Ulotki wiceministra Budy w łódzkiej archikatedrze. Kandydat Lewicy interweniuje u abp. Rysia

Ulotki kandydata PiS w tegorocznych wyborach, wiceministra Waldemara Budy, znaleziono w łódzkiej archikatedrze. Polityk przeprasza i zapewnia, że sprawę wyjaśni, ale jego polityczny oponent już zawiadomił metropolitę łódzkiego. "Waldek, jak już idziesz do kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem" - ocenia wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.
Zobacz wideo

Kampania trwa w najlepsze, do wyborów parlamentarnych zostało równo cztery tygodnie, ale czy wszystkie chwyty są dozwolone? "Dziennik Łódzki" zarejestrował, że w archikatedrze w Łodzi rozłożono ulotki wyborcze kandydata PiS w tegorocznych wyborach Waldemara Budy. Obecny wiceminister inwestycji i rozwoju, a także poseł, kandydował na prezydenta Łodzi w 2018 roku.

Na zdjęciach upublicznionych przez gazetę widać, że materiały wyborcze posła Budy rozłożono w ostatnich ławach archikatedry, można też zobaczyć, że w tym miejscu znalazły się inne, ale już nie wyborcze, ulotki.

Kościół w Polsce w teorii trzyma się od polityki z daleka, natomiast nierzadko zdarza się, że kandydaci otrzymują zgodę na rozwieszanie banerów na ogrodzeniach kościelnych. W ostatnich tygodniach zdarzało się, że ambona była wykorzystywana do celów politycznych - Ryszard Czarnecki przemawiał w kościele w Kamieńcu Wrocławskim, a Marek Suski na mszy w Jedlińsku odczytał list od Mateusza Morawieckiego.

Buda przeprasza, wiceprezydent Łodzi nie odpuszcza. "Cwany Waldek"

W rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim" Waldemar Buda przepraszał za zaistniałą sytuację i zapewnił, że sprawę wyjaśni. - Jestem absolutnie przeciw takim praktykom i aż nie chce mi się wierzyć, że to położył w takim miejscu któryś z moich wolontariuszy - mówił.

Choć Buda zapowiedział interwencję, nie zamierza odpuścić mu wiceprezydent Łodzi, kandydat Lewicy w wyborach, Tomasz Trela.

"Cwany Waldek" poseł Waldemar Buda z PiS, znów cwaniakuje. Waldek, jak już idziesz do kościoła, to się pomódl, a nie zabierasz ulotki i kampanię robisz. Żałosne i ohydne zarazem

- napisał na Twitterze Trela. Jak donosi "DŁ", wiceprezydent Łodzi wystosował list otwarty do abp Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, w tej sprawie.

Ufam, że ksiądz arcybiskup potraktuje mój list jako głos w imieniu oburzonych i zniesmaczonych takimi praktykami i podejmie stosowne kroki, aby w żadnym łódzkim Kościele podobny incydent nigdy nie miał miejsca

- zaapelował Trela.

Więcej o: