Komisja PE chce wyjaśnień od Wojciechowskiego ws. oświadczeń majątkowych. "Nie mam nic do ukrycia"

Komisja ds. prawnych Parlamentu Europejskiego analizująca oświadczenia majątkowe kandydatów na unijnych komisarzy domaga się szczegółowych informacji od Janusza Wojciechowskiego - podaje RMF FM. Polski kandydat na komisarza ds. rolnictwa przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i przedstawi wszystkie konieczne dokumenty.

Komisja prawna Parlamentu Europejskiego nie przedstawiła w czwartek swojej opinii w sprawie kandydatury Janusza Wojciechowskiego na stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnych. Jak informowało w tym tygodniu Polskie Radio, procedura weryfikacji kandydatury jest w toku, kolejne posiedzenia planowane są w przyszłym tygodnia. Komisja sprawdza, czy nie ma przeszkód prawnych, by Janusz Wojciechowski pełnił funkcję komisarza.

Według informacji RMF FM, zdaniem członków komisji oświadczenie majątkowe Janusza Wojciechowskiego "jest niewystarczające". Komisja domaga się szczegółowych wyjaśnień. W notatce komisji napisano, że Wojciechowski "jako poseł do PE złożył jedną deklarację, jako członek Trybunału Obrachunkowego inną, jako członek polskiego parlamentu trzecią i jako komisarz jeszcze inną". Wojciechowski nie był jedynym kandydatem, którego poproszono o dodatkowe informacje.

Janusz Wojciechowski przekonuje, że bez obaw czeka na pisemną prośbę ze strony komisji. - Nie mam nic do ukrycia - zaznacza. Jego zdaniem, różnice w oświadczeniach mogą wynikać z "różnych wymagań poszczególnych instytucji".

Janusz Wojciechowski kandydatem na komisarza ds. rolnictwa

Janusz Wojciechowski spotkał się w tym tygodniu w Strasburgu z europosłami z różnych frakcji, by zyskać ich poparcie przed głosowaniami w komisjach. Rozmawiał między innymi z polskimi parlamentarzystami z PO, PSL-u i Wiosny. Dziennikarzom mówił, że przedstawia "swoją wizję przyszłości rolnictwa europejskiego, bardziej zorientowanego na ochronę środowiska, ochronę klimatu i dobrostan zwierząt".

Polskiego polityka czekają również na początku października przesłuchania merytoryczne przed komisjami ds. rolnictwa oraz środowiska. Później wszystkich kandydatów na komisarzy będzie musiał zatwierdzić Parlament Europejski.

Więcej o:
Komentarze (106)
Komisja PE chce wyjaśnień od Wojciechowskiego ws. oświadczeń majątkowych. "Nie mam nic do ukrycia"
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 79 razy 77

  Powodem do niepokoju byłoby niezłapanie pisowca na jakimś szwindlu. Oznaczałoby to, że ideowiec.

 • biesczad1

  Oceniono 61 razy 61

  W Polsce PiSowcy wyjęci są spod skarbowej jurysdykcji {patrz: Michał Dworczyk}, a ta niedobra Unia żąda wyjaśnień - SKANDAL!!!

 • abm1

  Oceniono 40 razy 40

  Każdy pisior to chciwy na kasę. Wojciechowski uległ atmosferze złodziejstwa panującej w pisie. Ale czy z tak metryką musi być komisarzem UE. Chyba nie!

 • marymania

  Oceniono 39 razy 39

  Czyli kradł, ale się nie zaciągał. LOL

  Swoją drogą będzie ciekawie jak go już komisja prawna PE uwali. Bo jak go komisja nie uwali, to zrobi to Parlament Europejski w pełnym składzie głosując nad kandydatami.

 • cacadux

  Oceniono 37 razy 35

  Nie wiem czy Wojciechowski łże czy nie, to tylko incydent w UE.
  Najistotniejsze jest to, jak wygląda proces mianowania wysokich funkcjonariuszy w cywilizowanym świecie, czyli w Europie. Zanim ktos dostanie stanowisko jest przeswietlany wzdłuż, wszerz i po przekatnej. Gdyby taka metode zastosowac do PiSowego rządu to kamień na kamieniu by nei pozostał. Począwqszy od KAczyńskiegho, Ziobry, KAmińskiego i tego idioty p.o. ministra kultury, jak mu tam.

 • threemen

  Oceniono 34 razy 34

  Czy już ktoś się darł z PiSu, że to atak na Polskę?

 • robson15

  Oceniono 32 razy 32

  Mam nadzieję ze Komisja negatywnie oceni Wojciechowskiego jako kandydata na komisarza. Tak naprawdę żaden pisowiec nie powinien pełnić tak wysokiej funkcji w PE. Do tego ciąży na nim podejrzenie o jakieś machlojki finansowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX