Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Senatorem z Warszawy zostanie kandydat Koalicji Obywatelskiej

Z sondażu przedwyborczego, który IBRiS przeprowadził dla "Rzeczpospolitej", wynika, że w wyborach do Senatu w okręgu nr 44 (Warszawa) wygra Kazimierz Michał Ujazdowski. Kandydata KO i reprezentanta PiS dzieli 10 punktów procentowych.
Zobacz wideo

W wyborach do Senatu w okręgu nr 44 startuje trzech kandydatów: Kazimierz Michał Ujazdowski będący kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Marek Rudnicki, który reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość oraz Cezary Paweł Kasprzak z KKW Ruchu "Obywatele RP. Spekulowało się, że start Kasprzaka może zadziałać na korzyść PiS i Rudnickiego, bo odbierze on część głosów Ujazdowskiemu, jednak sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" nie potwierdza tej hipotezy. 

Wybory do Senatu 2019. Blisko 20 proc. mieszkańców Warszawy nie wie, na kogo zagłosuje

Sondaż przedwyborczy IBRiS, w którym ankietowani odpowiadali na pytanie: "Na którego z kandydatów oddałby/łaby pan/pani swój głos w wyborach do Senatu?", pokazuje, że Kazimierz Ujazdowski ma mandat senatora niemal w kieszeni. Swój głos na przedstawiciela KO chce oddać aż 40,1 proc. badanych, podczas gdy na kandydata PiS Marka Rudnickiego zagłosowałoby 29 proc. respondentów. Trzeci wynik należy do kandydata "Obywateli RP" Cezarego Kasprzaka, który cieszy się poparciem 11,2 proc. badanych. 

Sondaż IBRiS został przeprowadzony telefonicznie w dniu 23 września na próbie 1100 respondentów. 

Więcej o: