Rzecznik prezydenta: Wiemy co robić, nie potrzebujemy pouczania. Macron powinien zająć się Francją

- Wiemy co robić, nie potrzebujemy pouczania. Prezydent Macron powinien zająć się sprawami własnej polityki wewnętrznej, a mniej interesować się tym, co dzieje się w Polsce - mówił w Polskim Radio 24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. To jego komentarz do krytycznych ocen Polski przedstawionych przez prezydenta Francji.
Zobacz wideo

Prezydent Francji Emmanuel Macron niedawno wywołał Polskę do tablicy, mówiąc, że to właśnie nasz kraj spowalnia walkę ze zmianami klimatu. - Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę - powiedział Macron.

Na te słowa odpowiedział już wcześniej prezydent Andrzej Duda, który mówił, że rozwiązania forsowane przez Macrona nie są najlepszymi. - Trzeba to zrobić w sposób odpowiedzialny. Drogą do tego są tylko spokojne negocjacje - przekonywał prezydent Duda.

Spychalski o słowach Macrona: Wiemy, co robić. Niech zajmie się Francją

Teraz o komentarz do sprawy proszony został na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak mówił, wolałby, aby Macron zajął się polityką wewnętrzną swojego kraju, zwłaszcza że we Francji od miesięcy trwają strajki, niż interesował się Polską.

Radzimy sobie bardzo dobrze, mamy sukcesy w walce ze zmianami klimatu. Wiemy co robić, nie potrzebujemy pouczania ze strony francuskiego prezydenta. Prezydent Macron powinien zająć się sprawami własnej polityki wewnętrznej, a mniej interesować się tym, co dzieje się w Polsce 

- mówił Spychalski w PR24. Potem dodał jeszcze:

Czasy, gdy Polska była pouczana przez inne kraje, są już dawno za naszym państwem. Prowadzimy ambitną, dobrą i racjonalną politykę międzynarodową.
Więcej o:
Komentarze (120)
Prezydent Francji Emmanuel Macron krytycznie o walce ze zmianami klimatu w Polsce. Rzecznik Andrzeja Dudy: Wiemy co robić, nie potrzebujemy pouczania
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 27 razy 21

  następny pisowski jełop protestuje przeciwko słowom, które sobie wydumał lub usłyszał od innego pisowskiego jełopa... na 100% żaden Francuz nie zrozumie o czym od tygodnia bajdurzą pisowscy politycy, przypomnę że Macron powiedział: jedzcie także protestować do Polski, żeby pomoc nam ruszyć tych którzy nie potrafią robić postępów w walce przeciw zmianom klimatu...
  no po prostu obraza narodowa na miesiąc gadania

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 24 razy 20

  "Prowadzimy ambitną, dobrą i racjonalną politykę międzynarodową. "Władimir Putin lubi to.

 • kazek100

  Oceniono 21 razy 17

  Zajmujemy się swoimi sprawami, ale bardzo chcemy europejskie fundusze.
  To, że temu panu od Dudy brakuje kultury, to jedno, ale brak mu także logicznego myślenia.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 15

  A wy niczym nie powinniście się zajmować bo czego nie tkniecie to katastrofa

 • jaja-kaczora

  Oceniono 18 razy 14

  tak tak, my zajmujemy sie sutenerstwem

 • mopsek

  Oceniono 15 razy 11

  Takie sukcesy jakie ma Polska zwalaja z nog, wyciecie puszczy, Import miliony ton wegla z Rosji, dzieki Polsce i wladcom , tysiace ludzi w kraju umiera ze wzgledu naczyste powietrze, czuc w powietrzu CO2, to jest czysta polska ekologia, dalej tak, Polacy sie sami wytruja.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 11

  przestańcie pisowski wsioki robić z Polaków debili za granica, bo polskie firmy które eksportują na zachód lub świadczą tam usługi ciężko za te reputacje muszą potem płacić

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX