Grzegorz Schetyna: Koalicja Europejska ma pomysły na naprawę polskiej służby zdrowia

60 minut na przyjmowanie pacjentów na SOR-ach, asystenci i podział pracy czy przygotowanie pilotażowego programu na europejski program walki z rakiem - szef PO Grzegorz Schetyna przypomniał, podczas niedzielnej konwencji wyborczej Koalicji Europejskiej w Ostrowie Wielkopolskim, pomysły partii mające poprawić sytuację w służbie zdrowia.
Zobacz wideo

Zapowiedzi Schetyny to odpowiedź na program "Piątka dla zdrowia", przedstawiony w sobotę na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Opolu przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego". 

Zdaniem lidera PO w czasie rządów PiS w Polsce m.in. "zniszczono polskie zdrowie". I te zniszczenia widać w każdym mieście, powiecie czy szpitalu. Jako przykład Schetyna podał podał m.in. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu albo SOR-y (Szpitalne Oddziały Ratunkowe), które mają ogromne problemy. 

KO ma pomysły na naprawę służby zdrowia

Grzegorz Schetyna powiedział, że na naprawę służby zdrowia potrzebne są pomysły, a Koalicja Europejska je ma. - Mówimy o SOR-ach, mówimy o skróceniu do 60 minut przyjmowania pacjentów na SOR-ach, mówimy o asystentach i podziale pracy, o tym, żeby lekarz mógł stawiać diagnozę, a wszystkie inne rzeczy były załatwiane przez innych. To jest możliwe. To kwestia elementarnej organizacji pracy i każdy kto się na tym zna, może to robić - zapewnił. 

Lider PO poinformował też, że wraz z Małgorzatą Kidawą-Błońską spotkał się z szefową KE Ursulą von der Leyen m.in. w sprawie projektu Europejskiej Partii Ludowej, projektu europejskiej ochrony zdrowia, i zapewnił, że Polska chce z w nim uczestniczyć a Polacy "mogli się leczyć w taki sam sposób, jak Francuz, Włoch, czy Niemka". 

Więcej o:
Komentarze (103)
Schetyna: Koalicja Europejska ma pomysły na naprawę polskiej służby zdrowia
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 13 razy 5

  Parę słów na temat troski Kaczyńskiego o zdrowie Polaków, i obawy o zarazę jaką do nas mają przywlec uchodźcy z krajów arabskich. Choroby te maja być groźne dla Polaków, a dla Arabów nie bo są na nie odporni. Czy polscy turyści, którzy setkami tysięcy od lat wyjeżdżają do Egiptu nie stanowią zagrożenie epidemiologicznego ? Może każdego trzeba poddać kwarantannie, zbadać i dopiero ze stosownym zaświadczeniem lekarskim wypuszczać na ulice ?
  Pamiętam jak 4 lata temu Kaczyński namawiał do głosowania na PiS obiecując że pod jego rządami emeryci po latach pracy będą wypoczywać na plażach Egiptu i Tunezji. Czy 4 lata temu polskiemu emerytowi nie groziły te choróbska ? Czy Kaczyński kłamie strasząc, czy może mówi prawdę ? Jeśli mówi prawdę , to jeszcze gorzej. Chciał by polscy emeryci wyjeżdżali do Egiptu wiedząc że to dla nich groźne ? Po co ? Może żeby po powrocie do Polski krótko pobierali emeryturę ? To co teraz kłamie, czy wtedy był perfidnie podły?
  A teraz słowo prawdy o tej rozpowszechnianej opinii, że to co nie szkodzi Arabom szkodzi Polakom, o tej słynnej „ zemście faraona”. Niejeden z nas słyszał, że jakiś jego znajomy, który poleciał do Egiptu, Tunezji czy Maroka przesiedział w toalecie pół urlopu. Dlaczego ? Bo jego żołądek nie toleruje arabskiego jedzenia. A to nie chodzi o jakość tylko o ilość. Niektórzy Polacy uważają, że wyjazd musi im się zwrócić, choćby w jedzeniu jakie wtłoczą do siebie. Jak posiłek nie jest porcjowany, tylko można brać do woli to biorą bez względu na potrzebę, ile widzą i co widzą. Choćby im jedzenie nosem wychodziło, choćby się mieli porzygać to zrobią jeszcze jedno podejście bo trzeba koszty wyjazdu odbijać. Też pewnie widzieliście 70 letnie babcie, które trudno było zobaczyć zza sterty jedzenia na talerzach, nakładały sobie jakby były młodym góralem w żniwa albo syberyjskim drwalem. Dzień, dwa takiego peklowania żołądka i zaczyna się „ zemsta faraona”. To oczywista konsekwencja takiego obżarstwa i kara za łakomstwo, za głupotę. A jaki wstyd, ci niby mniej cywilizowani Arabowie patrzą na nas jakbyśmy przyjechali z kraju gdzie głód panuje, którzy pierwszy raz widzą szwedzki stół i dotychczas jedli tylko ziemniaki ze skwarkami. Sam słyszałem jak jeden Polak chwalił się koledze, że podczas pobytu w Egipcie przez 7 dni wypił 121 drinków, a jego żona 70 i na samym alkoholu odbili dopłatę do all inclusive.
  Panie Kaczyński, to co powiedziałeś o zarazie i pierwotniakach to skrajna głupota, a poprawnego zachowania przy stole to niejeden Polak powinien się uczyć od syryjskiego uchodźcy.

 • slon2002

  Oceniono 4 razy 4

  Ja już się gubię w tych skrótach: PKO, POKO, PO przez k.o., LSD, SLD, Cookies and Mickeys, UB, Razem, Sojuz, Koalicja Europejska, Koalicja nie Europejska, Jesienna Wiosna, Pedroń Nocą, itp. itd.

 • ri-pi

  Oceniono 4 razy 4

  "Grzegorz Schetyna: Koalicja Europejska ma pomysły na naprawę polskiej służby zdrowia" - przez 8 lat rządów nie mieli pomysłu dopiero teraz ich oświeciło

 • vendettav

  Oceniono 6 razy 4

  Nie. Nie ma pomysłu. Żadna partia w Polsce nie ma. Jest łatanie dziur i nic więcej.

 • absurd

  Oceniono 16 razy 4

  Wuju, spadaj z życia publicznego. Nikt cię tu nie chce.

 • mrpens

  Oceniono 5 razy 3

  Ha ha ha

 • slon2002

  Oceniono 2 razy 2

  Tak. PO przywróci raj z okresu Arłukowicza!!! To był doskonały czas dla chorych. Nie męczyli się długo w kolejkach. Zakłady pogrzebowe i kamieniarskie nigdy nie miały takiego okresu prosperity, jak za czasów (nie)rządów Tuska i PO-ZSL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX