Krzysztof Luft o materiale w "Wiadomościach" TVP o grzybobraniu: "Trzeba być cymbałem"

- Wczoraj widziałem w TVP materiał o grzybobraniu, który gładko zamienia się w propagandę i nienawistny materiał przeciwko byłemu prezydentowi i Platformie Obywatelskiej. Trzeba być skończonym cymbałem, żeby coś takiego robić - mówił w Radiu TOK FM Krzysztof Luft, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Krzysztof Luft w nadchodzących wyborach do Sejmu startuje z miejsca nr 21. w okręgu warszawskim z listy Koalicji Obywatelskiej. W "Wywiadzie Politycznym" na antenie Radia TOK FM opowiadał o kulisach kampanii wyborczej  i o stosunku rządów Prawa i Sprawiedliwości do mediów publicznych, którymi  zajmował się w ramach swojego członkostwa w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji w latach 2010-2016.

Krzysztof Luft o mediach publicznych: Trzeba odsunąć od władzy tych, którzy je zlikwidowali

Luft odniósł się m.in. do niedzielnego wydania "Wiadomości" TVP, w którym powiązano wysyp grzybów w lasach z atakiem na Platformę Obywatelską.

Wczoraj widziałem materiał o grzybobraniu, który gładko zamienia się w propagandę i nienawistny materiał przeciwko byłemu prezydentowi i Platformie Obywatelskiej. Przepraszam bardzo, to trzeba być skończonym cymbałem, żeby coś takiego robić

- mówił w Radiu TOK FM.

Na pytanie, czy media publiczne są w Polsce potrzebne, odparł:

One są konieczne i w normalnie działającej demokracji sprawują bardzo ważną rolę. Skandynawia, Niemcy, Francja - tam te media są na bardzo na wysokim poziomie i są doceniane. Pokusa upolitycznienia była zawsze i ona jest wszędzie, ale tutaj to spowodowało, że my mediów publicznych nie mamy w ogóle

- powiedział, dodając, w różnych okresach "różne ekipy z prawa i z lewa starały się przekraczać pewne zasady, ale obecnie te zasady w ogóle nie obowiązują".

Krzysztof Luft dodał, że ratowanie mediów publicznych będzie możliwe tylko wtedy, gdy Prawo i Sprawiedliwość nie będzie już sprawować władzy w Polsce.

Przede wszystkim trzeba odsunąć od władzy wszystkich, który te media publiczne zlikwidowali, bo my ich dziś nie mamy. Po to, żeby można je było budować od nowa, musi przestać rządzić ta ekipa, bo ta ekipa traktuje media publiczne nie jak media, a jako partyjną tubę propagandową i to taką ordynarną, wulgarną i prymitywną

- skwitował.

Krzysztof Luft opowiadał też o kulisach kampanii wyborczej, którą prowadzi głównie w mediach społecznościowych. Nagrywa m.in. humorystyczne spoty wyborcze z innym kandydatem KO, Maciejem Laskiem. W niektórych z nich występują też znane osoby, m.in. aktor Artur Barciś.

Więcej o:
Komentarze (184)
Krzysztof Luft o materiale w "Wiadomościach" TVP o grzybobraniu: "Trzeba być cymbałem"
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 158 razy 140

  Nie, panie Krzysztofie. Żeby coś takiego robić, trzeba być po prostu zakłamaną kanalią.

  Cymbałem to trzeba być, żeby w taką propagandę wierzyć.

 • urian

  Oceniono 97 razy 89

  Oczywiście , że taka propaganda jest chamska, kłamliwa ale skuteczna. A opozycja powinna juz dawno oblepić mury miast Banasiem z odpowiednim komentarzem, dwoma wieżami i kopertą, gębą Macierewicza czy Szydło i seicento. Albo Pawłowicz czy Piotrowicza. Dlaczego opozycja nie korzysta z granatów, które PiS sam jej wpycha w ręce ?

 • krynolinka

  Oceniono 89 razy 73

  Pół miliarda drzew miał Morawiecki zasadzić. Są już? Bo jak na razie to leśnicy do żubrów strzelają. A grabieżcza wycinka lasów przez PiS skończy się tym, że jedyny grzyb jaki będziemy zbierać to ten zeskrobany ze ścian.

 • polak66maly

  Oceniono 79 razy 71

  alez to w TVPiS standard. Klamia i manipuluja ile wlezie. A ciemny lud lyka.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 48

  Trzeba być tylko cynikiem i kupioną łajzą żeby takie materiały majstrować.

 • ar.co

  Oceniono 48 razy 42

  Nikt tak bardzo nie pogardza pisowskim elektoratem, jak pisowscy aparatczycy. Bo trzeba uważać ten elektorat za zbiorowisko wyjątkowych przygłupów, żeby serwować im takie "Wiadomości" jak TVPiS.

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 49 razy 39

  Panie Krzysztofie TVPIS to jest telewizja dla pewnego starego grzyba z Żoliborza z rodziny Podkołdernikus Zdradliwus.

 • padarewski

  Oceniono 39 razy 33

  już niedługo cała telewizja publiczna pójdzie f pizdu. ciekawe gdzie później gwiazdy wiadomości znajdą pracę ? w kiosku z gazetą

 • kertog123

  Oceniono 35 razy 31

  Przydały by sie w Polsce prawdziwie antyPISowskie media, dla przeciwwagi dla TVP. Takie które waliły by satyrą zwłaszcza w PIS na wzór mediów w USA walących w Trumpa, jak John Oliver czy James Corden

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX