CBA: Radny z Obornik zatrzymany na gorącym uczynku. Miał przyjąć 110 tysięcy zł łapówki

Centralne Biuro Antykorupcyjne na gorącym uczynku złapało jednego z radnych Rady Miejskiej w Obornikach. Mężczyzna przyjmował łapówkę w zamian za pośredniczenie w planach zagospodarowania miasta.
Zobacz wideo

Funkcjonariusze CBA pod nadzorem prokuratury z Poznania prowadzili postępowanie dotyczące korupcji i powoływanie się na wpływy w instytucjach samorządowych w miejscowości Oborniki w województwie wielkopolskim. W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby.

Oborniki. CBA zatrzymało radnego, który przyjmował łapówkę

Jednym z nich jest radny Rady Miejskiej w Obornikach, który został zatrzymany w momencie przyjęcia 20 tysięcy złotych łapówki. Wcześniej mężczyzna przyjął 10 tysięcy złotych, a docelowo łapówka miała wynieść około 110 tysięcy złotych.

W zamian za to radny Obornik miał się zobowiązać do pośredniczenia w uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w sposób, który umożliwiałby rozpoczęcie inwestycji budowlanej przez jedną z firm z województwa wielkopolskiego. Drugą zatrzymaną osobą jest pośrednik, który przekazał politykowi pieniądze.

Funkcjonariusze CBA przeszukali urzędy miasta i gminy Oborniki oraz mieszkania zatrzymanych. Mężczyźni trafią do prokuratury, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

Więcej o: