Krystyna Janda włączyła się w akcję "Nie świruj, idź na wybory". Jest klip znanej aktorki

Akcję "Nie świruj, idź na wybory" zdążyli już skrytykować psychiatrzy, Rzecznik Praw Obywatelskich, politycy niezależnie od prezentowanej opcji oraz całe rzesze użytkowników w sieci. "Czekamy jeszcze tylko na występ pani Krystyny Jandy" - ironizowali krytycy w mediach społecznościowych. Dziś okazało się, że znana aktorka przyłączyła się do akcji.
Zobacz wideo

Polscy artyści, tacy jak Wojciech Pszoniak, Anna Nehrebecka, Janusz Gajos, Olgierd Łukaszewicz - a teraz również Krystyna Janda - wzięli udział w kampanii zachęcającej do udziału w wyborach 13 października. "Nie świruj, idź na wybory" to seria filmików, w których ludzie kultury namawiają do głosowania. Niektórzy z biorących udział w akcji robią to w dość dosadny sposób. Na przykład Wojciech Pszoniak posunął się do tego, że sparodiował tiki nerwowe, co spotkał się z falą oburzenia.

Nehrebecka, Pszoniak, Gajos, Łukaszewicz...i Janda

Najnowszy "odcinek" z tej serii z Krystyną Jandą w roli głównej zaprezentował na swoim Twitterze Zbigniew Hołdys:

Aktorka nie po raz pierwszy aktywnie komentuje polskie życie polityczno-społeczne. W ubiegłym roku w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ubolewała, że nie jest w stanie znaleźć gosposi (miał być to dowód na lenistwo roszczeniowych obywateli łasych na prezenty od państwa), później na swoim Facebooku skrytykowała osoby korzystające ze świadczenia "Rodzina 500 plus", co wytknęli jej m.in. była minister kultury Małgorzata Omilanowska oraz aktywista miejski Jan Śpiewak.

"Nie świruj. Idź na wybory". Ta akcja dyskryminuje

Zarząd Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wydał oświadczenie, w którym apeluje o rozwagę i poszanowanie godności osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Głos w tej sprawie zabrał również Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, a także Rzecznik Praw Pacjenta i szereg organizacji wspierających osoby niepełnosprawne, m.in. Fundacja "Integracja", Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami.

"Naśladowanie gestów i ruchów mimowolnych w sposób karykaturalny (kojarzonych często z sytuacją osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualną), nawet być może pomimo braku intencji autorów, prowadzi do stygmatyzacji, odbiera godność" - napisało w swoim stanowisku PFON.

Więcej o:
Komentarze (515)
Krystyna Janda włączyła się w akcję "Nie świruj, idź na wybory". Jest klip znanej aktorki
Zaloguj się
 • zebra-0

  Oceniono 51 razy 19

  Uwielbiam dopisywanie dodatkowej ideologii do zwykłych żartów.
  Kiedyś Justin Trudeau pomalował twarz na ciemno? RASISTA. opowiesz dowcip o żydach? ANTYSEMITA.
  I zwykle najbardziej oburzeni są ci których dany żart nie dotyczy.
  Lata temu, zanim pomyślałam, że to moze być niewłaściwe opowiedziałam przyszywanej ciotce dowcip o żydach. Jak skończyłam to dopadło mnie zażenowanie, że przecież ona jest żydówką. Popatrzyła na mnie i stwierdziła, że fajny dowcip. W czasie wojny była małą dziewczynką i swoje przeżyła, ale jak mi powiedziała stara się po prostu żyć. I bardzo denerwuje ją wszelka poprawność polityczna.Doszukiwanie się na każdym kroku nieodpowiednich zachowań to zwykła paranoja.

 • boolpen

  Oceniono 38 razy 18

  Sami jesteście chorzy z nienawiści.... Na wybory powinni iść wszyscy i to powinno być obowiązkowe
  100% społeczeństwa uprawnionego powinno głosować. Wybory te które są obecnie to jest parodia wyborów.

 • balcer-kiewicz

  Oceniono 55 razy 15

  Jedyne do czego ta kampania może mnie przekonać to faktycznie do pójścia na wybory i głosowania na PiS. Żenujące!

 • pd2016

  Oceniono 51 razy 15

  Panowie i Panie! Świr nie ma nic wspólnego z chorym psychicznie! Świr to chory politycznie!!!

 • e50504

  Oceniono 19 razy 11

  "Aktorka nie po raz pierwszy aktywnie komentuje polskie życie polityczno-społeczne. W ubiegłym roku w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" ubolewała, że nie jest w stanie znaleźć gosposi (miał być to dowód na lenistwo roszczeniowych obywateli łasych na prezenty od państwa), później na swoim Facebooku skrytykowała osoby korzystające ze świadczenia "Rodzina 500 plus"

  Złoto. Po prostu czyste złoto.

 • irokaro

  Oceniono 14 razy 10

  jeszcze brakuje Mai Ostaszewskiej w tej bandzie pajaców :)

 • tonz2

  Oceniono 16 razy 10

  Polecam rozszerzyć akcję o "nie bądź żyd, idź na wybory" lub żeby jeszcze było śmieszniej "tylko czarnuchy nie idą na wybory"

 • men9

  Oceniono 11 razy 9

  kolejny odlot Jandy
  To już jest koniec nie ma już nic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX