Siemoniak o Banasiu: W PiS nie ma niezależnych ludzi. Jak prezes zadzwoni, to on poda się do dymisji

- Nie ma niezależnych ludzi w PiS-ie. Sądzę, że jeżeli prezes zadzwoni, to on [Marian Banaś - red.] poda się do dymisji. Ta sprawa ma ogromny kaliber - powiedział Tomasz Siemoniak (PO). W sobotę dziennikarze "Superwizjera" ujawnili, że w kamienicy należącej do prezesa NIK i byłego ministra finansów Mariana Banasia działał hotel na godziny.
Zobacz wideo

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak skomentował sprawę kamienicy prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia na krakowskim Podgórzu. Jak wynika z ustaleń "Superwizjera", w budynku działał hotel na godziny, który miał mieć powiązania ze znanym krakowskim przestępcą - jednym z braci K., prowadzących w Krakowie agencje towarzyskie. Część działalności w kamienicy miała był prowadzana w szarej strefie podatkowej. Po publikacji materiału "Superwizjera" Banaś zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z hotelem. Wcześniej - właśnie z uwagi na krakowską kamienicę - CBA od blisko roku analizowało jego oświadczenia majątkowe za lata 2015-2018. Z kamienicy, której dotyczył materiał "Superwizjera", zniknęły już informacje i tabliczki o prowadzonej tam działalności.

Czytaj też: Superwizjer: Marian Banaś ma kamienicę, w środku są pokoje na godziny. Pytania o majątek szefa NIK

Siemoniak: Jak prezes PiS zadzwoni, to Banaś poda się do dymisji

Ludzie PiS-u są poza prawem. Uważają, że nic ich nie dotknie i rzeczywiście ich pasja do nieruchomości jest jakaś tutaj zdumiewająca. To partia deweloperów, milionerów, jak się okazuje. Ilu ludzi ma kamienice, które można na takie cele wynajmować w Krakowie? Coś tu jest nie tak

- powiedział Tomasz Siemoniak w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24. Jak dodał, jego zdaniem prezes NIK powinien niezwłocznie podać się do dymisji.

- Prezes NIK-u musi być poza wszelkim podejrzeniami - podkreślił, dodając, jeśli do dymisji by doszło, nie byłaby to decyzja Banasia, a Jarosława Kaczyńskiego.

Nie ma niezależnych ludzi w PiS-ie. Sądzę, że jeżeli prezes zadzwoni, to on [Marian Banaś] poda się do dymisji. Ta sprawa ma ogromny kaliber, jest bardzo poważnym kryzysem. Dotyczy osoby, która przez kilka lat kierowała administracją skarbową i celną, teraz jest prezesem NIK-u. Taki ktoś powinien być poza wszelkimi podejrzeniami
Wokół prezesa nie ma już żadnych niezależnych osób. Marian Banaś wszystko zawdzięcza prezesowi 

- zaznaczył Siemoniak. Jak dodał, "dziennikarze 'Superwizjera' szybciej doszli do sprawy, niż cała wielka służba [CBA - red.], która kosztuje nas dziesiątki milionów złotych".

Wcześniej doniesienia na temat kamienicy Banasia skomentował też Grzegorz Schetyna.

- To, co wczoraj widzieliśmy, to jest mrożąca krew w żyłach opowieść o patologii i mafijnych układach państwa PiS. Zrobimy wszystko, żeby 13 października Polacy wiedzieli, że to jest ich wybór, żeby z taką patologią, z takimi powiązaniami, z takim typem państwa PiS absolutnie skończyć - mówił na konwencji Koalicji Obywatelskiej w Jeleniej Górze.

Więcej o:
Komentarze (69)
Siemoniak o Banasiu: W PiS nie ma niezależnych ludzi. Jak prezes zadzwoni, to on poda się do dymisji
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 21

  Wygląda na to, że Banaś był przekierowywany na wysokie stanowiska jak dudzicze czy piebiaczki, ze względu na brudy za pazurami.

 • artur702

  Oceniono 22 razy 20

  W kamienicy Mariana Banasia działał burdel, nie hotel. Nazywajcie rzeczy po imieniu.

 • siwywaldi

  Oceniono 24 razy 20

  A ja idę o zakład, że PiS i ten temat ze stoickim spokojem "przetrzyma", a głupia gawiedź i niewiele od niej mądrzejsi dziennikarze, POZWOLĄ za miesiąc sprawie umrzeć, tak jak to się stało z "aniołkami Glapy", "stodoła Szyszki", czy nawet łapówy wręczonej przy okazji Srebrnych Wież...

  Bo naprawdę zaczynam wątpić w to, że jeszcze ktoś w tym kraju MA jaja.... :-(

 • chi-neng

  Oceniono 19 razy 17

  Wiedze, że opozycja ma zbyt wygórowane oczekiwania i nadzieje.
  Kaczyński, przy pomocy Ziobry, Dudy, Przyłębskiej, Morawieckich Szydel, Kuchcinsko-Karczewskich, Terlecko-Mazurkowych, Brudzinsko-Blaszczakowych i ich psów gończych, nigdy nie poda do dymisji, tych, którzy tworzyli i tworzą nadal jego własną karierę i pozycje polityczną i mafijną (jako jej bossa).

 • kuba161048

  Oceniono 20 razy 16

  Tylko ludzie skorumpowani będą posłuszni i spolegliwi o tym kaczorek doskonale wie
  i na takich stawia.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 15 razy 13

  Obłuda "partii rządzącej" sięga zenitu. Ale cóż z tego. Ludziom (niektórym) to się podoba.
  Bo i zjeść co mają. I wypić. I na wiec sobie pójdą zamiast do pracy ...

 • zdrowy.rozsadek.krk

  Oceniono 12 razy 12

  Ale Kaczyński nie zadzwoni
  Na 3 tygodnie przed wyborami nie można pokazać ze wśród najbardziej zaufanych są czarne owce...
  przez tak krótki czas uda się przekonać nie tylko beton że to jednak atak opozycji...

 • yeah_bunny

  Oceniono 18 razy 12

  zaraz CBA wejdzie do warszawskiego ratusza, bo ktos kupił tam papier toaletowy 3 warstwowy zamiast szarego. To bedzie dopiero afera!

 • sobieryba

  Oceniono 12 razy 10

  Czy pan Banaś reprezentuje jedynie słuszne "wartości chrześcijańskie" czy "nihilizm"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX