Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Reklama domu pogrzebowego na ulotce powitalnej. "To trudno komentować"

Na powitalnych ulotkach, wydrukowanych z okazji udziału pary prezydenckiej w nabożeństwie w kościele w New Britain, pojawiło się logo domu pogrzebowego. Rzecznik prezydenta podkreśla, że nikt nie konsultował tego z kancelarią.
Zobacz wideo

W ramach wizyty w USA Andrzej Duda w poniedziałek odwiedził m.in. New Britain w Connecticut, gdzie spotkał się z Polonią. W trakcie pobytu para prezydencka uczestniczyła w mszy w kościele Świętego Krzyża. Okazuje się, że powitalną ulotkę z tej okazji sponsorował dom pogrzebowy - tak przynajmniej wynika z loga zamieszczonego na broszurce.

Wizyta Andrzeja Dudy w USA i ulotka z reklamą domu pogrzebowego

"Witamy pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę i jego małżonkę, panią Agatę Kornhauser-Dudę, w kościele Świętego Krzyża, New Britain, Connecticut" - czytamy na ulotce. Nad powitalną formułką znajduje się zdjęcie pary prezydenckiej, a niżej widać logo przedsiębiorstwa Duksa "Family Funeral Homes". Zdjęcie na Facebooku zamieścił konsul honorowy RP w Connecticut Dariusz Barcikowski, a po nim na Twitterze opublikował je dziennikarz RMF FM Paweł Żuchowski. 

"Zakład pogrzebowy sponsorem ulotki powitalnej pary prezydenckiej. Od dwóch dni zachodzę w głowę, że ktoś wpadł na taki pomysł i na to pozwolił. A konsul honorowy RP w Connecticut pokazuje to jeszcze w internecie" - napisał dziennikarz.

"Kwestia dobrego smaku"

Do wpisu odniósł się Janusz Sibora, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego. "To nawet trudno komentować. Jest coś takiego jak kwestia dobrego smaku, tego co wypada, a co nie wypada. Jak widać zwyczajne podręczniki dobrego wychowania trafiły do lamusa. Przeczytałem o tym z zażenowaniem. Pieczę nad tym powinny sprawować służby prezydenta" - napisał ekspert. 

Czy twórcy ulotek kontaktowali się w tej sprawie z Kancelarią Prezydenta? Zapytaliśmy o to Błażeja Spychalskiego. - Jestem przekonany, że nie było to w żaden sposób z nami konsultowane - mówi rzecznik prezydenta.

Więcej o:
Komentarze (242)
Wizyta Andrzeja Dudy w USA. Reklama domu pogrzebowego na ulotce powitalnej. "To trudno komentować"
Zaloguj się
 • yeah_bunny

  Oceniono 85 razy 77

  "Jestem przekonany, że nie było to w żaden sposób z nami konsultowane - mówi rzecznik prezydenta."
  Bo z Andrzejem nikt niczego nie konsultuje. Andrzejowi się wydaje polecenia. Andrzej ma wyrobiony podpis, 3 wystudiowane uśmiechy, 2 grymasy zadumy, 2 zacięte miny przywódcy i to koniec jego repertuaru.

 • jxl82

  Oceniono 65 razy 57

  Idealny patronat nad prezydenturą Adriana to właśnie Zakład Pogrzebowy.

 • wawiak57

  Oceniono 47 razy 39

  Amatorski prezydent, amatorskie służby prezydenckie.

 • chi-neng

  Oceniono 41 razy 37

  Hahaha....hahaha....hahahaaha....
  No przecież to jest właśnie miejsce do którego prowadzą Polskę rządy sekto-mafii piso-smoleńsko-kościelno-naziolskiej.

 • yaspiman

  Oceniono 41 razy 31

  "Reklama domu pogrzebowego na ulotce powitalnej". może amerykanie coś wiedzą, co nastąpi niebawem ?

 • jan.w2

  Oceniono 33 razy 29

  Normalna rzecz. Sponsor za darmo nie będzie tworzył ulotek. Dobrze, że w treści nie było, że witają i zapraszają do skorzystania z ich usług.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX