Ulotki wiceministra Budy w łódzkiej archikatedrze. Kandydat Lewicy interweniuje u abp. Rysia

Ulotki kandydata PiS w tegorocznych wyborach, wiceministra Waldemara Budy, znaleziono w łódzkiej archikatedrze. Polityk przeprasza i zapewnia, że sprawę wyjaśni, ale jego polityczny oponent już zawiadomił metropolitę łódzkiego. "Waldek, jak już idziesz do kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem" - ocenia wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.
Zobacz wideo

Kampania trwa w najlepsze, do wyborów parlamentarnych zostało równo cztery tygodnie, ale czy wszystkie chwyty są dozwolone? "Dziennik Łódzki" zarejestrował, że w archikatedrze w Łodzi rozłożono ulotki wyborcze kandydata PiS w tegorocznych wyborach Waldemara Budy. Obecny wiceminister inwestycji i rozwoju, a także poseł, kandydował na prezydenta Łodzi w 2018 roku.

Na zdjęciach upublicznionych przez gazetę widać, że materiały wyborcze posła Budy rozłożono w ostatnich ławach archikatedry, można też zobaczyć, że w tym miejscu znalazły się inne, ale już nie wyborcze, ulotki.

Kościół w Polsce w teorii trzyma się od polityki z daleka, natomiast nierzadko zdarza się, że kandydaci otrzymują zgodę na rozwieszanie banerów na ogrodzeniach kościelnych. W ostatnich tygodniach zdarzało się, że ambona była wykorzystywana do celów politycznych - Ryszard Czarnecki przemawiał w kościele w Kamieńcu Wrocławskim, a Marek Suski na mszy w Jedlińsku odczytał list od Mateusza Morawieckiego.

Buda przeprasza, wiceprezydent Łodzi nie odpuszcza. "Cwany Waldek"

W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Waldemar Buda przepraszał za zaistniałą sytuację i zapewnił, że sprawę wyjaśni. - Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy - mówił.

Choć Buda zapowiedział interwencję, nie zamierza odpuścić mu wiceprezydent Łodzi, kandydat Lewicy w wyborach, Tomasz Trela.

"Cwany Waldek" poseł Waldemar Buda z PiS, znów cwaniakuje. Waldek, jak już idziesz do kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem

- napisał na Twitterze Trela. Jak donosi "DŁ", wiceprezydent Łodzi wystosował list otwarty do abp Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, w tej sprawie.

Ufam, że ksiądz arcybiskup potraktuje mój list jako głos w imieniu oburzonych i zniesmaczonych takimi praktykami i podejmie stosowne kroki, aby w żadnym łódzkim Kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca

- zaapelował Trela.

Więcej o:
Komentarze (149)
Ulotki wiceministra Budy w w łódzkiej archikatedrze. Kandydat Lewicy interweniuje u abp. Rysia
Zaloguj się
 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 41 razy 29

  Każdy z PiSu wie, że ambona służy do politykowania.
  A przynajmniej wie o tym pan Suski i pan Czarnecki.

 • cezar85

  Oceniono 37 razy 27

  a gdzie mają agitować za pisem jak nie w kościele?

  skoro razem nas okradają, to razem się wspierają

 • Mr. X

  Oceniono 34 razy 24

  To nie pierwszy przypadek.
  Wygląda na to, że KK w naszym kraju stał się przybudówką polityczną PiSowskiej władzy.

 • gmot_ka

  Oceniono 24 razy 20

  "Kościół w Polsce w teorii trzyma się od polityki z daleka,"
  A Pawłowicz w teorii jest piękna i miła, Piotrowicz szczery i wielkim antikomunistem a duda obrońca konstytucji.

 • js08836

  Oceniono 20 razy 18

  Ulotki kandydatów PiS są wszędzie. Dziwne, że nie ma ich w kiblach na dworcach bo tam są najlepsze miejsca. Polecam dworzec w Kłobucku pięknie " wyremontowany "dzięki byłej premier B. Szydło. Ulotki PiS powinny być też na każdej węglarce przekraczającej granicę z rosyjskim węglem.

 • niktwazny126

  Oceniono 25 razy 17

  Jak nie zostawią w kościele ulotek, to i tak ksiądz uświadomi owieczki, na kogo wolno głosować bez grzechu. I to wystarczy, wszak naród pokorny i wierzący, księdza posluchają.

 • dyskootantka

  Oceniono 20 razy 16

  Myślę, że po rządach PiS kościoły opustoszeją, a przynajmniej wiernych znacząco ubędzie. Można wierzyć, ale kościół katolicki na tyle już odszedł od nauk Chrystusa, że strzyżenie naiwnych owieczek powinno się ograniczyć. Podobnie było, tylko wcześniej w wielu krajach Europy. Tylko Rosja z cerkwią jest za pan brat i my w tę stronę zmierzamy wybierając PiS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX