Kancelaria Sejmu zwolniła strażnika, który groził Katarzynie Lubnauer. Wszyscy funkcjonariusze przejdą badania

Szefowa Kancelarii Sejmu zwolniła funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, który groził posłance. Włodzimierz D. usłyszał dziś w warszawskiej prokuraturze zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia wobec posłanki Katarzyny Lubnauer i znieważenie jej treścią korespondencji mailowej.
Zobacz wideo

Z informacji przekazanych przez prokurator Mirosławę Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie wynika, że podejrzany przyznał się do winy, wyraził skruchę i przeprosił za swój czyn. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość mniejszą niż 100 metrów. Mężczyznę najpierw zawieszono w obowiązkach funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej, a po postawieniu zarzutów - zwolniono.

Centrum Informacyjne Sejmu podało, że w trybie pilnym wszyscy funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej mają przejść badania, które ustalą zdolność do pełnienia służby. Marszałek Sejmu poleciła Komendantowi Straży podjęcie w tej sprawie niezbędnych działań. Elżbieta Witek chce też spotkać się ze wszystkimi funkcjonariuszami Straży Marszałkowskiej, aby omówić sprawę i uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził Katarzynie Lubnauer

Jak opisywaliśmy, w niedzielę 22 września - gdy Katarzyna Lubnauer gościła w "Kawie na Ławę" - na maila redakcji TVN 24 wysłano wiadomość o treści: "Lubnauer ty k**** sz**** dz**** s****, trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza". Stacja TVN zgłosiła sprawę na policję. Zanim mężczyzna został zatrzymany, Lubnauer została powiadomiona przez funkcjonariuszy, by nie opuszczała swojego sejmowego pokoju hotelowego, bo sprawca może znajdować się w pobliżu.

Dziennikarzom Radia Zet udało się ustalić, że za groźbami wobec liderki Nowoczesnej stał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej, który pracował w formacji powołanej do ochrony Sejmu i Senatu 19 lat. Włodzimierz D. został zatrzymany przez policjantów w nocy, w trakcie swojej pracy. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Kancelaria Sejmu zwolniła strażnika, który groził Katarzynie Lubnauer. Wszyscy funkcjonariusze przejdą badania
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 36 razy 26

  Wszyscy funkcjonariusze przejdą badania"

  Wystarczy, że TVP nie będą oglądać

 • grazanica

  Oceniono 19 razy 19

  No brawo. Przejdą badania. Teraz??? Kierowca zawodowy musi przejść tzw. psychotesty obowiązkowo, policjant, strażak a nawet pracownik ochrony, który ma dostęp do broni służbowej.
  A najświętsza Straż Marszałkowska nie miała do tej pory badań??? Czy wystarczyło zadeklarować wierność partii rządzącej i załatwione?

 • muzoman

  Oceniono 21 razy 19

  Słaby psychicznie ten strażnik. podatny na propagandę, łatwy do manipulowania, chwiejny emocjonalnie, niezdolny do służby. Zwolnić natychmiast i pod sąd postawić.

 • matylda1001

  Oceniono 17 razy 17

  W 2015 roku, zaraz po wyborach wszyscy pracownicy Sejmu i Senatu, od sprzątających po kierujących ( poza tymi z nadania partyjnego) byli wzywani na rozmowę w czasie której pytano ich o stosunek do PiS-u, czy są zwolennikami czy przeciwnikami, czy są zadowoleni z wyniku wyborów i o takie tam z pozoru duperele. Instynkt samozachowawczy powodował, że ludzie najczęściej z większym lub mniejszym talentem deklarowali sympatię do pisich niemniej jednak po tych rozmowach różni ludzie zaczęli odchodzić z pracy, najczęściej nie z własnej woli. W ten sposób pisi dobrali sobie wierną kadrę i teraz mamy skutki. Opowiadała mi o tym pracownica Sejmu, która z powodzeniem przeszła taką weryfikację i pracuje do dziś.

 • emadox1327

  Oceniono 19 razy 17

  A macie tylu psychiatrów?
  Bo dla dzieci z problemami brakuje!!!

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 17

  Wy się tam Witek i inni zajmijcie przyczynami z jakich facetowi odbiło. Spekulować tylko można, że najważniejszą sprawą jest "ochrona" PiS-u. Opozycję można po korytarzach sejmowych przeciągać. Jakie szkolenia Kuchciński swojej gwardii przybocznej zafundował. A z pewnością były. Indoktrynacja.

 • andzialak

  Oceniono 16 razy 16

  Wysokie morale nowej pislamskiej straży marszałkowskiej, jaki marszałek taka straż...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX