"Wiadomości" w formie. W jednym materiale powiązano grzybobrania i Platformę. "Jest gdzie chodzić"

Czy da się powiązać wysyp grzybów w lasach z Platformą Obywatelską? Jak najbardziej, udowodnili to dziennikarze "Wiadomości" w niedzielnym wydaniu.
Zobacz wideo

"Wiadomości" pod koniec wydania wyemitowały materiał o rekordowej jesieni w polskich lasach. W weekend w mediach społecznościowych był dosłownie wysyp fotografii z grzybobrań, co nie umknęło programowi TVP. O ile pierwsza część materiału Marcina Szypszaka traktowała o dorodnych grzybach, tak druga skierowała się ku... Platformie Obywatelskiej.

Przypomniano fragment spotu Andrzeja Dudy z 2015 roku, w którym przestrzegano przed tym, że PO chciała sprzedawać polskie lasy.

Co ważne, jest gdzie chodzić. W 2015 roku tygodnik "wSieci", powołując się na niejawne notatki amerykańskich dyplomatów, informował o tajnym planie rządu PO-PSL i administracji ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego o prywatyzacji lasów państwowych

- odczytał lektor.

Poproszono nawet o komentarz Miłosza Manasterskiego z Agencji Informacyjnej, który mówił, że PO miała "proste podejście do państwa". - Najlepiej wszystko sprzedać - ocenił. Po czym "Wiadomości" przeszły do podsumowania, że rząd Zjednoczonej Prawicy jednoznacznie zadeklarował, że nie sprzeda lasów i zmienił przepisy podatkowe na korzyść osób, które handlują grzybami przy drogach.

Więcej o:
Komentarze (209)
"Wiadomości" TVP zrobiły materiał o grzybobraniu. Po czym przeszły do krytyki Platformy Obywatelskiej
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 72 razy 66

  Dodatkowo powinni podkreślać, że dzięki wzmocnieniu sojuszu Trump-Pis, w polskich lasach pojawiły się borowiki amerykańskie ;-)

 • lodzermensz1

  Oceniono 62 razy 54

  Właściwie nic mnie nie zdziwi w wykonaniu tej szczujni.
  W sieci są tysiące memów z generatorów tzw. pasków grozy TVP. I najbardziej zabawne jest to, że "podróbek" produkowanych przez internautów nie sposób odróżnić od oryginałów, produkowanych przez sługusów Kurskiego.

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 48

  Czyli norma. Dobrze PiS płaci to prostytucja w rządowym telewizorze kwitnie.

 • antropoid

  Oceniono 47 razy 39

  Tzw. "wwiadomości" na kur...wizji to 45% walenie w opozycję (głównie w platformę), drugie tyle lizanie tyłka kaczystom, a pozostałe 10% to ew. inne tematy.

  I to się nie zmieni (chyba, że na jeszcze gorsze) dopóki u władzy będą bandziory i złodzieje.

 • rozterka47

  Oceniono 40 razy 36

  Szyszko nawet miliony drzew powycinał ,żeby grzyby lepiej było widać .

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 42 razy 36

  Jeśli mowa o grzybobraniu, to należy zaznaczyć że szef TVPIS idealnie przypomina Sromotnika smrodliwego.

 • arreis65

  Oceniono 31 razy 31

  "trudno o coś podlejszego niż "okradanie narodu" i "karmienie zdeprawowanego kleru" miliardami z publicznych pieniędzy. "Trudno o coś bardziej cynicznego niż obstawianie się najgorszego autoramentu szumowinami i wulgarnymi karierowiczami z czasów PRL na przemian z młodymi faszystami" - Jan Hartman

 • jego-wysokosc

  Oceniono 31 razy 27

  No to kilka zagadek dla redaktora wiadomosci TVPis. Co wiaze te trzy słowa:
  kot, drabinka, cynik
  budyń, leśne ruchadło, narty
  szpieg, świr, misiek
  ogród, samolot, laska
  wąchanie kleju, strach na wróble, sejm
  rosół, broszka, Seicento

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX