Ciął plakaty opozycji w Janikowie. Złapała go policja. Krzysztof Brejza: To krewny działacza PiS

Policja z Janikowa zatrzymała mężczyznę, który od kilku tygodni ciął nożem plakaty polityków opozycji, w tym Krzysztofa Brejzy. Sprawca został schwytany. Poseł KO donosi, że to członek rodziny lokalnego działacza Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Krzysztof Brejza poinformował na swoim koncie na Twitterze, że policji udało się uchwycić wandala, który od kilku tygodni niszczył plakaty opozycyjnych polityków w Janikowie w województwie kujawsko-pomorskim. Poseł napisał:

Ku przestrodze. Ujęto sprawcę zniszczenia kilkudziesięciu moich banerów w Janikowie regularnie niszczonych w ciągu ostatnich tygodni.

Dodał też, że sprawca jest spokrewniony z lokalnym politykiem PiS:

To krewny ważnego działacza PiS z Janikowa, został zatrzymany na gorącym uczynku z nożem w ręku.

Nie tylko w Janikowie dochodziło do podobnych incydentów. Zdjęcia pociętych plakatów i banerów wyborczych w Rewie pokazywała także Barbara Nowacka. - Jeśli myślicie że tym nas zatrzymajcie, to jesteście w błędzie. Będą nowe bannery - skomentowała incydenty Nowacka.

Plakaty polityków PiS też są niszczone

Faktem jest jednak, że niszczone są nie tylko plakaty opozycji. Na początku września nieznany sprawca zniszczył banery polityków PiS ze Szczecina. Część z nich zerwano, a na pozostałych wymalowane zostały swastyki i napisy "Nazi raus".

Wtedy też politycy PiS apelowali o ostudzenie emocji przed wyborami - o ich podżeganie oskarżana była właśnie opozycja. Piotr Misiło z PO zarzuty odpierał i zauważył, że takie akty wandalizmu spotykają polityków z niemal wszystkich ugrupowań.