PiS odcina się od senatora, który założył swój komitet na Podlasiu. Piontkowski: Próba rozbicia prawicy

Wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości senator Jan Dobrzyński założył swój komitet o nazwie Zjednoczona Prawica" i będzie walczył o mandat w Białymstoku. - Ta działalność powinna być nazwana próbą rozbicia prawicy(...) Ten pan został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości - stwierdził szef podlaskich struktur PiS, minister Dariusz Piontkowski.
Zobacz wideo

W niedzielę minister edukacji narodowej i szef podlaskich struktur PiS Dariusz Piontkowski na konferencji prasowej w Białymstoku zabrał głos w sprawie senatora Jana Dobrzyńskiego, który po wykluczeniu z partii zdecydował o samodzielnym starcie do Senatu i założył własny komitet Zjednoczona Prawica (stara się o mandat senatora z okręgu nr 60). Nazwa nie jest zastrzeżona, choć łudząco przypomina nazwę klubu parlamentarnego kojarzonego z koalicją rządu PiS. Jak wcześniej informowaliśmy na Gazeta.pl, decyzja o wyrzuceniu Dobrzyńskiego z partii zapadła 3 września, czyli w ostatnim dniu zgłaszania kandydatów w wyborach parlamentarnych. Jego przeciwnikiem w nadchodzących wyborach parlamentarnych będzie Mariusz Gromko - kandydat wystawiony przez PiS.

Piontkowski o działaniach byłego senatora PiS: Próba rozbicia prawicy

Zdaniem Dariusza Piontkowskiego działania senatora Dobrzyńskiego są "próbą rozbicia prawicy" i szkodzą partii Jarosława Kaczyńskiego.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że pan Dobrzyński nie jest członkiem PiS, nie jest kandydatem PiS. Dziś jest kandydatem, który reprezentuje swoje osobiste ambicje polityczne i w ten sposób szkodzi Prawu i Sprawiedliwości
Ta działalność powinna być nazwana próbą rozbicia prawicy, bo przecież jego działania będą służyły tylko i wyłącznie naszym przeciwnikom politycznym i jego start oczywiście osłabia start naszych kandydatów

- powiedział Piontkowski cytowany przez lokalny portal DDB24 Białystok. Jak dodał, działania Dobrzyńskiego szkodą także "wszystkim wyborcom, którzy by chcieli, aby zarówno w Sejmie, jak i Senacie Prawo i Sprawiedliwość posiadała większość". Stwierdził też, że przypadków "podszywania się" pod Prawo i Sprawiedliwość jest więcej.

W naszym województwie tak się zdarzyło i to nie jest jedyny przypadek, bo podobna sytuacja jest w dwóch czy trzech innych województwach, że pojawiają się politycy, którzy zakładając własne komitety wyborcze próbują podszywać się pod Prawo i Sprawiedliwość

- podkreślił Piontkowski. - Ten pan został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości, między innymi za tworzenie odrębnego komitetu wyborczego - skwitował.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Jan Dobrzyński będzie walczył o mandat senatora w Białymstoku z trzema innymi kandydatami. Jego konkurenci to: Mariusz Gromko z PiS, Zbigniew Nikitorowicz z Platformy Obywatelskiej oraz Wanda Jankowska, startująca do Senatu z komitetu wyborczego Kukiz'15.