Europosłanka PiS zarzuciła posłance PO, że "pomogła" koleżance w loterii. Musiała pokazać sprostowanie w TVP

Izabela Leszczyna z PO wygrała proces w trybie wyborczym z europosłanką PiS Jadwigą Wiśniewską. Poszło o nieprawdziwe twierdzenia polityczki PiS z programu TVP. Po krótkiej batalii sądowej w TVP zostało wyświetlone sprostowanie od Wiśniewskiej.
Zobacz wideo

We wrześniu w programie "Gość Wiadomości" europosłanka PiS Jadwiga Wiśniewska zarzuciła Izabeli Leszczynie z PO, że miała pomóc w wylosowaniu "dla przyjaciółki" samochód w loterii paragonowej. Miało to się rozegrać w czasie, gdy Leszczyna była wiceministrem finansów. Rzeczywiście, koleżanka Leszczyny wygrała opla insignię, tylko w 2016 roku, gdy posłanka nie sprawowała już funkcji wiceministra.

Sprzeciw wobec takich insynuacji wyraziła Leszczyna i sprawa trafiła do sądu w trybie wyborczym. 25 września Leszczyna wygrała w Sądzie Okręgowym w Częstochowie z Wiśniewską.

Wiśniewska odwołała się od wyroku, ale Sąd Apelacyjny w Katowicach także nie miał wątpliwości i 27 września oddalił zażalenie europosłanki PiS i przyznał rację Leszczynie. Zasądził, że europosłanka PiS ma do zapłacenia 240 zł kosztów postępowania zażaleniowego.

Wiśniewska prostuje wypowiedzi o Leszczynie

Na tym się nie skończyło, ponieważ piątkowe "Wiadomości" miały odrobinę inną formułę niż dotychczas. Zaraz po tym, gdy prowadząca zaprosiła na rozmowę z gościem dziennika, wyświetlono sprostowanie Jadwigi Wiśniewskiej, a jego treść odczytał lektor.

Ja niżej podpisana Jadwiga Wiśniewska oświadczam, że prostuję nieprawdziwe informacje zawarte w moich wypowiedziach z dnia 09.09.2019 r. opublikowanych na antenie TVP Info w programie "Gość Wiadomości", jakoby pani Izabela Leszczyna, będąc wiceministrem, wylosowała w loterii paragonowej, organizowanej przez Ministerstwo Finansów, paragon swojej najlepszej przyjaciółki z Częstochowy

- brzmiało oświadczenie.

Treść sprostowania Jadwigi Wiśniewskiej w 'Wiadomościach'Treść sprostowania Jadwigi Wiśniewskiej w 'Wiadomościach' 'Wiadomości' TVP

Więcej o: