Mężczyzna, który groził śmiercią Katarzynie Lubnauer, to funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej

To funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził śmiercią liderce Nowoczesnej Katarzynie Lubnauer - ustaliło Radio ZET. W nocy z niedzieli na poniedziałek policja poinformowała posłankę, że ma nie wychodzić z pokoju w hotelu sejmowym, bo mężczyzna może być w pobliżu. Wkrótce został zatrzymany. Zawieszono go też w obowiązkach służbowych.
Zobacz wideo

Jak opisywaliśmy, w niedzielę 22 września - gdy Katarzyna Lubnauer gościła w "Kawie na Ławę"- na maila redakcji TVN 24 wysłano wiadomość o treści: „Lubnauer ty k**** sz**** dz**** s****, trzeba cię zabić jak tego złodzieja Adamowicza”. Stacja TVN zgłosiła sprawę na policję. Zanim mężczyzna został zatrzymany, Lubnauer została powiadomiona przez funkcjonariuszy, by nie opuszczała swojego sejmowego pokoju hotelowego, bo sprawca może znajdować się w pobliżu.

Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej groził Katarzynie Lubnauer

Teraz w sprawie pojawiają się nowe informacje. Dziennikarzom Radia Zet udało się ustalić, że za groźbami wobec liderki Nowoczesnej stał funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej - formacji, która jest powołana do ochrony Sejmu i Senatu.

"Funkcjonariusz Straży Marszałkowskiej jest mężczyzną, który wysłał mail z pogróżkami pod adresem Katarzyny Lubnauer. Został zatrzymany w nocy w czasie pracy. Policja ostrzegła Lubnauer, żeby nie wychodziła z pokoju w hotelu sejmowym bo sprawca jest w pobliżu" - poinformował dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Funkcjonariusz Straży został zatrzymany przez policjantów w nocy, w trakcie swojej pracy.

"Coś niesamowitego, zwłaszcza że policja prosiła Straż Marszałkowską o wzmożoną uwagę w związku z tą historią" - napisał na Twitterze dziennikarz TVN 24 Konrad Piasecki.

CIS potwierdza: To funkcjonariusz z 19-letnim stażem

Po nagłośnieniu sprawy Centrum Informacyjne Sejmu wydało komunikat, w którym potwierdziło zatrzymanie funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej z 19-letnim stażem pracy "w związku z z zawiadomieniem dotyczącym kierowania gróźb karalnych pod adresem jednej z osób publicznych".

W związku z powyższym, Szef Kancelarii Sejmu, na wniosek Komendanta Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie zawiesił obwinionego funkcjonariusza w czynnościach służbowych oraz zażądał podjęcia kroków zmierzających do natychmiastowego wydalenia go ze służby.
Jednocześnie, zgodnie z ustawą o Straży Marszałkowskiej, niezwłocznie wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariusza

- czytamy w komunikacie CIS.

Jak podkreślono, do kilkunastoletniej służby mężczyzny nie było jak dotąd żadnych zastrzeżeń.

Więcej o: