarne i chamskie. - Dariusz Matecki powinien zrezygnować z kandydowania do Sejmu. Ja nie wyobrażam sobie współpracować z parlamentarzystami, którzy używają takiego języka - stwierdziła.

Podkreśliła jednak, że wypowiedzi Dariusza Mateckiego o Donaldzie Tusku nie da się według niej porównać do słów Klaudii Jachiry o parówkach smoleńskich. 

Dariusz Matecki chciał wyczyszczenia ulic Szczecina z ideologii LGBT

Inna oburzająca wypowiedź Mateckiego miała się odnosić do osób wyznających islam. Kandydat PiS miał sugerować, że współżyją one z kozami, za co "obcinałby im jaja".

Ostatnio wsparł również akcję Młodzieży Wszechpolskiej, która miała polegać na "dezynfekcji ulic Szczecina z ideologii LGBT". Po krytyce, jaka spadła na niego ze strony PiS, tłumaczył, że nie był jej pomysłodawcą ani nie zamierzał w niej uczestniczyć. 

Matecki popierany przez m.in. Ziobrę

Mimo tych sytuacji Dariusz Matecki otrzymał poparcie od ważnych polityków PiS. Do głosowania na niego namawiali m.in. Patryk Jaki i Beata Kempa. W ostatnich dniach poparcia udzielił mu również Zbigniew Ziobro.

- Jest to człowiek, którego znam. Pomaga w ramach swoich kompetencji w prowadzeniu mediów społecznościowych ministerstwa. Jest bardzo zaangażowany w sprawy publiczne. Należy do grona młodych polityków, którzy są gotowi do zmiany Polski - cytował ministra sprawiedliwości "Głos Szczeciński".

Więcej o:
Komentarze (84)
Małgorzata Gosiewska chce, żeby Dariusz Matecki zrezygnował z kandydowania. "Nie wyobrażam sobie współpracy"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 29

  Autorytetem to pani Gosiewska w tej materii nie jest. Sama nazywała protestujących bydłem i swołoczą. Przyganiał kocioł garnkowi..

 • pablo_spear

  Oceniono 25 razy 23

  Z tego co pamietam, to parowki smolenskie wymyslil antek z jego klaunami z komisji? To on powinien wycofac sie z kandydowania!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 20 razy 18

  a czego właściwie od niego chcecie? przecież on mówi językiem swojej partii, wypełnia jej linie w 100%, pluje i chciałby powiesić Tuska, porównuje wyznawców Islamu do kozojebcow (tak jakby Żydowska odmiana tej samej religii była czym lepszym od jej odmiany Arabskiej) i oczyszcza miasto z pedałów (dziwne że nie zaczął od prezia i Macierenki), jestem pewien że także bile żonę, chodzi do Banasiowych burdeli, robi interesy z mafiozami i KK, kradnie ale się dzieli - jednym słowem pisowski kryształ i idealny poseł dojnej zmiany

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 17

  A kiedy wszystkie Gosieckie zrezygnuja z kandydowania i udzielania sie politycznie (ile z nich para sie polityka posmolenska,,,, ?) ,

 • chi-neng

  Oceniono 15 razy 13

  A na tym zdjeciu to Kempa, czy ktoras z Gosiewskich mi nieznana?

 • james_peacock

  Oceniono 16 razy 10

  Gosiewska, autorytet moralny.

  "Podkreśliła jednak, że wypowiedzi Dariusza Mateckiego o Donaldzie Tusku nie da się według niej porównać do słów Klaudii Jachiry o parówkach smoleńskich. "
  Czyli słowa o Tusku przed komandem egzekucyjnym są tylko trochę be, natomiast parówki smoleńskie... to już w ogóle kwalifikują Jachirę przed komando egzekucyjne.
  Dobry, katolicki, ludzki pan Małgorzata Gosiewska. Polityk na miarę katolickiej wiary i pisu.

 • zd46

  Oceniono 9 razy 9

  "Pierwaja Gosiewskaja czy drugaja Gosiewskaja"? Wszak mamy urodzaj, o poziomie intelektualnym pomilczę.

 • muzoman

  Oceniono 13 razy 9

  Gnojownik polityczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX