Aleksander Kwaśniewski: Według prezesa jestem nihilistą. Definicję rodziny wygłasza stary kawaler

Jarosław Kaczyński mówił na konwencji w Lublinie, że rodzina to "jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci". - Kuriozalne jest to, iż takie definicje rodziny wygłasza zatwardziały stary kawaler - ocenił Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent przyznał także, że "według definicji prezesa" jest nihilistą.
Zobacz wideo

Aleksander Kwaśniewski odniósł się w ten sposób do słów Jarosława Kaczyńskiego, który podczas lubelskiej konwencji powiedział, że poza Kościołem katolickim jest tylko nihilizm. 

- Według definicji prezesa jestem nihilistą, który 40 lat jest w jednym związku małżeńskim. (...) Który starał się ludziom nie czynić krzywdy, a raczej robić to, co możliwe na korzyść ludzi. Który kieruje się mocnym moralnym kompasem w swoim życiu - mówił były prezydent w programie "Kropka nad i".

Aleksander Kwaśniewski: Zrozumienie dla związków partnerskich jest większe niż poparcie dla opozycji

- Mówiąc najogólniej, to rodziny mają różne modele. Żyjemy w takich czasach, gdzie mamy różny typ rodzin. Myślę, że ze strony państwa powinno być zrozumienie dla takiej różnorodności i udzielenie pomocy każdej rodzinie - powiedział Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent Polski stwierdził, że taka pomoc należy się m.in. matkom i ojcom samodzielnie wychowującym dzieci, a w przyszłości także związkom partnerskim. 

Aleksander Kwaśniewski ocenił, że wypowiedź prezesa PiS dotycząca tego, czym jest rodzina, może być pomocna dla Lewicy, która opowiada się za związkami partnerskimi i uważa, że "każdą rodzinę trzeba wspierać i chronić".

- Powiedzmy sobie jasno - mamy różne koncepcje rodziny - podkreślił Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent zaznaczył także, że "prędzej czy później dojdziemy do związków partnerskich". Podkreślił jednak, że "społeczeństwo musi dojrzewać", a rewolucje w kwestiach obyczajowych się nie udają. Tłumaczył także, że w czasie, gdy powstawała obowiązująca dziś konstytucja, "do związków partnerskich byliśmy jeszcze bardzo daleko". 

- Sądzę, że zrozumienie dla związków partnerskich w Polsce jest dużo większe niż poparcie dla poszczególnych partii opozycyjnych - powiedział były prezydent. 

Więcej o:
Komentarze (270)
Kwaśniewski o definicji rodziny Kaczyńskiego: Kuriozalne, że wygłasza ją zatwardziały stary kawaler
Zaloguj się
 • rabin_z_czubow

  Oceniono 80 razy 60

  Lepszy nawalony komunista niż kryptogej z aktami z akcji "Hiacynt".

 • siwywaldi

  Oceniono 53 razy 43

  Tak to wychodzi, jak stary, wstydzący się swej orientacji gej brnie w swoim zakłamaniu dotąd, aż zamota się na amen.... :-))

 • lipcowakobieta

  Oceniono 35 razy 35

  Nie chce mieszkac w takim pisowskim kraju, ale nie mam wyjścia. Będe sie bronić przed moherowymi zakusami na wszelkie sposoby a plebana w sukience nie wpuszczę na próg. Jk patrze na te mor*ę zacietrzewionego kawalera to ciemność widzę przed sobą. Boże, uchroń nasz kraj przed tym idiotą!

 • ajg62

  Oceniono 44 razy 34

  Myślę ,ze normalni ludzi powinni przestać komentować to co powiedział kaczynski . Komentowanie 100 % głupot i kłamstw powinno być poniżej godności zwykłego obywatela .

 • remo29

  Oceniono 42 razy 32

  Dziadkowi Jarkowi już dawno odjechał nie tylko peron, ale i dworzec z całym PKP. To jest przypadek dla całego pokolenia studentów psychiatrii i psychologii.

 • loneman

  Oceniono 29 razy 29

  Kaczynski jest z wielu powodow marnym nauczycielem czegokolwiek poza tym co jest rodzina - tak samo nie moze mowic o moralnosci, ekonomii, kulturze (jesli sam jest hejterem i jego sludzy) czy prawie bo z tym wszystkim jest w praktyce na bakier 😈👺
  Kwasniewski mimo przeszlosci i slabosci do % jest w porownaniu z kaczym guru wrecz "supermenem"😂😉

 • polakadam

  Oceniono 35 razy 25

  Mam nadzieję że ta krucjata ideologiczna kaczerenki czkawką mu się odbije. Atakują teraz codziennie lgbt jak bolszewik kułaków. Zupełnie zapomnieli o pedofilii w kościele i cieszą się że kosciol pomaga im rozsiewać nienawiść. A wszystko jak zwykle uzasadniają patriotyzmem. Mdli od takiego patriotyzmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX