Jan Pietrzak w TVP Info nazwał Klaudię Jachirę "wynajętą zdzirą". Prowadzący nawet nie zareagował

- Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira - mówił w TVP Info o kandydatce KO do Sejmu Klaudii Jachirze satyryk Jan Pietrzak.
Zobacz wideo

Jednym z gości czwartkowego wydania porannego programu #Jedziemy w TVP Info był satyryk Jan Pietrzak. Tematem rozmowy była Klaudia Jachira, aktorka kandydująca do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Obecni w studiu goście komentowali m.in. ostatnią wypowiedź Jachiry, która, parodiując program telewizyjny, mówiła o "bloku ekshumacyjnym", quizie "czyja to kończyna" i widowisku poetyckim "zamiana trumien".

- Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira. Protestuję przeciwko używaniu słowa kabaret w związku z tą postacią, to jest koszmar, co ona wygaduje, bez taktu, bez ładu, bez składu, bez cienia dowcipu, tam nie ma cienia żartu. To jest ponure chamstwo

- mówił Pietrzak. Dodał, że Jachira ma "szlam w głowie", a prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski "w jej łeb ładuje szlam z Wisły". Prowadzący Michał Rachoń nie zareagował na niekulturalne słowa Jana Pietrzaka.

Wypowiedź skomentował za to na Twitterze szef portalu TVP.Info Samuel Pereira.

"Z poczuciem głębokiego zażenowania stwierdzam, że Jan Pietrzak wypowiadając się w ten sposób na temat Klaudii Jachiry sam zszedł na jej poziom, na poziom #Sokzburaka i #SilniRazem
Nie wiem jak Pietrzaka, mnie w domu uczyli, żeby zło dobrem zwyciężać" - napisał.

Później jednak dodał, że ma świadomość, czym było spowodowane "napięcie emocjonalne" Jana Pietrzaka. "Obrażanie zmarłych w Smoleńsku i chrześcijańskiego symbolu znaku krzyża, stawia Jachirę poza nawias cywilizacji europejskiej" - stwierdził Samuel Pereira.

Klaudia Jachira kandydatką Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

31-letnia absolwentka wydziału lalkarskiego PWST w Krakowie (filia we Wrocławiu) Klaudia Jachira startuje w jesiennych wyborach z 13. miejsca w Warszawie.

- Mam dosyć niszczenia kraju przez ostatnie cztery lata, czas uzdrowić Polskę, przywrócić wolne sądy, obiektywną publiczną telewizję, ukrócić dojenie spółek skarbu państwa, dosyć psucia demokracji, dosyć skłócenia nas z całą Europą i UE, dosyć dzielenia Polaków na dobrych i złych, homo i hetero, katolików i ateistów. Czas na wolną Polskę

- zapowiedziała na swoim fanpage'u po ogłoszeniu list wyborczych Koalicji Obywatelskiej.

"Dyplomowana aktorka po PWST, zaangażowana w życie społeczne i polityczne Polski. Nie boi się w artystyczny sposób wyrażać swoich poglądów i opinii" - tak pisze o sobie sama zainteresowana. Zasłynęła umieszczanymi w sieci satyrycznymi, często kontrowersyjnymi filmikami, odnoszącymi się do rządów Prawa i Sprawiedliwości.

W jednym z nagrań prezentowała teczkę "TW Jarosława Kaczyńskiego", w innym występowała z lalką, przypominającą prezesa PiS, a w jeszcze innym wbijała szpilki w gumową kaczkę "za to, że nie pozwala orzekać sędziom powyżej 65. roku życia" i "za to, że przespała wprowadzenie stanu wojennego".

Więcej o: