Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Senatorem z Warszawy zostanie kandydat Koalicji Obywatelskiej

Z sondażu przedwyborczego, który IBRiS przeprowadził dla "Rzeczpospolitej", wynika, że w wyborach do Senatu w okręgu nr 44 (Warszawa) wygra Kazimierz Michał Ujazdowski. Kandydata KO i reprezentanta PiS dzieli 10 punktów procentowych.
Zobacz wideo

W wyborach do Senatu w okręgu nr 44 startuje trzech kandydatów: Kazimierz Michał Ujazdowski będący kandydatem Koalicji Obywatelskiej, Marek Rudnicki, który reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość oraz Cezary Paweł Kasprzak z KKW Ruchu "Obywatele RP. Spekulowało się, że start Kasprzaka może zadziałać na korzyść PiS i Rudnickiego, bo odbierze on część głosów Ujazdowskiemu, jednak sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej" nie potwierdza tej hipotezy. 

Wybory do Senatu 2019. Blisko 20 proc. mieszkańców Warszawy nie wie, na kogo zagłosuje

Sondaż przedwyborczy IBRiS, w którym ankietowani odpowiadali na pytanie: "Na którego z kandydatów oddałby/łaby pan/pani swój głos w wyborach do Senatu?", pokazuje, że Kazimierz Ujazdowski ma mandat senatora niemal w kieszeni. Swój głos na przedstawiciela KO chce oddać aż 40,1 proc. badanych, podczas gdy na kandydata PiS Marka Rudnickiego zagłosowałoby 29 proc. respondentów. Trzeci wynik należy do kandydata "Obywateli RP" Cezarego Kasprzaka, który cieszy się poparciem 11,2 proc. badanych. 

Sondaż IBRiS został przeprowadzony telefonicznie w dniu 23 września na próbie 1100 respondentów. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż: Senatorem z Warszawy zostanie kandydat Koalicji Obywatelskiej
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 38 razy 30

  Kandydat partii z której politycy wynajmują za podejrzanie niskie ceny kamienicę na prowadzenie burdelu, latają za miliony z naszych podatków na obiad rządowym samolotem, przekazują 50 tysięcy łapówki, wysyłaja ludzi do prywatnych bankowców z żądaniem 50 milionów łapówki, maja na sumieniu wyprowadzenie 4 miliardów ze SKOKów, niszczą środowisko naturalne Polski, armię, pozycję międzynarodowa itd. itp., ma poparcie 29% obywateli? 500+ już nikt nie zabierze, nie trzeba głosować na układ

 • 2fat

  Oceniono 31 razy 17

  Ujazdowski wygra w Warszawie z palcem w uchu. Kidawa jeszcze bardziej. Obstawiam że dostanie 2 razy tyle głosów co Karaluch.

 • 2_kk

  Oceniono 12 razy 12

  Chwilowo skonfliktowany z Prezesem i odstawiony na boczny tor, pisowski fundamenta i oportunista, pozostaje pisowskim fundamentą i oportunistą. I nikim więcej, bo doszukiwanie się tu czegokolwiek wymagałoby dzielenia przez zero. Cierpiącym na zaniki pamięci przypomnę, że ledwie kilka lat temu, dokładnie tym samym byli i taką samą ścieżką kroczyli jego koledzy, jak Kurski i Ziobro. Mój sprzeciw wobec rządów PiSu ma swoje granice - na tego osobnika na pewno nie zagłosuję. Ogrom wysiłku, jaki KO włożyła w to, by na pewno przegrać z kretesem i dłużej się nie męczyć, robi wielkie wrażenie. Może więc naprawdę tak musi być?

 • matts06

  Oceniono 18 razy 10

  PO i jej wyborcom życzę z całego serca, by Ujazdowski bardzo szybko zaczął głosować w Senacie ręka w rękę z PIS. Takich kandydatów sobie wybieracie, to mam nadzieję, że się wam za ten wybór odwdzięczą.
  Dobrze, że nie muszę z tego okręgu głosować, jakbym w nim był, to wziąłbym papier z urzędu i poszedł głosować gdzieś indziej. Można zacisnąć zęby i głosować na pewne osoby, ale na takich jak Ujazdowski nigdy. Ten facet w każdej chwili może wrócić do PiS.

 • gelerthh

  Oceniono 18 razy 10

  Platforma Kpi z wyborców podobnie zreszta jak PiS
  Ale wystawienie byłego pisowca to kpina jakby nie było innych ludzi wykształconych bez przeszłości

 • ps11111ps

  Oceniono 15 razy 9

  Warszawiacy wiedzą że im PiS w przyszłym roku odbierze 500+. Odbierze im likwidując limit składek na ZUS. W Warszawie pensje są wysokie, więc wiele ludzi wpada w ten próg ZUS. Po zmianach państwo z nich sciągnie tyle kasy ile im teraz wypłaca w formie 500_. Dlatego wlasnie w dużych miastach PiS nie ma najmniejszych szans na sukces. Każdy wie, ze państwo ich traktuje jak komuna kułaków i planuje okraść!!!!

 • nie_mam_facebooka

  Oceniono 11 razy 9

  Czyste skur****stwo. KO wysuwa PiSiora na senatora. Jako poseł by przepadł ze względu na ordynację.

 • janjan101

  Oceniono 16 razy 8

  Niestety, Ujazdowski to taki sam ultras jak pissesmani i oby zaraz po wyborach się z nimi nie skumał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX