Wicemarszałek Terlecki o planach PiS wobec dziennikarzy: Chcemy ucywilizować narastającą komplikację

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS w "Salonie politycznym" w radiowej Trójce odniósł się do fragmentu programu partii dotyczącego dziennikarzy. Jak stwierdził, ugrupowanie chce "uniknąć sytuacji, gdy możliwości działania dziennikarza są nadużywane do pomówień czy jakichś nieuzasadnionych oskarżeń".
Zobacz wideo

W opublikowanym przed kilkoma dniami programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości ujęto m.in. plany partii dotyczące środowiska dziennikarskiego. Ugrupowanie chce stworzyć odrębną ustawę, która regulowałaby status zawodu dziennikarza.

Wprowadzałaby ona rozwiązania podobne do tych, które mają inne zawody zaufania publicznego, np. prawnicy lub lekarze. Głównym celem zmiany powinno być utworzenie samorządu, który dbałby o standardy etyczne i zawodowe, dokonywał samoregulacji oraz odpowiadał za proces kształtowania adeptów dziennikarstwa

- czytamy w programie. PiS zapewnia jednocześnie, że ustawa "nie będzie w żadnym stopniu ograniczać zasady otwartości zawodu dziennikarza". 

Czytaj więcej: Majątek Morawieckich kłopotem PiS w finale kampanii. Premier rozbraja minę żartami

Terlecki: Próba ucywilizowania narastającej komplikacji

Do tego fragmentu programu odniósł się w "Salonie politycznym" radiowej Trójki wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z Prawa i Sprawiedliwości. Jak stwierdził, "nie wie, czy to się sprawdzi, czy realizacja tego pomysłu się powiedzie".

- Chcemy taką koncepcję zaproponować, przedyskutować oczywiście ze środowiskiem dziennikarskim i zastanowić się nad tym, czy nie dałoby się wprowadzić jakichś zasad, z którymi by się wszyscy zgodzili, albo prawie wszyscy. Chodzi o uniknięcie sytuacji, gdy możliwości działania dziennikarza są nadużywane do pomówień czy jakichś nieuzasadnionych oskarżeń - mówił wicemarszałek.

Polityk dodał, że celem partii "nie jest ograniczenie otwartości, dostępności do zawodu dziennikarza czy misji dziennikarskiej, ale próba ucywilizowania tej narastającej komplikacji, jaką są media społecznościowe, portale, które sobie pozwalają często na rzeczy wyjątkowo niesympatyczne i nieprzyjemne".

Więcej o:
Komentarze (312)
Wicemarszałek Terlecki o planach PiS wobec dziennikarzy: Chcemy ucywilizować narastającą komplikację
Zaloguj się
 • baska_w5

  Oceniono 76 razy 76

  Zniszczyli Trybunał Konstytucyjny, KRS, SN, prokuraturę, sądy a teraz wezmą się za dziennikarzy. Terroryzm polityczny w najgorszym wydaniu. Ciesz się suwerenie póki jeszcze ciebie nie wzięli za twarz.

 • maciejwscieklica

  Oceniono 74 razy 70

  no cóż
  na Węgry powróciło znów
  Radio Wolna Europa
  i nadaje

 • jackanapes

  Oceniono 69 razy 69

  PIES się spisił. To gorsze niż przedawkowanie przeterminowanego butaprenu.

 • droch

  Oceniono 42 razy 42

  A Partia na to: Krytyka tak, ale zatwierdzona przez KC Partii!

 • fakiba

  Oceniono 40 razy 40

  Zacznij od siebie cywlizację

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX