Komnata tajemnic Jarosława Kaczyńskiego. Donosy, prośby i skargi. "Wszyscy mają teczki"

Opasłe tomy akt i tysiące teczek pracowników miejskich spółek, ludzi z PiS, prezesa Orlenu a nawet wolontariuszy niektórych fundacji - to wszystko znajduje się w archiwum Jarosława Kaczyńskiego, które pokazał w rozmowie z "Faktem". Są w nich "donosy i prośby o pomoc". - Jest tego znacznie więcej - przyznaje w rozmowie z tabloidem rzecznik partii.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński coraz częściej pojawia się w mediach tabloidowych. W zeszłym tygodniu w rozmowie z "Super Expressem" ujawnił, że po wyborach parlamentarnych czekają go dwie operacje polegające na wszczepieniu endoprotezy. Zapewnił wówczas, że "nogi ma nie za długie, ale mocne", więc szybko dojdzie do zdrowia. Teraz w rozmowie z "Faktem" prezes PiS postanowił pokazać swoje bogate archiwum, w którym od lat gromadzi "donosy, prośby o pomoc i interwencje". Kierownictwo PiS zapewnia jednak, że w teczkach nie ma żadnych "haków".

Czytaj też: Mariusz Kamiński z coraz silniejszą władzą w PiS. "Newsweek": Zbierał haki na Morawieckiego i jego ludzi

Kaczyński pokazuje archiwum z teczkami. Wśród nich m.in. akta Obajtka

"Wszyscy mają teczki" - czytamy w tabloidzie, który ujawnia, że Kaczyński donosy i prośby o pomoc od wyborców gromadzi od lat i "skrupulatnie wszystko archiwizuje". Prezes PiS pozuje na tle ściany pełnej teczek i segregatorów - w których - jak widzimy na zdjęciach - kryją się m.in.dokumenty na działaczy PiS, pracowników miejskich spółek (m.in. MPWiK) czy byłego wójta Pcimia i obecnego prezesa Orlenu, Daniela Obajtka. Jest też teczka na jedną z wolontariuszek Fundacji Polsko-Niemieckie Pojednanie a także na jednego z najbogatszych Polaków, Witolda D., który w 2011 roku został skazany za wyłudzenia kredytów. 

To, co widać na zdjęciach, to tylko jedno pomieszczenie. Jest tego znacznie więcej

- przekonuje w rozmowie z "Faktem" wicerzecznik PiS-u, Radosław Fogiel. 

Co jeszcze znajduje się w "komnacie tajemnic" Kaczyńskiego? "Czerwonym kolorem są oznaczone grube teczki z podpisem 'anonimy'" - ujawnia tabloid.

Więcej o:
Komentarze (570)
Komnata tajemnic Jarosława Kaczyńskiego. Donosy, prośby i skargi. "Wszyscy mają teczki"
Zaloguj się
 • krotkizzoliborza

  Oceniono 107 razy 99

  Stasi to przy nich amatorzy. Pewnie na kota też jakaś teczka się znajdzie.

 • marymania

  Oceniono 99 razy 89

  Ubecka mentalność kaczej pokraki ukazana w całej krasie.
  Jeśli tam jest jakakolwiek informacja podlegająca ochronie jako dane osobowe, to całe to archiwum musi zostać zbadane przez odpowiedni urząd i każdy obywatel powiadomiony kto, jak, gdzie i po co przechowuje dotycząde go informacje oraz jak są zabezpieczone i kto tym administruje.
  W przeciwnym razie jest to przestępstwo.

 • fakiba

  Oceniono 98 razy 76

  Kaczor kocha donosy , obojętnie na kogo , ale na opozycję są szczególnie cenione

 • pascvale

  Oceniono 72 razy 64

  Komunistyczny pokurcz czerpie pełnymi garściami z doświadczeń wujków.

 • g.lesio

  Oceniono 63 razy 61

  Włosy stają dęba . I jeszcze ten intrygant się tym chwali
  Podejrzewam, że podobne archiwum założyli np Ziobro czy Kamiński i reszta wierchuszki partii.
  Oni wszyscy wzorem swojego pana starają się mieć haki na jak największą ilość innych PiSowców i tak się trzymają nawzajem w szachu.
  Jaka głowa takie i reszta ciała.
  Żenada ale i poniekąd strach co ta hołota robi obecnie i co będzie robić dalej by utrzymać się u władzy. Coraz ciemniejsze chmury nad Polską.
  Tacy ludzie nami rządzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX