500 plus trafiło już do warszawiaków. Trzaskowski: Rząd przelewa pieniądze w ostatniej chwili

Rafał Trzaskowski uspokaja, że stołeczny ratusz nie zawiesza wypłat świadczenia 500 plus. - Pytam rządu, gdzie są pieniądze, czy one na pewno są przewidziane, czy ja będę mógł je wypłacić, czy nie będą przesyłane w ostatniej chwili, a rząd mówi, że ja powoduję problemy - powiedział prezydent Warszawy.

- Wszystkie pieniądze zostały wczoraj przelane, ale niepokoi mnie to, że rząd przesyła pieniądze w ostatniej chwili, powodując chaos - powiedział Rafał Trzaskowski w "Rozmowie Piaseckiego" TVN24. Prezydent Warszawy dodał, że inne samorządy także mają problem ze zbyt późnymi przelewami na program 500 plus. - Mamy dokładną tabelkę, z której wynika, że ostatnie pieniądze w tym miesiącu zostały przelane 26 września. Powinny zostać przelane przynajmniej w połowie miesiąca, ale przede wszystkim powinny być przewidziane w planie, bo plan zakładał ponad 100 mln zł, a okazuje się, że trzeba 200 mln zł - powiedział Trzaskowski. - Grzecznie zwracałem na to uwagę panu premierowi, wysłałem mu list 13 września, mówiąc o tym, że nie ma w planie dla Warszawy 80 mln zł. Nie robiłem z tego awantury politycznej, tylko domagałem się tego, żeby te wypłaty były szybciej - dodał.

Rafał Trzaskowski o 500 plus: Pieniądze przelewane w ostatniej chwili

Trzaskowski przypomniał, że w Warszawie zgodnie z zarządzeniem pieniądze przelewane są na konta warszawiaków na koniec miesiąca. - Są samorządy, które zdecydowały, że pieniądze będą wypłacać szybciej i są problemy jeszcze większe niż Warszawa - stwierdził, dodając, że w wypłatach nie ma opóźnień, bo stołeczni urzędnicy "stają na głowie". - Jeśli 26 września dostajemy pieniądze i na nasze monity dokładnie nam się nie odpowiada, to ja muszą zapytać: co będzie z październikiem, listopadem i grudniem. Te pieniądze nie były przewidziane w planie, a ja muszę planować na jakiejś podstawie - powiedział. - Pytam rządu, gdzie są pieniądze, czy one na pewno są przewidziane, czy ja będę mógł je wypłacić, czy nie będą przesyłane w ostatniej chwili, a rząd mówi, że ja powoduję problemy. To ja alarmuję, żeby dobrze wypłacić 500 plus, żeby zadbać o te pieniądze, a rząd organizuje kolejny atak na Trzaskowskiego - dodał. 

Chaos wokół 500 plus w Warszawie

W piątek "Dziennik Gazeta Prawna" ujawnił, że w Warszawie jest duży problem z wypłatą świadczenia 500 plus. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski twierdzi, że ratusz otrzymał środki jedynie do września włącznie, a nie do końca roku. Do sprawy odniósł się w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że "prezydent Trzaskowski prowadzi operację, która zmierza do tego, żeby nie wypłacać 500 plus". - Wszystkie pieniądze, które są potrzebne po to, by 500 plus zostało wypłacone w Warszawie, zostały przekazane władzom miasta, ostatnia transza 26 września. Nie ma żadnych przeszkód, jest tylko polityka - podkreślił Jarosław Kaczyński.

Więcej o:
Komentarze (207)
500 plus trafiło już do warszawiaków. Trzaskowski: Rząd przelewa pieniądze w ostatniej chwili
Zaloguj się
 • stachkaz47

  Oceniono 47 razy 31

  Najgorszy jest ten co oszustowi WYTYKA oszustwo.
  Wojewoda mówi ,że prześle pieniądze, że prześle w trzech transzach a KACZYŃSKI z mównicy rzuca OSZCZERSTWA pod adresem TRZASKOWSKIEGO .
  TO URODZONY MANIPULANT I SOCJOPATA.

 • marc.pl

  Oceniono 42 razy 26

  Kaczyński startuje w wyborach z listy warszawskiej gdzie zanosi się na jego spektakularną klęskę, dlatego PiS od pewnego czasu prowadzi wyjątkowo agresywną i nikczemną kampanię oczerniania władz samorządowych stolicy z PO a szczególnie na cel wzięli sobie Trzaskowskiego.

 • wojtekbezportek

  Oceniono 20 razy 18

  wystarczy powiedzieć sprawdzam i pokazać potwierdzenie przelewu. każdy ma w tej chwili w każdym banku taką możliwość. robi pyk i ma wydruk w pdf'ie. NBP jako bank też musi mieć coś takiego.
  Można zrobić z tego grubą awanturę. Pokazać: dzieci w Warszawie zgłoszonych do 500+ jest np. 20tys. Więc 20000*500zł = 10mln zł x 3miesiące = 30mln zł. jest przelew na tyle? jest/nie ma. proste.

 • fakiba

  Oceniono 33 razy 17

  Nierząd nie ma kasy to jak ma wcześniej przelać , z pustego nawet Salomon nie da rady

 • kkrispl

  Oceniono 21 razy 13

  Przecież oni to specjalnie robią, i to zapewne w miastach gdzie rządzi Koalicja (właśnie podali, że w Łodzi to samo).... zagrywka typowo wyborcza dla pis--dzielców...

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 11

  Nierząd ostatkiem sił przelewa i jeszcze trochę skończy się i to :)

 • chi-neng

  Oceniono 14 razy 10

  Oni po prostu ‘pogrywają w bambuko’ z wszystkimi tymi samorządowcami, którzy NIE podporządkowują się sekto-mafii JK.
  Tym bardziej, że najchętniej zlikwidowaliby całkowicie samorządy na ten czas, dokąd oni są przy władzy.

 • czechy11

  Oceniono 19 razy 9

  Żoliborski Złodziej z Mafią ukradli pieniądze a zapytani gdzie są drą ryje ze ktoś blokuje. Pokaz przelewy złodzieju z Żoliborza

 • burn74

  Oceniono 16 razy 8

  Opóznienia ? Czyżby budżet czekał na podatki od Banasia ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX