Matka Krzysztofa Brejzy pozywa Samuela Pereirę. Złożyła prywatny akt oskarżenia

Aleksandra Brejza, matka posła Krzysztofa Brejzy, złożyła prywatny akt oskarżenia wobec Samuela Pereiry, szefa TVP Info. Ten w ostatnich dniach sugerował, że jako aktywna działaczka polityczna brała udział w "sianiu nienawiści" w Inowrocławiu.
Zobacz wideo

Krzysztof Brejza poinformował w poniedziałek rano, że jego matka, Aleksandra Brejza, złożyła pozew wobec szefa portalu TVP Info Samulea Pereiry, a on sam podobne pismo przygotowuje.

Matka Krzysztofa Berejzy pozywa Pereirę

"Drodzy, chciałbym poinformować, ze moja Mama złożyła w piątek prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze. Dość bezkarności opłacanych przez PiS hejterów. Mój pozew w drodze. Nie damy się tej haniebnej nagonce" - napisał na Twitterze poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza.

To reakcja na publikacje TVP Info, sugerujące, że Aleksnadra Brejza miała razem z mężem Ryszardem Brejzą stać za "aferą hejterską" w Inowrocławiu, którego jej małżonek jest prezydentem. 

Portal TVP niedługo po publikacji Onetu o aferze w Ministerstwie Sprawiedliwości, zaczął publikować liczne materiały uderzające w Ryszarda Brejzę. Jak już pisaliśmy, TVP zaczęła publikować informacje ze śledztwa ws. afery fakturowej w Inowrocławiu - mieście rządzonym przez Ryszarda Brejzę, którego syn Krzysztof jest szefem sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i kandydatem na senatora.

Według TVP.Info Krzysztof Brejza miał zorganizować w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu grupę, która zajmowała się propagandą w Internecie. Miał za to odpowiadać - taki płynie wniosek z publikacji TVP - wydział kultury, nazywany przez media publiczne "wydziałem propagandy".

Czytaj też: "Szok. Masakra". "Zrobię z Brejzy lepszego Misiewicza niż z Bartka". Ujawniamy rozmowy tajnej grupy

Później pojawiły się materiały dotyczące Aleksandry Brejzy. TVP Info pisało, że miała ona ustawiać "hejt wobec przeciwników politycznych w sieci", a także podawała instrukcje " jak 'zachowywać' się w internecie na portalach i jak zabiegać o głosy w różnego rodzaju projektach". Na dowód pokazało screeny wiadomości, w których prosi, żeby głosować w sondach internetowych na serwisie inianie.pl dotyczących np. biegania oraz podaje instrukcje jak to zrobić wielokrotnie.

Poseł Berejza, znany m.in. z tego, że ujawnił premie wypłacone członkom rządu PiS, napisał po jednym z programów w dniu 9 września:

Dziś TVP Info pod wodzą Pereiry, Kurskiego i polityków PiS przekroczyło w ataku na mnie niewyobrażalną granicę. Zaatakowano moją mamę. Wspaniałą kobietę. Mam dla was obrzydliwcy z TVP i PiS jedną informację: mamo kocham Cię. Wy tego nigdy nie zrozumiecie...

Jego żona Dorota Brejza skomentowała publikację z kolei - "Prezentujecie NIELEGALNIE pozyskane, prywatne rozmowy mojej Teściowej, które NAWET OBOK HEJTU NIE STAŁY. To jest wasza odpowiedź na hejterów z MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOŚCI (nomen omen), którzy pod okiem Ziobry eliminowali niewygodnych sobie sędziów?".

Samuel Pereira, szef tvp.info, napisał - "Krzysztof Brejza manipuluje strasznie", a na antenie stacji powiedział z kolei: - Krzysztof Brejza, polityk PO i syn państwa Brejzów, zdążył odwrócić kota ogonem, mówiąc, że jego mama została zaatakowana. To nieprawda. Została zacytowana. Jest aktywną działaczką - nieoficjalną, bo nie pełni żadnych funkcji na rzecz swojego męża i syna.

Więcej o: