Koniec akcji "Nie świruj, idź na wybory". Pszoniak i Łukaszewicz nagrali nowe filmy

Po pierwszej serii filmików, zachęcających do udziału w wyborach, na Wojciecha Pszoniaka i innych artystów spadła fala krytyki. W haśle "Nie świruj, idź na wybory" wielu komentatorów widziało drwinę z osób chorych psychicznie. Widocznie w końcu sami twórcy uznali, że forma nie była trafiona i nagrali nowe klipy.
Zobacz wideo

Na opublikowanym w sobotę krótkim filmiku Wojciech Pszoniak najpierw udaje śmiech, a następnie mówi: - Bądź poważny, idź na wybory. Film jest podobny do poprzedniego nagrania, ale w tym przypadku Pszoniak nie wije się w konwulsjach i nie ma mowy o "świrowaniu".

Pszoniak i Łukaszewicz w nowych klipach

W nowym klipie wystąpił też Olgierd Łukaszewicz, który tak jak poprzednio chowa się za marynarką. Tym razem mówi jednak: - Nie zasłaniaj się, idź na wybory, to rzecz bardzo poważna. 

Oba klipy powstały po tym, jak kampania profrekwencyjna pod hasłem "Nie świruj, idź na wybory" wywołała falę krytyki w mediach. Twórcom zarzucono, że zarówno hasło, jak i forma niektórych filmów jest drwiną z osób z problemami psychicznymi. Najbardziej krytykowany był film z Pszoniakiem, w których aktor udaje napad konwulsji. 

 

"Nie świruj, idź na wybory" krytykowane

Akcję skrytykował m.in. Adam Bodnar. "Rzecznik stanowczo sprzeciwia się konstruowaniu kampanii profrekwencyjnych w oparciu o stereotypy dotyczące grup narażonych na dyskryminację, w tym osób chorujących psychicznie" - napisał RPO. "Stanowczo prosimy i apelujemy o rozwagę i poszanowanie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi" - napisało z kolei w stanowisku Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. 

Więcej o:
Komentarze (231)
Koniec akcji "Nie świruj, idź na wybory". Pszoniak i Łukaszewicz nagrali nowe filmy
Zaloguj się
 • MrDodiLumiere

  Oceniono 40 razy 16

  "stereotypy dotyczące grup narażonych na dyskryminację" ciekawe. A jak prezes świr nazwał mnie i tysiące Polaków gorszym sortem to wszystko jest ok. Żenada....

 • skwargosia

  Oceniono 39 razy 13

  Trzeba mieć nie poklei w głowie , żeby te filmiki odnieść do osób chorych psychicznie. Niestety do większości trafia tylko łopatologia.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 33 razy 11

  klipy nie klipy, Pszoniak czy Lukaszewicz, udana kampania czy nie - kwestia dyskusji... ale
  idźcie ludzie na WYBORY, nie dajcie ciemniakom na spółkę z moherami i klechami wybierać sobie parlamentu... bo ci w/w, żeby się waliło i paliło, polecą po mszy głosować na to żeby Kurski i Holecka, Kaczyński, Kempa, Macierewicz, Kuchciński, Szydło, Terlecki, Suski... i reszta tej bandy mówiła nam jak ma wyglądać Polska nasza rodzina, nasze media, nasze szpitale, szkoły i to zostało jeszcze z armii

 • obywateleu

  Oceniono 36 razy 10

  Zawsze mnie dziwiła mała frekwencja wyborcza. Jeden z niewielu momentów w życiu, gdzie mamy wpływ na coś, co później powoduje jaki mamy kraj, Niech mi nikt nie pisze tylko, że powodem absencji jest brak właściwych kandydatów. Oddać głos na wyborach to nasz obowiązek i przywilej demokratyczny. Frekwencja powinna być powyżej 90%, a najwyżej głosów nieważnych 60%, ale ludzie zawsze patrzą by ktoś za nich dokonał wyboru.

 • 12zibi12

  Oceniono 12 razy 8

  Gdzie są ci oburzeni świetojebliwi gdy ujawniają się coraz to nowe afery pedofilskie katolickich klechów ❓
  Obłudna katolicka tłuszcza .

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 7

  Nowogrodzki kurdupel rzucił kilka tysięcy zł. dla trolli . Stąd tyle prymitywnych obelg.

 • artur702

  Oceniono 16 razy 6

  Niezależnie od tego co nagrają i tak pójdę na wybory. Odsunięcie pisopatów od władzy w Polsce jest koniecznością. Niszczą naszą Ojczyznę we wszystkich dziedzinach życia jak obcy najeźdźca i okupant. To bardzo źli ludzie. To barbarzyńcy, zdradzieckie mordy i antypolskie kanalie.

 • ptakomysz

  Oceniono 10 razy 6

  A kurdupel świruje cały czas.
  I co?
  A Antek świr świruje
  A głuoi sÓweren kojarzy, że to o ludziach chorych psychicznie
  Na pewno zaświruje i zagłosuje na PiS.
  Hooy Im w D.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX