Jacek Sasin o wizycie Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych: Wydarzenie epokowe

Wicepremier Jacek Sasin skomentował wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych i ocenił, że jest ona "epokowa". - Ona dokonuje absolutnego przełomu jeżeli chodzi o obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce - przekonywał.
Zobacz wideo

Wicepremier Jacek Sasin skomentował wizytę Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych. Polski prezydent jest w Nowym Jorku od poniedziałku. Podczas spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem doszło do podpisania deklaracji o pogłębianiu współpracy wojskowej między Polską a Stanami Zjednoczonymi. Tematem rozmów było też zniesienie wiz do USA. Wizyta Dudy będzie kontynuowana we wtorek - prezydent ma przemówić podczas 74. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, a później wraz z ma zjawić się na przyjęciu wydawaną przez Donalda Trumpa. 

Czytaj też: Spotkanie Duda-Trump w Nowym Jorku. Na konferencji prezydent Polski nie powiedział ani słowa

Sasin o wizycie Dudy w USA: Epokowa

Jacek Sasin stwierdził, że wizyta prezydenta Andrzeja Dudy dokonuje "absolutnego przełomu" w relacjach Polski ze Stanami Zjednoczonymi i jest wydarzeniem wręcz epokowym.

Ta wizyta prezydenta Dudy jest absolutnie, powiem to bez przesady, epokową wizytą, bo ona dokonuje absolutnego przełomu jeżeli chodzi o obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce. To już nie deklaracje cząstkowe, ale deklaracja bardzo silnej obecności Stanów Zjednoczonych w Polsce, z konkretami, ze wskazaniem konkretnych miejsc, gdzie będą ulokowane siły amerykańskie

- powiedział Sasin na antenie radiowej Jedynki, dodając, że dzięki nowym ustaleniom amerykańscy żołnierze "]zakorzenią się" w Polsce na stałe.

Z tego powinniśmy się cieszyć. Po podpisaniu tej deklaracji Polska jest o wiele bardziej bezpieczna niż wcześniej

- zaznaczył.

Sasin stwierdził także, iż ma nadzieję, że do wizyty Donalda Trumpa w Polsce dojdzie "jeszcze w tym roku". Poprzednia została przez prezydenta USA - oficjalnym powodem był huragan Dorian.

Więcej o:
Komentarze (202)
Jacek Sasin o wizycie Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych: Wydarzenie epokowe
Zaloguj się
 • cob22

  Oceniono 46 razy 44

  Jak to bylo jak Szydlo wystapila w UE ? ..."nowy lider Europy sie urodzil". Smieszni megalomani i tyle. Jak sie ma imadlo w piwnicy to jeszcze nie jest sie fabrykantem.

 • menosky

  Oceniono 41 razy 39

  sasin, głupku, usiądź i się uspokój;
  nie można się stale brandzlować

 • antekpociecha

  Oceniono 36 razy 34

  Dokładnie w tym samym radosnym tonie i wszystko to samo słyszałem za PRL-u o obecności innych wojsk...ciekawe czy koszty podobne?

 • czechy11

  Oceniono 32 razy 30

  Epokowy to jest Burdel Banasia. Jeszcze żaden szef NIK nie prowadził Burdelu.

 • e50504

  Oceniono 34 razy 30

  Prawda, żaden polski prezydent jeszcze nigdy nie upodlił się tak przed głową jakiegoś mocarstwa. Za komuny starali się chociaż zachować pozory.

 • wieslawjablonski6

  Oceniono 31 razy 29

  Sasin , epokowy idiota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX