Klaudia Jachira: Dzięki takim osobom jak ja, Kaczyński przegra. Przyrównuje się też do Gombrowicza

Klaudia Jachira po zdjęciu z transparentem "Bób, Hummus, Włoszczyzna" przed pomnikiem AK musi się gęsto tłumaczyć. W Radiu ZET stwierdziła, że uznała transparent za "żartobliwą grę słów". Oceniła też swoją działalność satyryczną tymi słowami: - Mocno gombrowiczowska. Gombrowicz byłby hejtowany jak ja. Stwierdziła też, że dzięki takim osobom jak ona, Jarosław Kaczyński przegra.
Zobacz wideo

W środę w programie "Gość Radia ZET" pojawiła się Klaudia Jachira, kandydująca z list Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych 2019. Aktorka niedawno wywołała skandal jednym zdjęciem: przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego trzymała transparent z napisem "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege". Na fotografii widoczne było też hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna".

Pytana o sprawę w Radiu ZET kandydatka KO tłumaczyła, że "zdjęcie zostało wyrwane z kontekstu", a ona wydała oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich urażonych. Co więcej, stwierdziła:

Nie była to moja inicjatywa. Dwie osoby po prostu, młode dziewczyny, podeszły z tym transparentem i chodziło tylko o grę słów. (...). Uważałam, że jest to po prostu tylko żartobliwa gra słów i że nie ma w tym nic zdrożnego.

Czy Jachira planuje zrezygnować z kandydowania, o co apelowała m.in. Katarzyna Lubnauer, jedna z liderek Koalicji Obywatelskiej? - Każdy może mieć swoje zdanie, natomiast ja też. Ma prawo tak mówić. Natomiast absolutnie nie rezygnuję, wręcz przeciwnie, moja kampania się rozkręca
- zadeklarowała.

Jachira o swojej działalności: Mocno gombrowiczowska. Gombrowicz byłby hejtowany jak ja

Beata Lubecka dopytywała, czy Jachira zdaje sobie sprawę, kto używał maksymy, którą sparodiowała. Niedoszła polityk wyjaśniała, że chodzi o "osoby, które ginęły za nasz kraj". Dodała po chwili, że nacjonaliści nadużywają hasła "Bóg, Honor, Ojczyzna". Gdy padło stwierdzenie, że drwi sobie z tego hasła, a urażeni kombatanci chcą usunięcia jej z list KO, odparła:

No to dlaczego też nie czują się urażeni, gdy osoby nacjonalistyczne, wzywające do podobnych rzeczy, za które właśnie ginęli nasi przodkowie, właściwie jak oni niszczą to hasło. (...). Moi koledzy w Warszawie, aktorzy, boją się codziennie rano wychodzić z domu i chcą wyjeżdżać z Polski, bo czują się zagrożeni.

Jachira zapewniła przy tym, że jej przeprosiny były szczere. Na koniec rozmowy Klaudia Jachira pokusiła się o ocenę swojej twórczości satyrycznej:

Uważam, że nigdy w swoich filmikach nie przekroczyłam granicy, którą bardzo często przekracza obecna władza. A co więcej, uważam, że jest to mocno gombrowiczowskie to, co ja robię, i myślę, że Gombrowicz też by był hejtowany tak samo, jak ja jestem teraz za swoje czyny.

Padło też pytanie od słuchacza, który chciał dowiedzieć się, czy Jachira "zdaje sobie sprawę, że dzięki takim osobom jak ona, wygra Jarosław Kaczyński". - Nie, zdaję sobie sprawę, że tylko dzięki takim osobom jak ja, Kaczyński przegra - odparła.

Więcej o:
Komentarze (501)
Jachira deklaruje, że dzięki takim jak ona "Kaczyński przegra". Przyrównuje się też do Gombrowicza
Zaloguj się
 • wolverine_14

  Oceniono 125 razy 33

  Przez takie idiotki Kaczyński & co ma pewną wygraną w nadchodzących wyborach.

 • tygrys2000

  Oceniono 61 razy 25

  Przestańcie promować to beztalencie które prześlizgnęło się tyłem przez szkołę teatralną. Nikt z nią nie może wytrzymać, żaden zespół teatralny, ani grupa na uczelni. Jeśli opozycja w PL ma się kojarzyć z tą nawiedzoną panną i starym dziadkiem leżącym na ulicy z Obywateli RP, to PiS nie dość że wygra wybory, to jeszcze nie przegra kolejnych. Ludzie, obudźcie się!

 • 11krzych

  Oceniono 66 razy 24

  Hasło "Bóg, Honor, Ojczyzna" uważam za dowód, że Polska jest pod okupacją gangu katolickiego. Albowiem nigdy żadne polskie wojska nie walczyły pod takim sztandarem. Wojska Rzeczpospolitej miały na sztandarach "Honor i Ojczyzna".
  Buk został dodany 1 połowie 1943 roku i zniknął w sposób naturalny w 1945 roku. Ponownie buka na sztandary przywróciła banda rozmodlonych kretynów, która przejęła władzę po PZPR.
  To hasło nie jest żadną tradycją (obowiązywało przez 1,5 roku 70 lat temu i tylko w AK) i świadczy, tak ja napisałem na wstępie o watykańskiej okupacji.

 • komentator.81

  Oceniono 55 razy 15

  Gombrowicza można lubić lub nie ale z pewnością NIE BYŁ KRETYNEM bez klasy jak pani Jachira.

  Żarty można robić lae po pierwsze trzeba umieć i mieć pomysł a zachować jakiś poziom.

  Każdy może wyjść i powiedzieć "du pa" ale czy to jest śmieszne dla kogoś poza przedszkolakami?

 • pol733

  Oceniono 27 razy 13

  Ale tępa dzida. Właśnie ona ciężko pracuje ale na zwycięstwo PISu.

 • kotka1910

  Oceniono 34 razy 12

  Dla mnie ta Pani raczej gra w drużynie prezesa.Cały pomysł na kampanie KO to przekonywanie przekonanych i jeszcze więcej tego samego,co już poprzednio się nie sprawdziło.Kogo ona chce przekonać swoim zachowaniem by zagłosował na KO???Zobaczymy co ona powie 13.10.

 • veerappan

  Oceniono 28 razy 12

  Będę z niecierpliwością czekał na wyniki wyborów, interesuje mnie bowiem wielce, ilu gamoni zagłosuje na tę wariatkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX