Wybory parlamentarne 2019. Cztery partie w Sejmie. PiS z mocnym poparciem, PSL pod progiem

PiS według sondażu przeprowadzonego dla Instytutu Badań Spraw Publicznych ma 45,57 proc. poparcia. Na drugim miejscu znajduje się Koalicja Obywatelska z wynikiem 30,94 proc. W Sejmie znalazłyby się cztery partie - bez PSL.
Zobacz wideo

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-14 września. Wynika z niego, że wybory parlamentarne wygra PiS. Chęć zagłosowania na obecnie rządzącą partię wyraziło 45,57 proc. respondentów. Przepaść między partią Jarosława Kaczyńskiego a Koalicją Europejską jest cały czas duża. Na koalicję pod wodzą Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 30,94 proc. wyborców.

Wybory parlamentarne 2019. W sondażu PSL poza Sejmem

Trzecia w sondażu jest Lewica - 12,27 proc. Do Sejmu weszłaby także Konfederacja z wynikiem 6,32 proc. Poniżej progu sytuuje się PSL z wynikiem 4,19 proc. Badanie, jak wynika z opracowania na portalu stanpolityki.pl, nie uwzględniło, że Ludowcy startują wspólnie z Kukiz'15. 0,71 respondentów deklaruje oddanie głosu na inną partię.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Spraw Publicznych (Ogólnopolska Grupa Badawcza) na grupie 1011 osób.

Więcej o:
Komentarze (463)
Wybory parlamentarne 2019. Cztery partie w Sejmie. PiS z mocnym poparciem, PSL pod progiem
Zaloguj się
 • lepszysort

  Oceniono 64 razy 36

  Bezzębny i bezdzietny dziad królem Polski. Alleluja prezesie - prowadź do prawdy smoleńskiej, ciemnota czeka na swoje 500 zł.

 • parapsychopatolog

  Oceniono 59 razy 27

  Wynik konfederacji faszystów to dramat dla tego kraju. Szczególnie, że to koalicjant pisu.

 • grundol1

  Oceniono 34 razy 20

  "Badanie, jak wynika z opracowania na portalu stanpolityki.pI, nie uwzględniło, że Ludowcy startują wspólnie z Kukiz'15"

  To trudno taki sondaż traktować poważnie.

 • Ka Mf

  Oceniono 24 razy 16

  Kurcze, a jak się rozmawia z ludźmi to, mówią, że niech dają jak głupki, a my i tak na nich nie będziemy głosować.

 • gokle

  Oceniono 23 razy 13

  Ten sondaz przeprowadzil PiS. Nalezy wiec sadzic, ze te wyniki sa troche inne. PiS moze wygra ulamkiem procenta, ale dzieki temu nie bedzie mial wymaganej wiekszosci, zeby przeglosowac cokolwiek, a nikt z nimi w koalicje na pewno nie pojdzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX