"Wiadomości" w formie. W jednym materiale powiązano grzybobrania i Platformę. "Jest gdzie chodzić"

Czy da się powiązać wysyp grzybów w lasach z Platformą Obywatelską? Jak najbardziej, udowodnili to dziennikarze "Wiadomości" w niedzielnym wydaniu.
Zobacz wideo

"Wiadomości" pod koniec wydania wyemitowały materiał o rekordowej jesieni w polskich lasach. W weekend w mediach społecznościowych był dosłownie wysyp fotografii z grzybobrań, co nie umknęło programowi TVP. O ile pierwsza część materiału Marcina Szypszaka traktowała o dorodnych grzybach, tak druga skierowała się ku... Platformie Obywatelskiej.

Przypomniano fragment spotu Andrzeja Dudy z 2015 roku, w którym przestrzegano przed tym, że PO chciała sprzedawać polskie lasy.

Co ważne, jest gdzie chodzić. W 2015 roku tygodnik "wSieci", powołując się na niejawne notatki amerykańskich dyplomatów, informował o tajnym planie rządu PO-PSL i administracji ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego o prywatyzacji lasów państwowych

- odczytał lektor.

Poproszono nawet o komentarz Miłosza Manasterskiego z Agencji Informacyjnej, który mówił, że PO miała "proste podejście do państwa". - Najlepiej wszystko sprzedać - ocenił. Po czym "Wiadomości" przeszły do podsumowania, że rząd Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie zadeklarował, że nie sprzeda lasów i zmienił przepisy podatkowe na korzyść osób, które handlują grzybami przy drogach.

Więcej o: