"Historia tego panu nie zapomni". Prof. Strzembosz apeluje o odwołanie Ziobry. Jest odpowiedź ministra

- Proszę pana premiera o możliwe niezwłoczne odwołanie pana Zbigniewa Ziobro ze stanowiska. Jeżeli tak się nie stanie, panie premierze, przecież pan jest historykiem, historia tego panu tego nie zapomni - mówi w nagraniu prof. Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego. Na jego apel do Morawieckiego odpowiedział już główny zainteresowany: minister sprawiedliwości.
Zobacz wideo

Inicjatywa "Wolne Sądy" opublikowała apel, który wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego prof. Adam Strzembosz, sędzia, były I prezes Sądu Najwyższego, w przeszłości popierany przez otoczenie Porozumienia Centrum w staraniach o fotel prezydenta (ostatecznie nie wystartował), działacz "Solidarności".

Prof. Strzembosz na nagraniu wyliczał zarzuty wobec ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, magistra prawa, Zbigniewa Ziobry. Wśród nich znalazła się krytyka afery Piebiaka i tego, co dzieje się wśród sędziów czy kształtu obecnej Krajowej Rady Sądownictwa.

- Minister Ziobro odpowiada za nominacje na wysokie stanowiska sędziowskie często ludzi sfrustrowanych, gotowych na wszelkie kompromisy moralne dla uzyskania wysokich stanowisk. Pan minister musi ponieść odpowiedzialność za swoje decyzje - mówił.

W tej sytuacji proszę pana premiera o możliwe niezwłoczne odwołanie pana Zbigniewa Ziobro ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Jeżeli tak się nie stanie, panie premierze, przecież pan jest historykiem, historia tego panu tego nie zapomni

- pada na koniec nagrania.

Ziobro odpowiada Strzemboszowi: Pytam, czy rozliczy się pan ze swojego rozwiązania

Do tego nagrania prof. Strzembosza odniósł się na konferencji prasowej w Tomaszowie Mazowieckim Zbigniew Ziobro. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny, wywołany do tablicy, odpowiedział:

Ja też pytam profesora Strzembosza, czy pan się rozliczył z tego rozwiązania, że wymiar sprawiedliwości się rozliczy.

Tym samym Ziobro nawiązał do wypowiedzi Strzembosza sprzed lat, który mówił, w kontekście transformacji po PRL i dekomunizacji, że "sądy same się oczyszczą".

"Tygodnik Solidarność" rozwija jeszcze odpowiedź Ziobry, który przypominał, jak ważne funkcje pełnił w przeszłości Strzembosz, gdy padały takie deklaracje. - W Polsce żaden sędzia nie stanął za swoje czyny kryminalne przed sądem, a obiecywał to prof. Strzembosz - mówił.

Więcej o:
Komentarze (389)
Adam Strzembosz apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o dymisję Zbigniewa Ziobry. Minister odpowiada
Zaloguj się
 • albrecht_kalba

  Oceniono 165 razy 153

  Trójkowy studencina stara się dostawać do poziomu Strzembosza. Daremny trud pisowski wszarzu, pamiętamy jak piskliwym głosikiem skrzeczał - Jarku! Chodźmy razem!

 • jos77

  Oceniono 128 razy 120

  Stara metoda PiSu - nie odpowiadać merytorycznie na zarzuty i formułować zarzuty ad personam wzięte zazwyczaj z czapy.

 • penisrusosaliashujosiglesias

  Oceniono 97 razy 87

  Najmierniejszy student w powojennej historii UJ ma czelność w ogóle zabierać głos?

 • lepszysort

  Oceniono 78 razy 72

  Idź pan kota prezesowi wyprowadzić a nie tu udawać ministra. Skąd was ten Kaczyński urywa - z choinki?

 • rpa2

  Oceniono 76 razy 68

  zero nigdy nie poniósł odpowiedzilanosci za swoje podłosci i łąmanie prawa..bezczelny typek

 • boofetowy

  Oceniono 65 razy 61

  W takim razie poproszę o to, aby pan Zbigniew powiedział jasno, do czego zmierza jego reforma. Tak, aby można go z tego rozliczyć, bo póki co pitoli, że wszyscy chcą zmian i robi to co mu do głowy przychodzi (ku przerażeniu całego cywilizowanego świata). Tymczasem sprawy się wloką w sądach jeszcze bardziej, zaufanie do sądów nie wzrasta, a jego polityczni kolesie trzepią na ciemnym ludzie niezłą kasę.

 • 1852m

  Oceniono 62 razy 56

  Coś temu Zeru się twarz porozciągała i zwisa... Upodabnia się do prezesa?

 • kociba

  Oceniono 61 razy 55

  i pan Strzembosz i pan Ziobro będą mieli miejsce w historii. Ten drugi będzie podawany jako przykład niekompetencji, degeneracji i przestępstw przeciwko Państwu Polskiemu.

 • acototak

  Oceniono 49 razy 47

  Biedne, zakompleksione, resortowe dziecko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX