Kancelaria Sejmu zwolniła strażnika, który groził Katarzynie Lubnauer. Wszyscy funkcjonariusze przejdą badania

Szefowa Kancelarii Sejmu zwolniła funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, który groził posłance. Włodzimierz D. usłyszał dziś w warszawskiej prokuraturze zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia wobec posłanki Katarzyny Lubnauer i znieważenie jej treścią korespondencji mailowej.
Zobacz wideo

Z informacji przekazanych przez prokurator Mirosławę Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że podejrzany przyznał się do winy, wyraził skruchę i przeprosił za swój czyn. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Mężczyznę najpierw zawieszono w obowiązkach funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, a po postawieniu zarzutów - zwolniono.

Centrum Informacyjne Sejmu podało, że w trybie pilnym wszyscy funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej mają przejść badania, które ustalą zdolność do pełnienia służby. Marszałek Sejmu poleciła Komendantowi Straży podjęcie w tej sprawie niezbędnych działań. Elżbieta Witek chce też spotkać się ze wszystkimi funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, aby omówić sprawę i uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził Katarzynie Lubnauer

Jak opisywaliśmy, w niedzielę 22 września - gdy Katarzyna Lubnauer gościła w "Kawie na Ławę" - na maila redakcji TVN 24 wysłano wiadomość o treści: "Lubnauer ty k**** sz**** dz**** s****, trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza". Stacja TVN zgłosiła sprawę na policję. Zanim mężczyzna został zatrzymany, Lubnauer została powiadomiona przez funkcjonariuszy, by nie opuszczała swojego sejmowego pokoju hotelowego, bo sprawca może znajdować się w pobliżu.

Dziennikarzom Radia Zet udało się ustalić, że za groźbami wobec liderki Nowoczesnej stał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, który pracował w formacji powołanej do ochrony Sejmu i Senatu 19 lat. Włodzimierz D. został zatrzymany przez policjantów w nocy, w trakcie swojej pracy. 

Więcej o: