"Dość POPIS-ów". Nowy spot wyborczy PSL krytykuje zarówno PiS, jak i PO

PSL opublikował zatytułowany "Dość POPIS-ów" spot, w którym krytykuje zarówno PiS, jak i PO. - Polacy nie są skazani na "totalną opozycję" jak i "totalną władzę" - mówi w nagraniu szef partii Władysław Kosiniak-Kamysz.
Zobacz wideo

Kilka miesięcy temu politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego stworzyli wraz z Platformą Obywatelską oraz innymi ugrupowaniami opozycyjnymi Koalicję Europejską. Porozumienie partii rozpadło się jednak, gdy PSL, oskarżając PO o „zbyt lewicowe poglądy”, podjęło decyzję o samotnym starcie w wyborach do Sejmu i Senatu.

Ostatecznie partia Kosiniaka-Kamysza zbudowała nową ofertę wyborczą pod nazwą PSL - Koalicja Polska. W sierpniu PSL związał się z partią Kukiz'15. Pod wspólnym szyldem startują w wyborach do parlamentu.

Mimo że działacze opozycyjni wielokrotnie powtarzali, że ”nie ma wroga na opozycji”, PSL opublikował spot wyborczy, który nie szczędzi krytyki zarówno PiS-owi, jak Platformie Obywatelskiej.

 

Materiał otwiera wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o „zdradzieckich mordach”. Po chwili w filmie pojawia się także Grzegorz Schetyna, który mówi o „PiS-owskiej szarańczy”. Obok liderów dwóch największych ugrupowań politycznych, w spocie pojawiają się również Krystyna Pawłowicz, Dominik Tarczyński oraz Sławomir Nitras.

Całość podsumowują słowa liderów PSL i Kukiz 15. - Polacy nie są skazani na wybór totalnej opozycji ani totalnej władzy – mówi Władysław Kosiniak-Kamysz. – Od dzisiaj macie na kogo głosować. – dodaje Kukiz.

Reakcje na nowy spot PSL-u

Nowy spot PSL poruszył wielu polityków oraz publicystów, którzy nie szczędzili słów krytyki. – Uderzający w Platformę, z którą to jeszcze kilka miesięcy temu radośnie tworzył Koalicję Europejską – napisał na Twitterze dziennikarz Radia Zet Błażej Makarewicz.

- Cztery razy więcej krytycznych komentarzy niż lajków. PSL postanowiło chyba wskoczyć pod próg – pisał Tomasz Lis.

Do spotu odniósł się również poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka. – Zabierzcie dzieciakom Twittera. Albo delikatnie im przypomnijcie koalicję PO-PSL w latach 2007-2015. 8 dobrych lat dla Polski. – napisał.

Więcej o:
Komentarze (67)
"Dość POPIS-ów". Nowy spot wyborczy PSL krytykuje zarówno PiS, jak i PO
Zaloguj się
 • supertiumacz

  Oceniono 22 razy 20

  Niezły ten PSL. :)

  Nie mówię, że PO, SLD czy PiS są bez skazy (zwłaszcza PiS!), ale w PSL chyba już zapomnieli, jak obsadzali stanowiska członkami rodzin i jak doili Skarb Państwa. Przecież PSL to partia, która zasłynęła kumoterstwem i nepotyzmem.
  Jak to było?
  „Członkowie mojej rodziny przecież muszą gdzieś pracować”,
  "Proszę pana, mój syn jest dorosły, ja jestem dorosły, proszę sobie dzwonić do syna w tej sprawie, kłaniam się", itd.

  Jak czują zyski, to się przytulają do każdego. A jak mogą zyskać na szczuciu, to szczują, plują, psy wieszają.
  PSL jest bardzo podobne do PiS. Tylko ktoś naiwny uwierzy, że teraz stali się tacy praworządni. Według mnie ta partia nadaje się tylko do zaorania.

  Panie Kosiniak, ja pamiętam, internet pamięta. Róbcie co chcecie, ale machlojek PSL nie da się zapomnieć.

 • robson15

  Oceniono 11 razy 11

  Wydaje mi się ze przed PSL-em są tylko dwie opcje. Pierwsza to nie wchodzi do Parlamentu i głosy oddane na nich są zmarnowane a raczej przysporzą miejsc PIS-owi.
  Drugi scenariusz trochę bardziej prawdopodobny, PSL wraz z Kukizem prześlizguje się przez próg wyborczy i w imię "dobra polski" wchodzi w koalicję z PIS-em. Dostaną jakiegoś ministra, paru vice, kilka lukratywnych posadek w spółkach Skarbu Państwa. PSL już się nie zmieni, dla posadek wejdzie w koalicję nawet z diabłem. Nieważne że teraz największym wrogiem jest PIS i nie można dopuścić do jego samodzielnego rządzenia. Gdyby tak się stało na wiele lat moglibyśmy zapomnieć o wolnym i demokratycznym kraju. Kosiniak- Kamysz chyba chce do tego przyłożyć rękę dla kilku stanowisk dla swoich.

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 10

  Opozycja żre się między sobą. A Balbina z uciechy przebiera krótkimi nóżkami i zaciera tłuste łapki.

 • polak66maly

  Oceniono 12 razy 10

  PSL"wiemy, kto wygra wybory – nasz koalicjant".

 • taroudant

  Oceniono 11 razy 9

  <<Polacy nie są skazani na wybór totalnej opozycji ani totalnej władzy>>
  Głosuj na PSL, będziesz skazany na subtelnych nazioli i hitlerowców od Kukiza.

 • a.k.traper

  Oceniono 13 razy 9

  Niestety ale PSL też brał aktywny udział w tych POPiS-ach i nawet to i owo blokował dla swoich partykularnych interesów a zaczął od nieudanego wsparcia rządu J. Olszewskiego za kilka stołków, pamiętamy.

 • tatafax

  Oceniono 8 razy 8

  no psl mnie rozczarowal juz wiadomo ze to przystawka pisu.GRATULACJE bedzie jednej partii mniej jak samoobrony i lpr.pomyslcie na kogo oddac glos napewno nie na psl.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 10 razy 8

  4 lata temu PiS wygrało, bo komuchowi Millerowi nie chciało się rejestrować komitetu (czy koalicji czy jakoś tak) i musiał dojść do 8%, a miał 7,9 czy jakoś tak...
  W tym roku PiS wygra, bo opozycja skacze sobie do gardeł jak psy...
  No trudno. Mam tylko nadzieję, że ani ja ani nikt z mojej rodziny czy znajomych nie trafi na urzędnika/lekarza/sędziego/... z PiS...

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 14 razy 8

  Tak obrażać przyszłego koalicjanta, a fe, nieładnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX