W najbliższy poniedziałek Andrzej Duda ma spotkać się z Donaldem Trumpem

W poniedziałek 23 września odbędzie się spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem - podaje Wirtualna Polska, powołując się na własne nieoficjalne doniesienia. Rozmowy mają odbyć się na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ. Krzysztof Szczerski poinformował, że taka propozycja wyszła od strony amerykańskiej.
Zobacz wideo

Andrzej Duda odwiedzi Stany Zjednoczone 21 września, zostanie tam pięć dni. W trakcie wizyty prezydent będzie obecny na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w Nowym Jorku, gdzie - jak podają źródła wp.pl - Andrzej Duda odbędzie dłuższą rozmowę z Donaldem Trumpem. Będzie to miało miejsce w poniedziałek 23 września.

Nieoficjalnie: Andrzej Duda spotka się z Trumpem w Nowym Jorku

W trakcie spotkania Trump i Duda mają ustalić szczegóły na temat wizyty prezydenta USA w Polsce. Krzysztof Szczerski w rozmowie z PAP, cytowanej przez RMF FM, powiedział, że propozycja wyszła ze strony amerykańskiej. - Dostaliśmy od strony amerykańskiej propozycję zorganizowania w poniedziałek w Nowym Jorku spotkania prezydentów Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa, czyli jeszcze przed rozpoczęciem debaty przywódców podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ - powiedział. - Będziemy pracować nad tym, żeby podczas tego spotkania została podpisana deklaracja dotycząca zwiększenia obecności wojsk amerykańskich w Polsce, która miała być podpisana w Warszawie podczas wizyty prezydenta Trumpa - dodał.

Doradca Dudy Andrzej Zybertowicz powiedział w czwartek rano w RMF FM, że termin przylotu Trumpa nie został jeszcze ustalony. Pytany, czy Duda spotka się w Nowym Jorku z amerykańskim prezydentem, odpowiedział: - Nie wykluczam. Dla Andrzeja Dudy to jest business as usual. Jest bardzo aktywny na arenie międzynarodowej. Przy każdym takim wyjeździe odbywa szereg spotkań bilateralnych z innymi przywódcami.

Więcej o: