Sondaż: Kidawa-Błońska nie pomogła Koalicji Obywatelskiej? PiS wciąż zdecydowanym liderem

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Instytutu Pollster dla "Super Expressu". Oddanie głosu na partię Jarosława Kaczyńskiego deklaruje 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska, na którą chce zagłosować 26 proc. respondentów.
Zobacz wideo

Poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości nie spada, mimo wysiłków opozycji, w tym wystawienia przez Koalicję Obywatelską kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na stanowisko premiera - wynika z sondażu Instytut Pollster dla "Super Expressu".

Na partię Jarosława Kaczyńskiego chciałoby oddać głos 45 proc. badanych. Na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) - 26 proc. Na podium znalazła się też Lewica (SLD, Razem, Wiosna) - 14 proc. Ponad progiem mogą znaleźć się również PSL-Koalicja Polska (PSL, UED, Kukiz'15) z wynikiem 8 proc. i Konfederacja - 5 proc. Sondaż przeprowadzono w czwartek i piątek na próbie 1059 dorosłych Polaków.

W sondażu dla "Super Expressu" sprzed tygodnia PiS także uzyskał wynik 45 proc. Oddanie głosu na KO deklarowało wówczas 28 proc. badanych.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Więcej o: