Krzysztof Kwiatkowski nie chce być porównywany do Banasia. "Nie byłem na 'ty' z łysym sutenerem"

Były szef Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski nie chce, aby porównywano go do urzędującego szefa NIK Mariana Banasia. "Nigdy w życiu nie byłem na 'ty' z łysym sutenerem" - napisał Kwiatkowski na swoim Twitterze.
Zobacz wideo

Afera wokół obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia jest przez wielu porównywana do sprawy byłego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego. Przypomnijmy - we wrześniu 2017 roku prokuratura postawiła Kwiatkowskiemu zarzut nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska w NIK. Proces w tej sprawie toczy się od sierpnia 2018 roku. 

O tym, że były szef NIK ma problemy prawne, przypomniał sam Marian Banaś, tłumacząc, dlaczego nie podał się do dymisji, a zamiast tego udał się na bezpłatny urlop. 

- Nikt nie żądał od niego (Krzysztofa Kwiatkowskiego - red.) dymisji, funkcjonował. Wobec mnie nie ma żadnych zarzutów, poza insynuacjami, które redaktor Kittel wysunął wobec mnie w tym programie. Ten sam redaktor przygotował sfabrykowane reportaże - oświadczył Banaś.

Krzysztof Kwiatkowski: Porównywanie mnie do Mariana Banasia jest nieuzasadnione

Krzysztof Kwiatkowski opublikował wpis na Twitterze, w którym stwierdził, że porównywanie go do obecnego szefa Najwyższej Izby Kontroli uważa "nie tylko za nieuzasadnione, ale absolutnie nietrafione".

"Nigdy w życiu nie byłem na 'ty' z łysym sutenerem obwieszonym złotymi łańcuchami" - napisał Kwiatkowski.

Krzysztof Kwiatkowski stara się obecnie o mandat senatora. Startuje w okręgu nr 24, czyli w Łodzi. Nie należy do żadnej partii politycznej, a w wyborach parlamentarnych 2019 startuje z własnego komitetu wyborczego. 

Więcej o:
Komentarze (149)
Krzysztof Kwiatkowski nie chce być porównywany do Banasia. "Nie byłem na 'ty' z łysym sutenerem"
Zaloguj się
 • chateau.respawned

  Oceniono 68 razy 64

  Kwiatkowski jest po prostu z innej bajki.
  Tej normalnej, gdzie pracując w służbie publicznej nie robi się interesów na boku. Nie zakłada się spółek z żoną czy dziećmi, nie dostaje się prezentów od umierających.
  Banaś jest zaś z horroru, poza wykształceniem niewiele się różni od obwieszonego złotem gangstera.

 • jxl82

  Oceniono 64 razy 64

  Dla Banasia nie ma różnicy łysy, włochaty ważne aby kasa się zgadzała. Trzech milionów mieszkań co prawda nie m,a ale przynajmniej są już pokoje na godziny. Fundament jest!

 • ps11111ps

  Oceniono 57 razy 57

  Jedyne co pozostało Banasiowi to pójść sprawdzoną drogą Hoffmana
  Odchudzić się i zacząć biegać maratony. A za kilka lat wrócić jako niezależny ekspert po przemianie duchowej

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 41

  "Nigdy w życiu nie byłem na 'ty' z łysym sutenerem obwieszonym złotymi łańcuchami"
  -----
  Lepszego i trafniejszego responsu NIŻ TEN, NIKT jeszcze nie dał, pod adresem tego sutenera
  :).

 • jerzyk324

  Oceniono 36 razy 34

  Jak mnie pamięć nie myli to PIS będąc w opozycji usiłował zdymisjonować Nowaka za to , że nie wpisał do oświadczenia majątkowego zegarka. Gdy ktoś z ich grona nie wpisze nieruchomości wartej miliony to jest to tylko błąd. Miesiącami Biuro antykorupcyjne będzie się tym zajmowało aż sprawa się rozmyje i ulegnie zapomnieniu.

 • vito14

  Oceniono 34 razy 34

  Chichotem, smutnym chichotem jest to, że PiS-owski prokurator zarzucił Kwiatkowskiemu, że ten niby dokonał nadużycia podczas konkursu na stanowisko, które to konkursy na stanowiska kierownicze sam PiS zlikwidował aby wsadzać tam swoich własnych miernych, biernych ale wiernych. Nowakowi zarzucali, że nie wpisał zegarka do oświadczenia. Gwawłowkiemu zarzucili sutenerstwo bo w jego mieszkaniu pani która je wynajmowała po cichaczu przyjmowała panów. Tu mamy gościa który zatrudnia bez żadnych konkursów, nie wpisuje majątku do oświadczenia i zaniża wartość wynajmu jak i świadomie zarządza hotelem na godziny - i dla PiS to nic nie znaczy.

 • kotprezesa

  Oceniono 31 razy 31

  Co z tym pozwem? W TVN już się pakują?
  Pewnie popuszczają ze strachu...
  Wiecie coś P rostytutki i S utenerzy?

 • cezaryk

  Oceniono 32 razy 30

  > Wobec mnie nie ma żadnych zarzutów
  Co z osobistym, publicznym przyznaniem się do zaniżania czynszu?
  Skarbówki to nie interesuje?

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 32 razy 28

  To nie był żaden łysy sutener obwieszony złotymi łańcuchami, tylko na pewno wyklęty patrota powiązany z patriotycznymi kręgami miłośników sportu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX