Czy "pancerny Marian" powinien się podać do dymisji? Jest sondaż po aferze z kamienicą

Zdaniem 55 procent Polaków szef NIK Marian Banaś, nazywany też "pancernym Marianem", powinien podać się do dymisji - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN 24. Przeciwnego zdania jest 19 procent ankietowanych.
Zobacz wideo

Sondaż telefoniczny został przeprowadzony przez Kantar w dniach 25-26 września na reprezentatywnej grupie 1005 osób w wieku powyżej 18 lat. Respondenci zostali w nim zapytani, czy w świetle nowych informacji i niejasności, które pojawiły się wokół majątku (m.in. krakowskiej kamienicy) szefa Najwyższej Izby Kontroli, Marian Banaś powinien się podać do dymisji.

Marian Banaś powinien się podać do dymisji? Jest sondaż

Z sondażu wynika, że za dymisją Mariana Banasia opowiedziało się 55 procent ankietowanych (35 procent na pytanie o dymisję Banasia odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 21 procent - "raczej tak"). 19 procent ankietowanych stwierdziło, że dymisja Banasia nie jest konieczna (8 procent badanych wskazało na opcję "zdecydowanie nie", a 11 procent - na "raczej nie"). 26 procent respondentów na pytanie, czy szef NIK powinien zrezygnować ze stanowiska, odpowiedziało "Nie wiem, trudno powiedzieć".

Burzliwe obrady komisji i sprawa kamienicy Mariana Banasia

W czwartek przed godziną 19 Sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej pozytywnie zaopiniowała wnioski o odwołanie wiceprezesów Najwyższej Izby Kontroli oraz powołanie na wiceprezesa Małgorzaty Motylow. Obradom towarzyszyły burzliwa dyskusja i ponowne głosowanie, które zostało zaordynowane po tym, jak wynik poprzedniego był niepomyślny dla Prawa i Sprawiedliwości. Ostateczną decyzję ws. odwołania wiceprezesów NIK podejmie teraz marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Czytaj też: Małgorzata Motylow pokieruje NIK podczas urlopu Banasia? Awantura i powtórzenie głosowania na komisji

Sam Marian Banaś nie był obecny na głosowaniu komisji. W piątek 27 września przechodzi na urlop, na którym będzie przebywał do czasu, aż CBA wyjaśni kwestię jego oświadczenia majątkowego (na ten czas w obowiązkach szefa NIK zastąpi go Małgorzata Motylow). W sobotnim reportażu "Superwizjera" TVN ujawniono, że kamienica szefa NIK miała być wynajmowana ludziom powiązanym z krakowskim półświatkiem i służyć jako "hostel na godziny". Z ustaleń dziennikarzy wynikało, że Banaś nie umieścił nieruchomości w swoim zeznaniu majątkowym. Szef NIK zaprzeczył zarzutom, ale jednocześnie zapowiedział, że weźmie bezpłatny urlop do czasu wyjaśnienia sprawy. Podkreślił, że nie jest już właścicielem kamienicy na krakowskim Podgórzu i tłumaczył, że dostał ją od żołnierza Armii Krajowej poznanego w okresie pierwszej "Solidarności".

Więcej o:
Komentarze (114)
Czy "pancerny Marian" powinien się podać do dymisji? Jest sondaż po aferze z kamienicą
Zaloguj się
 • same_ruiny

  Oceniono 46 razy 34

  Mafia PiS - Przestępcy i Sutenerzy.
  Ludzie mafii PiS stworzyli system parabankowy SKOK - Lech Kaczyński był w radzie nadzorczej fundacji, która powołała SKOKi w Polsce. W SKOKach działała zorganizowana grupa przestępcza rozbita za czasów PO. Do tej pory SKOKi kosztowały Polaków ok. 5mld zł!!!
  Jarosław Kaczyński prowadzi szemrane interesy deweloperskie w Warszawie za pośrednictwem spółki Srebrna. A nowo wybrany prezes NIK z PiS po zaniżonej cenie wynajmował przestępcom i sutenerom własną kamienicę, która pełniła rolę domu schadzek.

 • bm_russell

  Oceniono 39 razy 25

  Radzę też przyjżeć się procederowi przekazywana nieruchomości w zamian za tzw. dożywocie.
  Od dawna przoduje w tym Kościół Rzymsko-Katolicki w Polsce oraz jego akolici w rodzaju tego Burdelmariana.
  Wykorzystywani są ludzie w podeszłym wieku o ograniczonej poczytalności, z demencją lub chorobą Alzheimera.
  Gdyby ten mityczny AK-owiec był w pełni władz umysłowych to za pieniądze ze sprzedaży tej kamienicy żył by sobie jak pączek w maśle mając zapewnioną profesjonalną opiekę.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 21 razy 21

  55% kontra 19%. To jest mniej więcej stały rozkład sił. Tyle, że ponad połowa z tych 55% i pozostałych 26% nie ruszą dupy na wybory bo mają wszystko w dupie, natomiast pisich 19% zagłosuje zaraz po mszy tak jak ksiądz każe. Ten naród nie dorósł do demokracji.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 27 razy 19

  Pancerny Alfons, kumpel władcy pierścieni i Jarozbawa dwie wieże.
  Partia hipokrytów i kłamców.

 • anonim_ka

  Oceniono 25 razy 19

  Kolejny chłoptaś w krótkich spodenkach marki PiS. Złodziejowaty kombinator , który nie zna słowa odpowiedzialność. Uważam , że powinien siedzieć i to długo.! !

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 22 razy 18

  Bajzeltata won!

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 28 razy 18

  Żeby zostać szefem NIK trzeba mieć pozytywną ocenę CBA. Tej oceny nie ma, zatem Banaś nie powinien w ogóle kandydować. Koniec i kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX