Komentarze (285)
Akcja "Nie świruj, idź na wybory" w ogniu krytyki. Jaki: Parodiowanie osób niepełnosprawnych
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • andrzej.wald

  Oceniono 12 razy 6

  O akcji jest głośno, a o to chyba właśnie artystom chodziło. Niezależnie od stanu umysłu i (nie)pełnosprawności z pewnością warto iść na wybory.

 • dorry

  Oceniono 7 razy 5

  No niestety, przykro to mówić, ale bardzo słaba ta kampania.
  Z takimi politykami opozycji i tą jakością kampanii przegraną mamy jak w banku.
  Bardzo to smutne.

 • absolute_dissent

  Oceniono 11 razy 5

  Obraża czy nie obraża, kwestia dyskusyjna, natomiast beznadziejne poziom gry aktorskiej i żenujący niedobór weny tych, jak by nie patrzeć, uznawanych za sprawnych aktorsko panów jest bezdyskusyjny.

 • hp77

  Oceniono 15 razy 5

  jednak chyba piss ma niezłych pr'owców :) ze wszystkiego wyciągną coś obrzydliwego :)

 • owca888

  Oceniono 17 razy 5

  Jaki, jakim jesteś pissgłówkiem, wszyscy wiemy, dlatego daliśmy ci kopa w Wawie.
  Odpisssdol się, akcja świetna.
  Ale rozumiem, że nie pasuje wyznawcom ŻOLIBORSKIEGO PSYCHOPATY.

 • kwantax

  Oceniono 6 razy 4

  Parodiowanie kogo? Posła J. w tym spocie nie zauważyłem

 • ryslew2061

  Oceniono 16 razy 4

  Fakt, trzeba być kompletnie zaburzonym psychicznie, żeby określenie "nie świruj", które znaczy tylko: "nie wygłupiaj się", potraktować jako wyśmiewanie z ludzi chorych.

 • antykancelista73

  Oceniono 12 razy 4

  taki jaki jest za tępy żeby pojąć taką kampanię, za to uśmiech debila u suwerena sprawdza się idealnie..........

 • mixman240

  Oceniono 4 razy 4

  "Nie świruj - idź zagłosuj na świra". Tylko pamiętaj: przez kolejne lata rządów świra nie narzekaj, nie krytykuj, nie domagaj się! Wsadź mordę w kubeł i cierpliwie znoś to, co ten świr będzie odwalał, bo on to będzie odwalał dzięki tobie i w twoim imieniu - wszak to twój wybraniec, ty go poparłeś i mu to umożliwiłeś. Każdy idiotyzm, każdy wał, każda żenada, każde skur...ństwo - czuj się współautorem (w razie wątpliwości idź, sprawdź swoja parafkę na liście wyborczej) i łykaj to w ciszy i pokorze. Znałeś reguły tej gry i wiedziałeś - a przynajmniej powinieneś wiedzieć - na kogo głosujesz. I nie tłumacz się, że byłeś święcie przekonany, iż po zafundowaniu mu kolejnej synekury w parlamencie, złodziej tym razem stanie się uczciwy, idiota zmądrzeje, a notoryczny oszust zacznie być prawdomówny. Nie jesteś przecież żoną alkoholika? Idź, utwierdź ich wszystkich w przekonaniu, że ci to wszystko, co dzieje się wokół, w sumie odpowiada, że mogą jeszcze więcej, bo ty za cztery lata, na komendę i tak "nie ześwirujesz" i posłusznie podrepczesz oddać głos. Może coś w tym jest - raz na cztery lata poczujesz się czymś więcej, niż motłochem, który bezczelnie chce więcej, niż miska ryżu. Poczujesz się ważny... A potem z powrotem do budy i - pamiętaj! - nie szczekaj na swego pana!
  Że co? A! Że ty nie głosowałeś na tego świra? Głosowałeś na tego drugiego? No, to faktycznie zmienia postać rzeczy... :D

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Popatrzcie ile nienawiści jest w Kaczyńskim i czy on jest normalny czy "świruje"?

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  Niepełnosprawny jest zawsze NIEPEŁNOSPRAWNYM a polityk zawsze świruje kiedy do PiS wstępuje

 • armypolska2510

  Oceniono 3 razy 3

  Kiedy zadajesz sobie pytanie czy opozycja może być jeszcze głupsza i trafiasz na spot z Pszoniakiem.

 • lebkowski

  Oceniono 5 razy 3

  czytam te komentarze i nie mogę wyjść z podziwu!!! LUDZIE - NIE CHODZI O HASŁ "NIE ŚWIRUJ" A O SAMO ZACHOWANIE AKTORÓW. NIE POPIERAM OBECNEJ WŁADZY ALE SPOTY SĄ DLA MNIE BEZNADZIEJNE!!!!! TU POKAZANE JEST WPROST, ŻE KTOŚ KTO MA TAKIE A NIE INNE TIKI NERWOWE JEST ŚWIREM??????

 • pkad

  Oceniono 11 razy 3

  Zidiociali aktorzy robią z siebie przygłupów 🤡 i namawiają do glosowania na platfusów. Brawo, wiekszosc konstytucyjna już blisko, coraz bliżej.😀👍👏

 • jan700

  Oceniono 7 razy 3

  Mają nadmiar pajaców, nie mają profesjonalistów, potrafiących ustalić przyczynę awarii kolektorów odprowadzających ścieki z Warszawy.

 • profnzw

  Oceniono 9 razy 3

  Od czasu, gdy umarł Zbigniew Zapasiewicz, twierdze, że nie ma co szukać ludzi na poziomie wśród tzw. aktorów. Większość to … do wynajęcia.

 • dafcioo

  Oceniono 5 razy 3

  Jaki, nie świruj!

 • zd46

  Oceniono 7 razy 3

  PiS-owskie spoty też są wyjatkowo niesmaczne, prowokacyjne, intrygujące i wypaczone intelektualnie a istnieją w przestrzeni publicznej i są opłacane z kasy państwowej na drodze pokrętnych kombinacji.

 • zd46

  Oceniono 7 razy 3

  Jaki widziałeś siebie, jak się zachowujesz, a podobno uważasz się za "super, extra, luks torpede". Twoje polityczne świrowanie jest nie do przyjęcia, natomiast świrowanie śmieszne jest elementem parodii ludzi zapiekłych, wściekłych i fanatycznych a także ludzi śmiesznych. W sprawie osób niepełnosprawnych w Sejmie, pamiętam Jaki twoje "świrowanie", jednak swoje niepełnosprawne dziecko również wykorzystywałeś w kampanii wyborczej, więc wiecej umiaru.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 17 razy 3

  To nie jest parodiowanie osób niepełnosprawnych umysłowo, tylko wyszydzanie braku zaangażowania osób w pełni zdrowych, których obojętność na to co się dzieje w kraju jest całkowitą głupotą. Bardzo dobra, dowcipna akcja. Brawo aktorzy!

 • jurakuz

  Oceniono 4 razy 2

  ot poziom idealny dla przeciętnego wyborcy "opozycji"

 • peteroski

  Oceniono 4 razy 2

  Faktem jest, ze tylko debile glosuja na PiS!

 • dojcze_kabana

  Oceniono 8 razy 2

  A ryje wypchane frazesami o tolerancji
  PS. Ciekawe co by było jakby hasło brzmialo: nie bądź żyd idź na wybory

 • agafia7644

  Oceniono 4 razy 2

  Bardzo słabe , naprawdę. Kogo oni mają za doradców? Czasami myślę , że to PIS "podrzucił" im specjalnie , jakąś słabą firmę od PR , aby skutecznie działała na ich niekorzyść i zwiększala poparcie dla PIS. Ludzie psychicznie chorzy , są w Polsce , w szczególny sposób piętnowani, a te głupawe spoty , alienują ich jeszcze bardzie. Gratulacje, PIS nic nie musi robić ,żeby wygrać. Opozycja sama się podkłada.

 • sabaton128

  Oceniono 6 razy 2

  Przy kazdej okazji pouczacie, że księżą bez rodziny nie powinni pouczać innych jak mają życ. Ze mezczyźni nie powinni mowic kobietom, czy aborcja jest dobra czy nie.
  A teraz taki wielki artykuł na głównej, gdzie rzekomo obraża się niepełnosprawnych i... żadnej wypowiedzi niepełnosprawnego. Czyżby dlatego, że żaden z nich nie poczuł się obrażony?

 • malinajan

  Oceniono 12 razy 2

  Panie Pszoniak, obudź się Pan. Czasy, kiedy daliśmy się wkręcić w pogląd, że aktorzy są jakimiś autorytetami mamy już dawno za sobą. To było w stanie wojennym, nota bene wielu z was występowało wtedy na terenach kościołów, pamięta Pan? Obecnie w gospodarce rynkowej jest Pan po prostu człowiekiem do wynajęcia, to ja i wielu innych decydujemy o tym, czy pójdziemy na film z Panem, na sztukę z Pańskim udziałem. Nie gwiazdorz Pan, zjedz Pan snickersa co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na Pańską psychikę.

 • ziaburek

  Oceniono 6 razy 2

  Jaki - a " Dzień świra " oglądałeś? Bo jakoś nie protestowałeś przeciwko tytułowi.

 • zebrzec

  Oceniono 6 razy 2

  pissowe skurFestyny

 • zd46

  Oceniono 6 razy 2

  Artyści namawiają, " idź na wybory" a inni "świrowaci" namawiają"głosuj na PiS", to są "świry polityczne"

 • jachay

  Oceniono 6 razy 2

  Czegóż Jaki nie powie aby przypodobać się Kaczyńskiemu? Akcja fajna i potrzebna. Zwróciła uwagę pisiorów, znaczy trafiona!

 • kicunio1

  Oceniono 6 razy 2

  Ty niJaki parodiujesz człowieka. Ja jako niepełnosprawny nie mam problemu z tymi spotami.

 • Non Parol

  Oceniono 8 razy 2

  Stand-uper Jaki niech się nie niepokoi, jego dresiarskie grepsy są nie do podrobienia.

 • sadzimylasy

  Oceniono 6 razy 2

  Z osób z zaburzeniami psychicznymi widać wolni się nabijać. Podwójna moralność i tyle.

 • latozradiem

  Oceniono 8 razy 2

  Im więcej ludzi zostanie w domach i nie pójdzie na wybory- tym lepiej dla Pisu! Pis wszystkimi sposobami sieje destrukcję, starajac się stara się zniechecic wyborców do głosowania.
  Tylko 20, 7 % społeczeństwa głsosowało na pis, ale pis wygrał, bo większość z tych ludzi to był ich zelazny elektorat. Reszta została w domu.
  Nie powtórzmy tego błędu, bo na dziesięciolecia zostaniemy pod butem Kaczynskiego i jego następców, których już sobie wychował.

 • aabjp

  Oceniono 10 razy 2

  To nie parodiowanie niepełnosprawnych tylko pokazywanie wzdętego ego nabuzowanego kawą dopalaczami i innymi środkami wspomagającymi

 • agpagp

  Oceniono 12 razy 2

  może lepiej by wyglądał Kaczyński ze świtą jak krzyczą o zdradzieckich mordach i całej reszcie jaką nas raczyli i hasło - nie pisuj idź na wybory !

 • majo_rmajor

  Oceniono 8 razy 2

  Nikt o Jakim nie mówił... Nieuk, Dunajec.

 • greg1010

  Oceniono 20 razy 2

  Serio?? Takie oburzenie? To może napiszcie co zrobiliście dla tych osób? P.s. Dzieci na wuefie skaczące na jednej nodze też parodiują niepełnosprawnych? Jacy się "polityczni" wrażliwcy znaleźli, Ci którzy oczywiście wspierali osoby niepełnosprawne w sejmie haha. Gratuluję hipokryzji

 • janviertrois

  Oceniono 14 razy 2

  Media donoszą, że PiS chce utworzenia Karty Artysty Zawodowego, czyli jeżeli ktoś ma zamiar zawodowo zajmować się rozrywką będzie musiał ubiegać się w PiS-owskim urzędzie o tzw. status artysty zawodowego. Taka karta ponoć ma identyfikować danego artystę, będzie nadawała mu status wybranego i tylko słusznego dla tak pojmowanej kultury wyższej. PiS dotąd nie wiedział, jak przeprowadzić masową weryfikację niewygodnego dla siebie środowiska artystycznego, więc wymyślił wspomnianą kartę. Zatem artystów czeka masowa weryfikacja. PiS-owska Rada Funduszu będzie weryfikowała pod względem PiS-owskiego wyobrażenia o świecie dorobek artystyczny każdego, kto ośmielił się ukończyć szkołę artystyczną lub w inny sposób zdobył swoją pracą sławę na całym świecie. Reasumują, dotąd sądziłem, że PiS to tylko taki nasz folklor polityczny, osadzony w prowincjonalnym elektoracie, dla którego całym światem jest parafialna ambona, krzyż na każdym skrzyżowaniu i zdjęcie prezesa obok polskiego Rasputina z Torunia umieszczone na centralnej ścianie w domu. Ale jak się okazuje wiadoma choroba u tych ludzi jednak cały czas postępuje i zaczyna obejmować kolejne obszary ludzkiego szaleństwa. W tym miejscu młodszemu pokoleniu należy przypomnieć, że np. za PRL-u komuniści w podobny sposób regulowali nawet zorganizowany wypoczynek dla mas pracowniczych, który miał być jedną z najważniejszych zdobyczy realnego socjalizmu. Powstał swoisty kodeks i regulamin postępowania na górskich szlakach. Oprócz legitymacji turysty każdy górski piechur miał socjalistyczny obowiązek poprawnego zachowania się w momencie, gdy mijał na szlaku inną osobę. I dlatego, gdy czytam dzisiaj, co chce zrobić z artystami PiS, to od razu skojarzyłem to z tamtą górską rzeczywistością. To ten sam psychiczny matrix, obłęd i niedowierzanie, że dzieje się coś takiego w Europie w XXI wieku. Tak jak i w tedy tak i dzisiaj psychiatria jest tutaj bezradna, ponieważ skala tego szaleństwa na pewno jest poza medycznym diagnozowaniem i ewentualnym leczeniem.

 • wislano

  Oceniono 10 razy 2

  "Pan " Jaki , sam nie wie co to oznacza w tej akcji, sam ma dziecko z zespołem downa , myślałem ,że jest mądrzejszy, swego czasu , pracowałem z osobami chorymi , z zaburzeniami neurologicznymi, po wylewach , po zawałach mózgu , i wiem co to choroba, a Jaki , dostał posadkę w komisji europarlamentu, a powinien być tam, pracownikiem technicznym, przy uszczelkach , kranach itd. sam jest durniem, i nie rozumie ludzi chorych.

 • jurakuz

  Oceniono 3 razy 1

  wykrzywiony ryj Pszoniaka to symbol totalnego zeszmacenia "opozycji"

 • yuo7leo9

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież słowo "świr" nie odnosi się do osób chorych psychicznie, lecz raczej dziwaków lub tych, którzy wygłupiają się. A inna sprawa, że filmiki mi się nie podobają

 • cleryka

  Oceniono 5 razy 1

  Bardzo często słyszę wśród młodzieży takie powiedzonko "weż nie świruj" i to od napewno nie obrażanie kogo kolwiek,a taka odzywka jak każda inna w ich języku. Hitowej.. więc jeśli to cytat ze znanej piosenki "weż nie świruj,przytul się".. ,tzn,że trafnie adresowany do młodzieży.

 • zbik_kapitan

  Oceniono 7 razy 1

  Ten Szubartowicz jest beznadziejny.

 • nino.rota

  Oceniono 11 razy 1

  Haniebny, obrzydliwy, skandaliczny, bo stygmatyzujący i wykluczający sPOt.
  A tak niby bronili niepełnosprawnych w Sejmie...
  POrażka wstyd i żenada.

 • zuuuraw

  Oceniono 11 razy 1

  Pszoniak, wybitny aktor, wielbiciel kultury francuskiej, dobrego smaku nabijający się z "wariatów", czyli ludzi ciężko chorych psychicznie ? Ojciec Dostatni, zakonnik katolicki, nabijający się z chorych ? To nawet nie żenujące, to obrzydliwe. Mam nadzieję, że tego typu akcje podziałają jak kubeł zimnej wody na wyborców niezdecydowanych, którzy jeszcze myśleli, że może jednak pójść i zagłosować na "totalsów".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX