Podobizna kandydata KO na drzewie, z urwaną głową. "Powiesili posła"

Kartonowa podobizna posła PO i kandydata w tegorocznych wyborach Artura Gierady została powieszona na drzewie w Kielcach. Polityk zapowiedział, że zgłosi sprawę policji i prokuraturze.
Zobacz wideo

Artur Gierada, poseł Platformy Obywatelskiej, kandydujący w tegorocznych wyborach parlamentarnych, zwołał w sobotę w Kielcach konferencję prasową w związku z powieszeniem na drzewie baneru, który odwzorowywał jego postać.

Tzw. stand został pozbawiony części głowy, taśmą splątano mu nogi, a całość zawieszono na drzewie w jednym z kieleckich parków.

Gierada na konferencji wspominał, że niedawno prezentował zniszczone materiały wyborcze komitetu Koalicji Obywatelskiej właśnie w woj. świętokrzyskim. - Dzisiaj została przekroczona kolejna granica, zastanawiam się też, dlaczego tak się dzieje - mówił na konferencji.

Gierada do Ziobry: To przez pana bezczynność, która zachęca do takich rzeczy

Poseł PO przypomniał, że startuje z tego samego okręgu wyborczego (nr. 33), co minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który jest tam "jedynką" PiS. W tym kontekście Gierada stwierdził:

To również przez pana, panie ministrze Ziobro i pana bezczynność, która niestety do takich rzeczy zachęca.

Poseł przypomniał, że jak dotąd - mimo upływu dwóch lat - nie postawiono zarzutów osobom, które w Katowicach powiesiły podobizny europosłów z PO na szubienicach. Artur Gierada zapowiedział, że zgłosi sprawę na policję, a w poniedziałek - do prokuratury. - To musi być wyjaśnione przez organy ścigania - podkreślał.

Z kolei Cezary Tomczyk z PO napisał na Twitterze: "Powiesili” posła. Nie daj się Artur. 

Więcej o:
Komentarze (203)
Kielce. Podobizna kandydata KO na drzewie. "Powiesili posła"
Zaloguj się
 • respiral

  Oceniono 69 razy 53

  To się dzieje w całej Polsce.
  Zrywają i niszczą banery opozycji i nawet nie muszą nic mówić - KTO TO ROBI. Pisowcy.
  Oczywiście, z każdego płotu szczerzą zęby "nienaruszeni" przez wandali nominanci partii od burdeli.

 • qwertura

  Oceniono 54 razy 46

  Niestety, takie standardy wprowadziła jedynie słuszna partia. Przedtem tego nie było. Nie było też w rządzie właścicieli domów publicznych, itd...

 • 600ps

  Oceniono 44 razy 36

  Pis rzadzi dopiero 4 lata a juz ma na swoim koncie morderstwo Prezydenta Gdanska a teraz zaczyna wieszac na drzewach przeciwników pisu pokazujac w ten sposób co czeka polaków jezeli znowu wygraja wybory.

 • ar.co

  Oceniono 42 razy 32

  Oczywiście dla Kpinomira Jędraszewskiego i innych przedstawicieli bluzgającego katolicką miłością kleru tego problemu nie ma. Co innego tęczowa aureola na jakimś obrazku...

 • kl0ss

  Oceniono 30 razy 26

  Pomyśleć, że kościół katolicki przykłada jeszcze do tego rękę. Rzygać mi się chce jak widzę klechę!!!

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 29 razy 25

  W Kielcach szykują się do kolejnego pogromu...

 • feurig59

  Oceniono 30 razy 24

  Cóż się dziwić. Szubienice i golenie głów to postulaty różnych radnych PiS i posłów. Narracja o wrogach ludu, zdrajcach, bandytach, agentach, anty-polakach etc. permanentna nagonka w TVP nie pozostaje bez efektów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX