Stanisław Karczewski komentuje sprawę Mariana Banasia: To zemsta. Jest człowiekiem kryształowym

- To jest swoistego rodzaju zemsta na panu prezesie - tak ostatnie doniesienia na temat majątku szefa NIK Mariana Banasia skomentował Stanisław Karczewski. Marszałek Senatu dodał, że Banaś jest "człowiekiem kryształowym i niezwykle uczciwym".
Zobacz wideo

Ujawniona przez "Superwizjer" sprawa z oświadczeniem majątkowym Mariana Banasia i jego nieruchomościami cały czas jest tematem numer jeden polskiej polityki. Na konferencji w Gnieźnie odniósł się do tych informacji Stanisław Karczewski. - Jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem. Moje jednoznaczne wrażenie jest takie, że jest to pełna manipulacja od początku do końca - powiedział cytowany m.in. przez RMF FM marszałek Senatu.

Karczewski podkreślił zasługi Banasia jako szefa Krajowej Administracji Skarbowej, dzięki któremu "w naszych kieszeniach pozostają grube miliardy, bo została zlikwidowana mafia i paliwowa, i mafia VAT-owska". - To jest swoistego rodzaju zemsta na panu prezesie - stwierdził.

Sprawa nieruchomości Mariana Banasia

W sobotę w TVN wyemitowany został reportaż programu "Superwizjer", w którym ujawniono, że w kamienicy należącej do Mariana Banasia, prezesa NIK, a wcześniej m.in ministra finansów, działał hotel na godziny, który miał powiązania ze znanym krakowskim przestępcą. Według autora materiału to jeden z braci K., którzy prowadzą w Krakowie agencje towarzyskie. Marian Banaś zaprzeczył jakimkolwiek powiązaniom z hotelem. Twierdzi również, że nie jest już właścicielem nieruchomości.

Więcej o: