Mariusz Kamiński z coraz silniejszą władzą w PiS. "Newsweek": Zbierał haki na Morawieckiego i jego ludzi

Mariusz Kamiński hołduje zasadzie: cel uświęca środki i "zbiera haki" nie tylko na opozycję, lecz także na polityków PiS, w tym na premiera Mateusza Morawieckiego - czytamy w najnowszym "Newsweeku". Ma to być jednym z powodów, dla których jest szczególnie ceniony przez prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego
Zobacz wideo

Mariusz Kamiński ma w szeregach Prawa i Sprawiedliwości coraz silniejszą władzę. W ostatnim miesiącu przejął nadzór nad policją, SOP i strażą graniczną w Ministerstwie Spraw Zewnętrznych i Administracji po Jarosławie Zielińskim. Ten złą sławą cieszył się od jakiegoś czasu. Policjanci z podlaskiej komendy w anonimowych listach oskarżyli go wydawanie poleceń wykraczających poza ich kompetencje (chodziło m.in. o wycinanie konfetti i pilnowanie domu wiceministra, wokół którego - jak później tłumaczył - "znaleziono ludzką głowę").

Czytaj więcej: "Jest nową wersją Antoniego Macierewicza". Minister Jarosław Zieliński stał się balastem "dobrej zmiany"

Kamiński ma dużą władzę w PiS. "Newsweek": Zbierał haki na Morawieckiego

Z ustaleń "Newsweeka" wynika, że to właśnie Mariusz Kamiński - w PiS-ie nazywany "Mario" - jako jedyny miał na tyle silną pozycję, by odsunąć Zielińskiego od części obowiązków i nadzoru nad służbami. Ten miał cieszyć się szczególnym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego. Jakie są przyczyny mocnej pozycji Kamińskiego? "Mario" ma być znany z umiejętności "zbierania haków" zarówno na opozycję, jak i na ministrów i innych polityków PiS, co jest szczególne cenione przez prezesa partii. Nie podoba się z kolei premierowi, który miał zabiegać u Kaczyńskiego o jego odsunięcie.

Morawiecki chciał się pozbyć Kamińskiego, bo na niego też zbiera haki

- powiedział w rozmowie z "Newsweekiem" anonimowy rozmówca z kręgów rządowych. Jak dodał, chodzi m.in. o badaną przez CBA sprawę prywatyzacji Ciechu, w której pośredniczył dom maklerski BZ WBK za prezesury Morawieckiego. Z kolei po aferze KNF zastępca Kamińskiego miał zostać oddelegowany do "patrzenia na ręce" ludziom premiera.

Niechęć Kamińskiego do Morawieckiego ma powodować, że w PiS zawiązał się nieformalny sojusz, a wszystkie kluczowe decyzje w partii podejmuje trójka polityków: Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i właśnie Mariusz Kamiński - podaje "Newsweek". 

Więcej o:
Komentarze (265)
Mariusz Kamiński z coraz silniejszą władzą w PiS. "Newsweek": Zbierał haki na Morawieckiego i jego ludzi
Zaloguj się
 • klamtusek

  Oceniono 92 razy 86

  PRZECIEŻ ONI TAM WSZYSCY TRZYMAJĄ SIĘ ZA RYJE. KAŻDY COŚ NA KOGOŚ MA, ALE W MAFIACH TO JUŻ TAK JEST, OMERTA TO NAJWYŻSZE PRAWO.

 • nanabun

  Oceniono 68 razy 66

  A Jarek tak pierdzielił ciemnemu ludowi, że albo kościół albo nihilizm. Tymczasem taką władzę dał ateiście, rozwiedzionemu i w ponownym związku. Banda obleśnych hipokrytów.

 • mcguirre

  Oceniono 50 razy 48

  To ten co po pijaku całował się z suką kolegi ? Nie ma co, elita. Nie dziwie się że prezes go popiera, taki człowiek to skarb :)

 • fakiba

  Oceniono 52 razy 48

  Szczurek Kamiński ma haki na wszystkich w pis a w szczegółach na prezia

 • donmarek

  Oceniono 37 razy 37

  Gdyby Kamiński żył w czasach Dzierżyńskiego, to Dzierżyński uczyłby się od niego !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX