Kiedy prezydent USA przyjedzie do Polski? Duda nie wie, ale twierdzi, że Trump "bardzo chce przyjechać"

Andrzej Duda przebywa w Nowym Jorku, gdzie odbywa się szczyt ONZ. Na jednej z konferencji prasowych prezydent Polski powiedział dziennikarzom, że co prawda nie wie, kiedy Donald Trump przyjedzie do Polski, ale zapewnia, że "bardzo chce" nasz kraj odwiedzić.
Zobacz wideo

Andrzej Duda poleciał do USA, by wziąć udział w 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Polski prezydent oprócz tego spotkał się z Donaldem Trumpem, min. po to, by podpisać wspólną deklarację dotyczącą pogłębiania współpracy obronnej. W czasie spotkania z prasą, padło pytanie o termin wizyty prezydenta USA w Polsce.

Czytaj też: Spotkanie Duda-Trump w Nowym Jorku. Na konferencji prezydent Polski nie powiedział ani słowa

Kiedy Trump przyjedzie do Polski? Duda: Mówił mi, że bardzo chce przyjechać

Donald Trump miał się zjawić na oficjalnych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale swój przyjazd odwołał - oficjalnie z powodu huraganu Dorian. Teraz, kiedy Andrzej Duda spotkał się z prasą w Nowym Jorku, nie był w stanie podać nowego terminy przyjazdy przywódcy USA do Polski, ale zapewnił:

Pan Prezydent Trump i wczoraj publicznie, i w rozmowie ze mną mówił, że bardzo chce przyjechać do Polski i ma nadzieję, że stanie się to w najbliższym czasie. Szczegółowy termin nie został wskazany.

Dodał:

Podejrzewam, choć są to moje domysły, że w związku z załatwianiem różnych spraw w Europie, mógłby przyjechać także do Polski.

Andrzej Duda w Nowym Jorku spotkał się także z prezydentami Estonii, Kazachstanu, a także Ukrainy i Brazylii. Tego ostatniego zaprosił do wizyty w naszym kraju - liczy bowiem na nawiązanie handlowej współpracy. 

Czytaj też: Donald Trump ma 35 minut na rozmowę z Andrzejem Dudą. "Plan przywódcy USA jest napięty"

Więcej o: