Paweł Rabiej: związki partnerskie tak, adopcja dzieci nie. "Rozwiązanie kontrowersyjne"

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, zapytany, czy para gejów powinna mieć możliwość adopcji dzieci, oświadczył w Polsat News, że "to jeszcze nie jest ten moment". Dodał jednak, że legalizacja związków partnerskich powinna nastąpić jak najszybciej.
Zobacz wideo

- To jest rozwiązanie niezwykle kontrowersyjne, za którym osobiście nie jestem. To jeszcze nie ten moment. Jestem mimo wszytko konserwatystą, jeśli chodzi o podejście do zmian społecznych - oświadczył Paweł Rabiej w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Według wiceprezydenta stolicy umożliwienie adopcji parom nieheteronormatywnym jest jeszcze zbyt śmiałym krokiem, natomiast kwestia legalizacji związków partnerskich jest paląca.

- Nie jestem pewien, czy to jest ten sam zakres konserwatyzmu, który jest mi bliski - tak podsumował słowa wiceprezydenta Warszawy Zbigniew Girzyński, który był drugim z gości prowadzącego "Wydarzenia i Opinie".

Bogdan Rymanowski zapytał Rabieja również o jego "plan", o którym lubi wspominać w swoich publicznych wypowiedziach prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

- Używa mojego nazwiska jako pewnego rodzaju straszaka. Tak jak straszył kiedyś imigrantami, tak dziś straszy społecznością LGBT - oświadczył Rabiej. Zaprzeczył jednak, jakoby prezes miał "obsesję na jego punkcie". 

Zbigniew Girzyński pozostał wobec swojego oponenta podejrzliwy. Stwierdził, że środowiska LGBT stosują taktykę "polityki salami" czyli osiągania swoich niecnych celów za pomocą małych kroków.

- Bo to pierwszy krok do głębszego zabiegu inżynierii społecznej - podsumował Girzyński.

Więcej o:
Komentarze (374)
Paweł Rabiej: związki partnerskie tak, adopcja dzieci nie. "Rozwiązanie kontrowersyjne"
Zaloguj się
 • westgreg

  Oceniono 34 razy 14

  We wprowadzeniu związków partnerski nie ma nic negatywnego. Objęcie ochroną prawną podmiotów związków, które są w pełni przez prawo akceptowalne (niepenalizowane), nic nie zmienia dla osób takimi związkami niezainteresowanych. Czas najwyższy zakończyć dyskusję ideologiczną o tych związkach i rozpocząć debatę o jej aspektach prawnych. I powinna to zrobić strona, która za takimi związkami lobbuje (chyba, że idzie jej wyłącznie o bicie piany i paradowanie "gejowskiej dumy").
  A adopcji można dokonać wyłącznie dla dobra dziecka. I tym instytucje adopcyjne muszą się kierować w procesie. Reszta jest sprawą wtórną.

 • mjs05

  Oceniono 14 razy 8

  Mam dobrą wiadomość dla pana Rabieja: otóż związki partnerskie (zwane również konkubinatami) są w pełni legalne w świetle obowiązującego prawa. Budzącym kontrowersje problemem nie jest "legalizacja związków partnerskich", ale instytucjonalizacja związków homoseksualnych i o tym można dyskutować.

 • saves

  Oceniono 12 razy 6

  Gejokomuna pcha się do Sejmu.

 • szczurzec1

  Oceniono 11 razy 5

  "pary nieheteronormatywne" - ale łamańce językowe wymyśla lewactwo :D
  Homoseksualista czy pederasta to już są terminy wyklęte?

 • piesnakoty

  Oceniono 19 razy 5

  Awaryjny rurociąg z gównem już działa, włodarze warszawskiego ratusza mogą więc wrócić do szerzenia tęczowej zarazy

 • saves

  Oceniono 10 razy 4

  Odwidziało mu się??? HAHAHAHAHAHAh Ale gra pod publiczkę. Nikt ci nie uwierzy. Poza lemingami oczywiście.

 • ewropejczyk

  Oceniono 16 razy 4

  "legalizacja związków partnerskich"

  LGBT-owcy, wybierzcie się w końcu do Urzędu Cywilnego i sprawdźcie co możecie, a czego nie możecie.
  Prawo do zarejestrowania się jako związek partnerski macie już od dłuższego czasu. Możecie przez to korzystać z wielu przywilejów przeznaczonych dla najbliższych członków rodziny. Jedyna różnica to taka, że nie może ten związek nazywać MAŁŻEŃSTWEM. I niech tak zostanie.

 • piesnakoty

  Oceniono 20 razy 4

  Jak homoseksualiści chcą mieć dzieci, to niech sobie zrobią swoje własne. W końcu obi sami twierdzą, że są normalni, tacy sami jak wszyscy inni - więc w czym problem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX