Małopolska kurator oświaty atakuje Gretę Thunberg. Zmianę klimatu nazywa "wymyślonym problemem"

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak dołączyła do grona prawicowych publicystów i zaatakowała Gretę Thunberg. "Wymyśl sobie problem. Wyjdź na ulicę i zacznij protestować" - napisała.
Zobacz wideo

Barbara Nowak to małopolska kurator oświaty, która w tym roku mówiła m.in., że LGBT to "propagowanie między innymi pedofilii", winą za problemy z rekrutacją w szkołach obarczyła uczniów czy też udała się na kosztującą 30 tys. złotych delegację do Japonii. Teraz krytykuje Gretę Thunberg w mało eleganckim wpisie.

Czytaj też: Małopolska kurator oświaty odwiedziła Japonię za 30 tys. zł. "To zwykła wycieczka za publiczne pieniądze"

Nowak atakuje Gretę Thunberg, a zmianę klimatu nazywa "wymyślonym problemem"

Pochodząca ze Szwecji Greta Thunberg podczas szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku wygłosiła mowę, w której skarciła światowych przywódców. Małopolska kurator oświaty postanowiła zaatakować 16-letnią aktywistkę, która w swoim wystąpieniu podczas otwarcia szczytu klimatycznego ONZ grzmiała:

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?!

Czytaj też: 27 lat przed Gretą w ONZ przemawiała Severn. "Uciszyła świat na pięć minut", ale później ją zignorowano

Barbara Nowak w reakcji na to głośne wystąpienie umieściła wpis na Twitterze. Thunberg nazwała niemal atencjuszką, a zmianę klimatu określiła mianem "wymyślonego problemu". Napisała:

Zadanie dla myślących nastolatków. Wymyśl sobie problem. Wyjdź na ulicę i zacznij protestować.

Następnie dodała:

Zafunduj sobie tourne po Europie i umów na wizytę z kanclerz Niemiec. Niech o tobie piszą wszystkie znane tytuły i portale. To takie proste. Prawda?

Tym samym kurator dołączyła do szerokiego grona prawicowych publicystów, którzy na Twitterze otwarcie kpili z 16-letniej Grety. Pisali o niej np.: "biedne dziecko", "na skraju załamania nerwowego", "ośmiesza sprawę", "stała się bożkiem", "wracaj do szkoły".

Czytaj też: Prawica obraża w sieci Gretę Thunberg, a niedawno oburzała się na akcję "Nie świruj, idź na wybory"

Barbara Nowak znana jest także np. z homofobicznych wpisów na Twitterze, w których twierdziła, że po muzeum w Auschwitz powinni oprowadzać "tylko polscy przewodnicy", a także z tego, w którym informuje, że podpisana przez prezydenta Warszawy karta praw LGBT+, to "promowanie pedofilii" i "krzywdzenie dzieci". Z kolei na konferencji prasowej poświęconej problemom z rekrutacją do małopolskich szkół uczniów z podwójnego rocznika (dwa i pół tys. dzieci nie znalazło miejsca w pierwszym naborze) powiedziała, że to ich wina, że nie dostali się do żadnej szkoły, bo "nie dopasowali swoich wyników do progów punktowych obowiązujących w danej szkole".

Więcej o: