Paweł Rabiej: związki partnerskie tak, adopcja dzieci nie. "Rozwiązanie kontrowersyjne"

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej, zapytany, czy para gejów powinna mieć możliwość adopcji dzieci, oświadczył w Polsat News, że "to jeszcze nie jest ten moment". Dodał jednak, że legalizacja związków partnerskich powinna nastąpić jak najszybciej.
Zobacz wideo

- To jest rozwiązanie niezwykle kontrowersyjne, za którym osobiście nie jestem. To jeszcze nie ten moment. Jestem mimo wszytko konserwatystą, jeśli chodzi o podejście do zmian społecznych - oświadczył Paweł Rabiej w programie "Wydarzenia i Opinie" w Polsat News. Według wiceprezydenta stolicy umożliwienie adopcji parom nieheteronormatywnym jest jeszcze zbyt śmiałym krokiem, natomiast kwestia legalizacji związków partnerskich jest paląca.

- Nie jestem pewien, czy to jest ten sam zakres konserwatyzmu, który jest mi bliski - tak podsumował słowa wiceprezydenta Warszawy Zbigniew Girzyński, który był drugim z gości prowadzącego "Wydarzenia i Opinie".

Bogdan Rymanowski zapytał Rabieja również o jego "plan", o którym lubi wspominać w swoich publicznych wypowiedziach prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

- Używa mojego nazwiska jako pewnego rodzaju straszaka. Tak jak straszył kiedyś imigrantami, tak dziś straszy społecznością LGBT - oświadczył Rabiej. Zaprzeczył jednak, jakoby prezes miał "obsesję na jego punkcie". 

Zbigniew Girzyński pozostał wobec swojego oponenta podejrzliwy. Stwierdził, że środowiska LGBT stosują taktykę "polityki salami" czyli osiągania swoich niecnych celów za pomocą małych kroków.

- Bo to pierwszy krok do głębszego zabiegu inżynierii społecznej - podsumował Girzyński.

Więcej o: