Nowa prognoza pokazuje wyniki wyborów parlamentarnych. Skuteczność badania to 96 proc.

Wybory parlamentarne 2019. Z prognozy przedwyborczej przygotowanej przez Badania.pro wynika, że PiS może liczyć na głosy ponad 45 proc. wyborców, co oznacza, że nie zdobędzie większości konstytucyjnej. Skuteczność podobnego badania, które przeprowadzono przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, wyniosła ponad 96 proc.
Zobacz wideo

Według prognozy opracowanej przez Badania.pro dla portali onet.pl i fakt.pl, Prawo i Sprawiedliwość wygra najbliższe wybory. Wynika z niej, że partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 45,7 proc. głosów, a tym samym na 246 mandatów w Sejmie. Wynik ten oznacza, że PiS miałby o 30 mandatów za mało, by móc odrzucić veto prezydenta i o 61 mandatów za mało, by zdobyć większość konstytucyjną.

Wybory parlamentarne 2019 - prognoza. W Sejmie cztery formacje. Konfederacja poniżej progu

Drugą formacją z najwyższym wynikiem będzie według prognozy Koalicja Obywatelska, na którą głos oddać chce 28,7 proc. Polaków. W takiej sytuacji KO otrzymałaby 146 mandatów. Trzeci wynik należy do Lewicy (sojusz SLD, Wiosny i Razem), którą swoim głosem chce wesprzeć 13,3 proc. wyborców. Wynik ten jest jednoznaczny z 54 mandatami w Sejmie. Z prognozy Badania.pro wynika, że próg wyborczy przekroczy także PSL - Koalicja Polska. Głos na sojusz Ludowców i Kukiz'15 chce oddać 6,5 proc. wyborców, co przekłada się na 13 mandatów. Poniżej progu wyborczego uplasowała się z kolei Konfederacja z poparciem 4,2 proc.

Badania.pro do prognozowania preferencji partyjnych używa modelu statystycznego, który opiera się na długoterminowym śledzeniu sondaży takich ośrodków badawczych jak IBRiS, Estymator, Kantar, Pollster, CBOS, Ipsos, Indicator oraz DobraOpinia. Skuteczność symulacji Badania.pro w odniesieniu do wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku wyniosła ponad 96 proc.

Więcej o:
Komentarze (787)
Nowa prognoza pokazuje wyniki wyborów parlamentarnych. Skuteczność badania to 96 proc.
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 286 razy 222

  Afera goni aferę a WIEJSKI MOTŁOCH chce głosować na aferzystów - Polska to najgłupszy kraj w Europie .

 • usz_misiatek

  Oceniono 167 razy 125

  Jezeli narod bedzie na tyle durny, zeby dac im wiekszosc konstytucyjna, to znaczy, ze zasluguje na ten wpi...dol, ktory po zmianie konstytucji dostanie od pisu.
  Krotszej diagnozy nie potrafie wystawic.

 • goska10001

  Oceniono 131 razy 89

  a ja uważam że PiS nie będzie miał dobrego wyniku, na jaki liczy. Wielu niegłosujących wybierze się jednak do urn poruszonych tym, co dzieje się z demokracją. Ja np. postarałam się o pełnomocnictwo aby zagłosować za mojego 90 letniego Ojca, do tej pory tego nie robiłam, bo to trochę kłopotliwe. Zrobię co się da aby przekonać wahających się, aby przywrócić wolnośc i demokrację. To mój obowiązek wobec tych, którzy o to walczyli.

 • jakub13579

  Oceniono 119 razy 83

  Fajne zdjęcie kaczki. Aż się prosi zawołać : spieprzaj dziadu.

 • melanocetus głębinowy

  Oceniono 76 razy 56

  Stawiają już wszystko na jedną kartę. Wszystko albo nic stąd te gorączkowe obiecanki, doskonale wiedzą co z nimi będzie po przegranych wyborach, więc dla nich jest wóz albo przewóz. A zegar tyka i odlicza spokojnie nieubłagany czas!!

 • matri3x

  Oceniono 70 razy 48

  Urwa nać NAJBLIŻSZA APTEKA z lekiem to ok 100 km, dwie dalsze to prawie 200!!!! Takiego"dobrobytu" nie pamiętam od lat.A banda za to odpowiadająca ma takie poparcie. Co za DEBILNY naród!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX